Skocz do zawartości
Nerwica.com

Egodystoniczność


supernerd27

Rekomendowane odpowiedzi

Jak czegoś nie rozumiem, to są trzy opcje:

-albo jestem za mało inteligentny i tekst jest za trudny dla mnie

-to tekst jest bezsensowny, ewentualnie skomplikowany, jednocześnie niewiele przekazuje, słowem: pustosłowie

-tekst ma sens tylko dla pewnej grupy ludzi. Moje postrzeganie świata powoduje, że umysł odrzuca daną treść, co nie znaczy że komuś innemu się ona nie przyda. Np. teksty o tematyce chrześcijańskiej będę omijał, ewentualnie patrzył bardzo sceptycznie, ktoś inny zobaczy w tym głęboki sens i możliwe, że wpłynie to na niego pozytywnie.

 

To tak odnośnie tego tekstu na wiki.

 

Generalnie to wydaje mi się, że chodzi o rzeczy z którymi się utożsamiamy, traktujemy jako część nas i te które są nam obce. Przykład: czasem jak się złoszczę robię to w zgodzie ze sobą, nie jest to w zasadzie takie nieprzyjemne i robię to, bo tego wg mnie wymaga sytuacja. Innym razem się złoszczę, ale postrzegam to jako coś nieprzyjemnego i chciałbym się pozbyć tego wrażenia. Mam uczucie utraty kontroli, tak jakby złość brała górę nade mną.

 

I wspomnę o medytacji, gdzie ludzie próbują usunąć ego, obserwując wewnętrzne stany tak jak obserwuje się to co po drugiej stronie naszego wzroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×