Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy sen jest kuzynem smierci?


supernerd27

Rekomendowane odpowiedzi

Filozoficzno religijne pytanie. O tym co dzieje sie po smierci wiemy niewiele. W jednej wersji biblii jest napisane ze idziemy do nieba/piekla/ a w innej ze jestesmy nieprzytomni i w stanie snu... Bardziej wierze w reinkarnacje niz katolicyzm... Powod? w biblii jest mnostwo sprzecznosci .A co jest pozniej? Chcialbym poznac wasze opinie... W sumie wieczny sen to nienajgorsza opcja... moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niektórzy twierdzą, że aby nadać życiu sens potrzebna jest wiara w jakąś formę życia po śmierci.

 

jeśli o mnie chodzi to wydaje mi się, że jest to nieodwracalny koniec indywidualnego umysłu, a czy ten indywidualny umysł znika czy rozpuszcza się w kosmicznej świadomości to tego nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kiedyś powiedział zdaje się to był Robert Nozick, ze skoro odnosnie zycia po smierci itp. spraw sprawa jest na tyle nie wiadoma, patowa - trudno jest uzasadnic wyzszosc jednego pogladu nad drugim, ze w takim razie nalezy sobie wybrać taki pogląd z którym czujemy się najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 23:32, Heledore napisał:

Ale jednak- ile razy sen dawał wytchnienie od tego, co gnębi nas za dnia?

Nie zawsze jednak daje, szczególnie gdy przynosi "kolorowe sny", które nie pozwalają odpocząć, odciąć się od tego, co przeżywa się na jawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×