Skocz do zawartości
Nerwica.com

Omega-3 czyli cała prawda o rybach..


Gość C&S

Rekomendowane odpowiedzi

"Presently alpha-linolenic acid (ALA) is the most widely used vegetarian LC3PUFA, but only marginal amounts are converted into eicosapentaenoic (EPA) and docosahexaenoic acid (DHA); both of which are strongly related to human health. "

 

"Ten key papers published over the last 10 years were identified with seven intervention studies reporting that ALA from nut and seed oils was not converted to DHA at all. Three studies showed that ingestion of micro-algae oil led to significant increases in blood erythrocyte and plasma DHA."

 

źródło: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24261532

 

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest suplementacja omegą pochodzącą z alg lub wolno żyjących oceanicznych sardynek. Niestety są to drogie źródła, tak więc trzeba się liczyć , że cena będzie oscylowała w granicach 70 zł za miesięczną dawkę. Nie widzę też sensu w suplementacji ala, skoro o wiele taniej wychodzi samodzielne mielenie siemienia lnianego. Wystarczy zainwestować w młynek do kawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że tak jest wiadomo od dawna ale nie ma innej alternatywy na pewno nie jest nim siemię lniane.

Ten pseudo artykuł to zwykły reklamowy bełkot pierwszy raz się z nim zetknąłem na fb jako sponsorowany ,nie wiem czy wy nie widzicie w tekście że chcą tu przepchnąć konkretny produkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eovo, jasne! Masz rację, ale można też coś nie coś wyłuskać i z tego. Sam wcześniej nie zdawałem sobie sprawy z tego, że przetworzone ryby w sprzedaży to głównie odpady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego nie wiem. Wiem, ze bylam w paru zielarskich i i w jednej aptece i plakac sie chce co oni ludziom sprzedaja. Np Kapsulka 1000mg a tam Epa 120mg i DHA 140mg (taki przyklad nie pamietam czy dokladnie co do grama tak bylo ale mniej wiecej) i reszta 740mg . No ejj bez przesady. Na co mi taka kapsula co nawet polowa to nie to co powinna miec. Jesli kaspula jest 1000mg to przynajmniej 700mg powinna miec EPA i DHA. Na nasze sprawy wazniejsze jest EPA od DHA.

Bez certyfikatu oxydacji tez lipa. Bez czystosci na metale (nawet jak jest napisane ze przebadane i zatwierdzone bla bla bla bo zatwierdzaja jak ma max 100 a trzeba znalezc takie co ma 1 do 5. No i takie tam rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×