Skocz do zawartości
Nerwica.com

Uciążliwy sąsiad


Santiago20

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z sąsiadem który mówi że będzie podawał mnie do sądu albo dzwonił po straż miejską że myje auto na swoim podwórku... Mając NN czuje potrzebe częstego mycia auta, a sąsiad nie daje mi już żyć... codziennie o tym myśle. Powiedzcie czy rzeczywiście myjąc auto na swoim podwórku można dostać mandat? Czy w razie potrzeby gdy mandatu nie przyjmę mogę się odwołać do sądu że mam NN i czuję potrzebę mycia auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co Twój sąsiad ma do tego, że myjesz samochód na swoim podwórku? Hałasujesz przy tym czy co? Jemu nic do tego, możesz sobie nawet cały dzień myć samochód, jemu nic do tego, a tymbardziej sądowi, przestępstwa nie popełniasz. Ale może niech ktoś inny się wypowie, bo prawnikiem nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie Cię szantażować strażą miejską, powiedz mu, że jesteś na swoim podwórku i dopóki nic mu się nie dzieje na jego posesji, to możesz sobie robić co chcesz i zaszantażuj go sądem (oko za oko, może się trochę przestraszy i przestanie cwaniakować) Nie musisz oczywiście tego robić, ale niech się trochę przestraszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ze względu na to, że większość ludzi nie wie co to nerwica i może to przeciwko Tobie wykorzystać. Zrobi z Ciebie "wariata". Po co Ci to? Myj sobie ten samochód, nic złego nie robisz :) ale oczywiście jeśli dla ciebie to jest męczące, to że musisz wykonywać tą czynność, to zalecałabym terapie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, różnie sądy podchodzą do tego typu dokumentów. Jeśli umieścisz tabliczkę na płocie, że posesja jest monitorowana i sąsiad będzie wiedział że jest nagrywany, to powinno wystarczyć. Bezpieczniej będzie jak zawoła straż, policję, musisz go sprowokować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

§ 8. 1. Zabrania się mycia samochodów poza myjniami oraz w miejscach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności:

- na chodnikach, ulicach, zieleńcach, parkingach, placach, itp.,

- na terenach leśnych,

- w pobliżu zbiorników wodnych i rzek.

2. Mycie samochodów, z wyjątkiem samochodów ciężarowych, poza myjniami może się odbywać na prywatnych terenach w odpowiednich miejscach z zachowaniem podstawowych wymogów sanitarnych, jeżeli czynności te nie mają negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne i nie są uciążliwe dla mieszkańców nieruchomości sąsiednich.

3. Naprawy pojazdów powinny być przeprowadzane w specjalistycznych warsztatach. Właściciel może dokonywać doraźnych napraw związanych z bieżącą eksploatacją pojazdu mechanicznego w obrębie nieruchomości, jeżeli czynności te nie mają negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne i nie są uciążliwe dla mieszkańców nieruchomości sąsiednich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×