Skocz do zawartości
Nerwica.com

Inteligentni ludzie mają mniej przyjaciół


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

salirka,

 

w skrócie chodzi o to ze bardziej inteligentni ludzie są bardziej sceptyczni wobec innych i ten sceptycyzm powoduje, że mają mniej przyjaciół albo wcale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda. to fałsz. to nie prawda. to kłamstwo. to prawie prawda. to częściowo nie kłamstwo. to fakt potwierdzony badaniami. sami inteligentni byli. mierzyliśmy ich inteligencje. nie mierzyliśmy ich inteligencji. inteligencji się nie mierzy. inteligencje się sprawdza. inteligencji się nie sprawdza.

 

Przyjaciół poznaje się w biedzie. wszyscy inteligentni są biedni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8 ale dlaczego? Słaba jestem z angielskiego...wiem wstyd. Ja nie mam przyjaciół ale inteligentna też chyba nie jestem :cry:

Wiesz, że ludzie o ponadprzeciętnym IQ zazwyczaj mają tendencję do jego niedoceniania, a ci poniżej przeciętnej, do zawyżania. (Wynik badania.)

Pewnie wiesz. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8 ale dlaczego?

Na grupie ludzi o różnym iq, zmierzono "poziom szczęścia" w dwóch sytuacjach.

Pierwszy pomiar dot. przebywania w samotności, a drugi w grupie, z przyjaciółmi.

Osoby z niskim i średnim iq, odczuwały większe szczęście podczas przebywania ze znajomymi, natomiast osoby z wyższym iq na odwrót - dla nich większe szczęście odnotowano podczas przebywania w samotności.

W dalszej części filmu, gość mówi o tym, że większość ludzi tworzy przyjaźnie dla wsparcia emocjonalnego, popularności, żądzy uwagi itd. Ludzie inteligentni nie potrzebują wsparcia, są bardziej sceptycznie nastawieni do innych, lepiej dostrzegają wady i słabości związane z ludzką naturą, wolą się nie angażować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoby z niskim i średnim iq, odczuwały większe szczęście podczas przebywania ze znajomymi, natomiast osoby z wyższym iq na odwrót - dla nich większe szczęście odnotowano podczas przebywania w samotności.

 

wiesz. te testy sprawdzają czy umiesz ułożyć puzzle. czy potrafisz zobaczyć różnicę w 4 podobnych kwadratach odwróconych pod różnymi kątami. ile zapamiętasz elementów na rysunku po 1 minucie przyglądania się.

 

 

a potem idziesz do maszyny która zastępuje sprzedawcę w sklepie chcesz zapłacić tak wymiętym pieniądzem że nie idzie go włożyć. nie wiesz co zrobić. podchodzi pani po szkole zawodowej bierze banknot zwija go na połowę po czym przesuwa po nim rękę tak że go prasuje i wsuwa go za ciebie do maszyny.

 

 

i to tyle o inteligencji i testach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8 ale dlaczego? Słaba jestem z angielskiego...wiem wstyd. Ja nie mam przyjaciół ale inteligentna też chyba nie jestem :cry:

Wiesz, że ludzie o ponadprzeciętnym IQ zazwyczaj mają tendencję do jego niedoceniania, a ci poniżej przeciętnej, do zawyżania. (Wynik badania.)

Pewnie wiesz. :lol:

 

Cos slyszalam ale nie wiem jak to sie przeklada do mnie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one man show, Nie wziąłeś pod uwagę wykopowego testu wiedzy podstawowej, było tam bodajże 130 pytań, astronomia, biologia, geografia itd :pirate:

Ciężko nie zgodzić z tym co napisałeś, ja nic na to nie poradzę, powtórzyłem tylko za gościem z filmiku, w jaki sposób były robione badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem mi chodziło o to, że inteligencja jest mitem. ile kasy zarabiają ci panowie z testów IQ dostępnych w internecie. to jest po prostu biznes. nikt kto ma ponadprzeciętną inteligencje nie potrzebuje testów. według mnie. testy są do diagnozowania zaburzeń czy upośledzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem jednego przyjaciela przez całe swoje życie. poznałem kilku życzliwych ludzi. testy na przyjaciół jak jesteś inteligenty albo nie mniej inteligenty tylko NIE inteligenty. są fajne.

 

 

jakby to nazwać: ludzie NIE inteligentni poznają więcej osób, z którymi utrzymują znajomość. wymagałaby od twórcy testu więcej kreatywności. ale jak widzę zdjęcie "kujona" na początku filmu - to od razu wiem... czym i jak i nieważne :D

 

chyba sobie kupie okulary.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam znajomeglo, bratnią dusze można powiedzieć, bo jak gadamy to mogą godziny przemijać a my gadamy i gadamy, reszte znajmoych mógłbym w każdej chwili o kant dupy rozbić. ta moja bratnia dusza, to my nie utrzymujemy sztywnego kontaktu, raz na jakis czas jest w serduchu potrzeba i ja, albo on dzwonimy do siebie by sie umówic na sesje teraputyczną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie uważam się za osobę inteligentną, ale za kompletnego debila też raczej nie, chociaż.. :pirate: , najpewniej coś pomiędzy tymi dwoma stanami.

Sprawę pogarsza bycie przegrywem, posiadanie własnej przysłowiowej piwnicy i brak potrzeby posiadania wielu przyjaciół. Jest jeszcze f20 w papierach i mimo, że nie ma objawów, to z "pozostałości"

nie da się już wyleczyć :/

Delektuję się przegrywaniem życia w samotności i tłumaczeniem sobie, że tego typu filmy i przeprowadzone badania, dotyczą między innymi mnie, proste :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj badań, które potwierdzą że nie przegrałeś życia, f20 jest wyleczlna w twoim przypadku, że możesz mieć paru przyjaciół i że wszystko zależy od ciebie, a nie sytuacji w której jesteś :D

 

no co? czemu nie?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×