Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy warto iść na terapię prywatnie


kalosz311

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto wydać te 1000-1500zł na terapię prywatnie ? Wiadomo to jest inwestycja w siebie i być może lepsze dalsze życie. Co o tym sądzicie .

Raczej będziesz musiał więcej wydać. Powiedzmy, że terapia trwałaby pół roku. Wtedy wychodzi ponad 2 tysiące (we Wrocławiu średnia stawka za sesję to 120 zł lub więcej).

 

Ja jestem przykładem tego, że nie warto. Wydałem na terapie około 14 tysięcy (niecałe 4 lata, 2 terapie) i spodziewanych efektów nie przyniosły. Nie była to jednak terapia poznawczo-behawioralna, lecz humanistyczne (raz nastawiona na osobę, raz Gestalt i egzystecjalna). To zależy jak to jest u Ciebie z dostępnością terapii na NFZ, nie wszędzie jest poznawczo-behawioralna dostępna bezpłatnie. We Wrocławiu jest z tym bardzo ciężko, czeka się długo. Terapia poznawczo-behawioralna jest najkrótsza, czyli najtańsza. Teraz chodzę na bezpłatną terapię grupową, ale w przyszłości rozważam prywatną poznawczo-behawioralną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalosz311 Terapia poznawczo-behawioralna wymaga dużego zaangażowania ze strony pacjenta. Jeśli tak zrobisz to dzięki 15 spotkaniom osiągniesz bardzo dużo. Jeśli jesteś gotowy podjąć wyzwanie zmiany własnej osobowości i nie brakuje Ci determinacji, to warto. Jeśli nie masz ochoty się stresować i walczyć ze swoimi słabościami, to nie płać, bo tylko stracisz pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, otóż to. :great: We Wrocławiu też trzeba długo czekać, psychiatra mówiła mi że co najmniej rok. Jeśli się ma pieniądze, to lepiej zainwestować w prywatną. Chyba poznawczo-behawioralna jest najbardziej opłacalna ze względu na krótki czas trwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to tak, ale: przemyśl, jak będzie u ciebie z płynnością finansową. Jeżeli będziesz musiał_a czasami odwlekać opłaty albo stawać przed wyborem w stylu "terapia czy jedzenie", to nie warto, bo odbije się to niekorzystnie na terapii. Nie warto też brać kretydów/chwilówek na terapię prywatną, bo twoja sytuacja psychiczna na pewno nie poprawi się od pogorszenia sobie sytuacji bytowej.

Z drugiej strony pamiętajcie, że prywatna nie jest z definicji lepsza niż na NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

varelse ma racje

ja bylam na NFZ na terapii grupowej

bardzo polecam

teraz chodze na indywidualna tez jestem zadowolona

wcale nie trzeba pieniedzy wydawac

inna sprawa ztym czekaniem...

strasznie dlugo czekacie we Wroclawiu...

ja na

pomorzu czekalam miesiac na grupowa a 2 tyg na indywidualna wiec super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strasznie dlugo czekacie we Wroclawiu...

ja na

pomorzu czekalam miesiac na grupowa a 2 tyg na indywidualna wiec super

Na grupową też się czeka podobnie. Nie wiem, czemu z indywidualną jest taki problem. W mojej przychodni na indywidualną można chodzić raz lub dwa razy w miesiącu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×