Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę spróbować zdiagnozować co mi jest


kamysto

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Nie będę pisał zbyt wiele. Ogólnie to mam stwierdzoną schizofrenie. Dwie psychozy przeżyłem. Rózne zaburzenia psychiki. Aktualnie wszystko jest raczej pod kontrolą. Głównie mam problem z motywacją, ale to chyba normalne.

 

Niepokoi mnie jedna rzecz. Miewam dziwne stany lękowe i nawet nie umiem nazwać co mi się właściwie dzieje. Chciałbym znaleźć sposób, żeby temu zapobiec. Może mi pomożecie, opisze mój problem.

 

Nazywam to "lękami". W pewnym momencie. Może to być w każdy dzień o każdej porze. Zwykle dzieje się to raz na tydzień średnio. Nagle ogarnie mnie paraliżujące uczucie lęki. Kolory niebieski i czerwony zostają wyostrzone i jak je widzę to mi się źle robi. (dlatego te kolory bo kiedys sobie je wmowilem i tak mi zostalo). Będąc na dworze, potrafie wtedy czytac wszystkie liczby jakie zobacze. Tak jakbym szukal szyfru. Mam wtedy niechciane myśli. Głównie dotyczą tego że zaraz stanie się coś złego, że zwariuje albo nie wiem.

 

Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Relanium pomaga minimalnie, ale w sumie bez lepszych efektów. Hydroksyzyna w ogóle nie działa.

 

Stan takiego lęku potarfi trwać 1-3 godziny. Ja się boje, że kiedys bede robil cos odpowiedzalnego i dostane lęku i mnie sparaliżuje.

 

Mial ktoś podobnie. Co to może być? Jak zapobiec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem coś podobnego. na początku, żeby takie coś wystąpiło musiała wystąpić sytuacja "stresowa" (najczęściej ją sobie wymyślałem, a nie była realna) później już działo się to samorzutnie. też specjalnie nie wiem na jakiej zasadzie to działało. wydaje mi się, że nie miało to podstawy urojeniowej. kiedyś wcześniej jak się to pojawiło to miałem gonitwę myśli, w których siebie dręczyłem. natomiast później było to już beztreściowe tylko tak jak opisałeś "lęk" jakiś dziwny, bicie serca szybsze itp.

 

przeszło mi to - sam nie wiem jak. wydaje mi się że to po prostu mija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×