Skocz do zawartości
Nerwica.com

Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia czy


pragnąc

Rekomendowane odpowiedzi

Psycholog-psychoterapeuta w trakcie szkolenia,

Psycholog w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego.? Jakie prawidłowe nazewnictwo powinno występować w tym fachu.?

 

Wszak Psycholog-psychoterapeuta w trakcie szkolenia nie jest jeszcze psychoterapeutą, to dlaczego niektórzy psychologowie tak siebie przedstawiają dając sobie przyzwolenie na mianowanie siebie psychoterapeutą choć jeszcze nim nie są.?

W niektórych Poradniach pytając w rejestracji kto prowadzi psychoterapie, rejestratorka mówi że psychoterapeuci, choć 2 z nich są w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego a jedna jedynie ma kwalifikacje i certyfikat do tego by mienić się psychoterapeutą, a inni psychologowie są w trakcie szkolenia, jednak rejestracja tego sama od siebie pacjentowi nie przedstawia. Więc czym się różni psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia od psychologa-psychoterapeuty w trakcie szkolenia, lub psychologa w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spośród tych dwóch "psycholog w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego" jest bardziej prawidłowe. "Psycholog-psychoterapeuta w trakcie szkolenia" jest niejasne, bo równie dobrze mogłoby to oznaczać osobę, która przeszła już szkolenie psychoterapeutyczne a teraz jest w trakcie jakiegoś dodatkowego szkolenia (np. psychoterapii w innym nurcie).

 

Ale widziałam też, że często jest stosowane "Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia" - z przecinkiem zamiast myślnika. Takie określenie też wydaje mi się prawidłowe, bo wskazuje, że ktoś jest psychologiem a jednocześnie szkoli sie na psychoterapeutę.

 

Ogólnie, nie ma chyba żadnych odgórnych oficjalnych określeń na taką osobę, dlatego stosowane są różne.

 

Myślę też, że byłoby uczciwie ze strony poradni, gdyby jasno informowały pacjentów jakie kwalifikacje mają pracownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej poprawne tytułowanie to psycholog w trakcie szkolenia terapeutycznego. Przynajmniej u nas stosuje się takie nazewnictwo. Koleżanka, która robiła szkolenie z terapii dla par w sytuacji wystąpienia problemu zdrady w Centrum CBT nie mogła się tytułować psychoterapeutą, dopóki go nie ukończyła. Takie było zarządzenie dyrekcji. Oczywiście nie ma oficjalnej formy na nazewnictwo osób podczas szkoleń, wszystko zależy od wytycznych ośrodków psychologicznych. Moim zdaniem jednak ta forma jest jak najbardziej prawidłowa i uczciwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem spośród tych dwóch "psycholog w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego" jest bardziej prawidłowe. "Psycholog-psychoterapeuta w trakcie szkolenia" jest niejasne, bo równie dobrze mogłoby to oznaczać osobę, która przeszła już szkolenie psychoterapeutyczne a teraz jest w trakcie jakiegoś dodatkowego szkolenia (np. psychoterapii w innym nurcie).

 

Ale widziałam też, że często jest stosowane "Psycholog, psychoterapeuta w trakcie szkolenia" - z przecinkiem zamiast myślnika. Takie określenie też wydaje mi się prawidłowe, bo wskazuje, że ktoś jest psychologiem a jednocześnie szkoli sie na psychoterapeutę.

 

Ogólnie, nie ma chyba żadnych odgórnych oficjalnych określeń na taką osobę, dlatego stosowane są różne.

 

Myślę też, że byłoby uczciwie ze strony poradni, gdyby jasno informowały pacjentów jakie kwalifikacje mają pracownicy.

 

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×