Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nad jakimi cechami pracujecie lub pracowaliscie?


Tella

Rekomendowane odpowiedzi

Nad kontrolą niechcianych emocji.

+1, to podstawa, jedni lepiej nad tym panują, inni gorzej.

 

Osobiście pracuję nad tolerancją, to u mnie jest ewidentnie do poprawy. Szacunek dla upodobań, wierzeń, obyczajów osób o odmiennym kolorze skóry :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1996
Nad kontrolą niechcianych emocji.

Tak, ja też nad tym muszę popracować, bo niestety wielu ludzi nadal ma z tym ogromny problem. Oprócz tego to jeszcze muszę przestać wspominać złe, negatywne sceny z mojego życia, przestać się tak bardzo stresować wszystkim, ponieważ już miałem w sobie od długiego czasu bardzo więcej optymizmu oraz luzu. No i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim problemem jest brak umiejętności pokazywania uczuć. Wszystko chowam w sobie i zamiatam to pod dywan albo wybucham w najmniej oczekiwanym momencie. Chciałabym w końcu móc to zmienić i pokazywać swoje uczucia, bo ich duszenie nie prowadzi mnie do niczego dobrego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak, że ja zawsze pracowałem i pracuję nad uczciwością, sprawiedliwością, żeby być zawsze wobec innych sprawiedliwym i to mi dobrze idzie.

Bardzo ważne cechy w życiu.

Zresztą nigdy nie miałem problemów z tymi cechami, bo mam akurat taki charakter, że ja nie potrafiłbym być wobec kogoś, ale i wobec siebie nieuczciwy, niesprawiedliwy.

 

Jakoś szczególnie pracować nad tym nie musiałem, ale jednak są to cechy, które można zatracić i trzeba cały czas o te cechy dbać i nie zapominać o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temat.

Ja staram się pracować obecnie nad odbudową poczucia własnej wartości, które, jak wiadomo, DDD maja zaniżone, a u mnie dodatkowo zostało mocno podkopane w ostatnich latach przez pewną toksyczną znajomość.

Z innych - to pracuję nad jedną z moich glownych wad, tj lenistwem 😳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BiologicznaCórkaDziewicy

Chciałabym wyjść/wyleczyć się z tej depresji i OCD, marzę o byciu "normalną", gdyż "normalni" potrafią wykaraskać się z większości problemów i żyć dalej - co dla zaburzonych jest o wiele cięższe, a czasem niemożliwe. Co do cech charakteru - to na pewno mniej wrażliwa, optymistyczna, odważna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×