Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zaburzenie osobowości, a renta.


leonidas

Rekomendowane odpowiedzi

leonidas,

Moja koleżanka po pobytach w szpitalu ma rente na dwóbiegónowke z tym ze czasowa do końca 2017r. przyznano jej na 6 lat, po tym jak miała spory epizod depresji i wyladowała w szpitalu psychiatrycznym.Więc mozna i daja tylko ze czasową.Jesli sie jej poprawi to jej nie przedłuza tej renty za rok ,ale jak bedzie znowu miała jakąś ostra jazde to może bedzie mogła dostac znowu. A kolega tez ma na Chad ,ale tez czasową wiec w sumie dwie osoby znam, które rente maja na zaburzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ḍryāgan, w pewnym sensie jest , jak chcesz renete to i tak nikt ci na forum nie powie , wszystko zalezy od lekarza orzecznika, jak masz całą dokumentacje choroby, i potwierdzenie w papierach bo na tym opiera sie lekarz orzecznik a nie na słowach tylko i czary mary to dostaniesz , a prawda jest taka ze jeden dostanie a drugi nie, nikt ci nie powie na ile to jest mozliwe bo jest i nie jest jednocześnie, jak nie masz dokumentacji , która mozesz sie podeprzec przy wydawaniu decyzji to raczej nie dostaniesz, co ty chcesz zeby ktos ci powiedział ,

a pozatym jest to zaburzona osobowosc niestabilna emocjonalnie tyle odemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ḍryāgan,

jedna z tych osób tez pracuje, nie na cały etat ,ale pracuje i ma rente do tego, jest na lekach w maire okki funkcjonuje, łapiac stany poddepresyjene ,

druga nie ,ale sie tez nie leczy i ma jazdy ostre niestety, twierdzi ,ze kontroluje manie a nie kontroluje zupełnie,niszczy sobie zycie po prostu,

jak zbierzesz dokumentacje to mozesz sie postarac o rente bo co ci to szkodzi w sumie, dostaniesz albo nie , reguł nie ma zalezy na kogo tez trafisz jakie bedzie miał podejscie do tego lekarz , mozesz tez nadrobic argumentami gadaniem troche,

w sensie ze po normalnych osobach wiadomo mniej wiecej czego sie spodziewac, jak sie zachowaja sa przewidywalne , stabilne emocjonalnie a osoby z chadem mają zaburzone emocje , w mani nie wiadomo zupełnie czego sie spodziewac jak sie zachowaja, zaburza to ich funkcjonowanie społeczne ze wzgledu na nieprzewidywalne zachowania, ich osobowosc jest niespójna , mozna to jakos przed lekarzem uargumentowac , w sumie mozesz spróbowac z ta renta i nawet odwołanie pisac a jak teraz bedzie decyzja odmowna, to za rok dwa moze dostaniesz ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia,

nazwa potoczna na benzo sie mowi benzyna a zolpidem zolp, na mianseryne miansa i tyle, istnieje cos takiego jak mowa potoczna która sie ludzie posługuja na codzien pani ąę

Ḍryāgan,

to ze ty sie czujesz zdrowy nie znaczy ze nie jestes chory, bierz leki tak zeby funkcjonowac i nie robic głupot , ważne by był skutek brania , niestety ludzie w mani sa nieprzewidywalni bardziej co by nie powiedziec, mozesz zaprzeczac ale sam wiesz ,ze tak jest i do łba moze wszystko skoczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ḍryāgan, haha irytacja no tak podaruje jak bede chciała a tak pozatym co jest złego w zdaniu ,bierz tak zeby funkcjonowac? no co złego?

nie napisałam, ze wiem lepiej, napisałam bierz tak zeby funkcjonowac a tu prosze jaki zonk , nie dawałam ci rad ani jak brac , ani ile, ani kiedy, bierz tak zeby funkcjonowac dobra rada , prosto z serca, wiec po co ta złosliwosc w stylu daruj sobie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ḍryāgan,

no niestety ostatnio miałam do czynienia z osobnikiem, który mowił to samo a był w mani, narobił w jednym tygodniu troche głupot,a dodatkowo przestał do pracy chodzic i go wywalili, co skwitował , mam wszystko pod kontrola jest oki, bedzie dobrze, jak zaczął manie powiedziałam weź leki , powiedział nie musze nauczyłem sie to kontrolowac popłynał finansowo bo wydał za duzo kupujac mase niepotrzebnych pierdół i pijąc mase alko, a później staracił prace a później nie miał za co zyc, no coments, dosć świeża sprawa, po prostu mowie szczerze ,ze lepiej wziasc leki niz dopuscic do sytuacji niepotrzebnych,to ten co ma rente i niespecjalnie bierze leki, pisałam wyzej o nim i twierdzi ,ze panuje nad sytuacja, w jego mniemaniu panuje, w mniemaniu znajomych nie tylko moim stracił kontrole nad zyciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ḍryāgan,

nie mówie ze jesteś, ani nie mowie jak masz brac leki, napisałam tylko ze lepiej brac leki tak zeby nie robic głupot i to wszystko a ty poczułes sie zirytowany, nie napisałam ,ze jestes w mani napisałam ze w mani jest moj kolega

a jest w mani dlatego ,ze nie brał leków bo nie brał, twierdził ze on kontroluje to wszystko az go walneło,i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia,

nazwa potoczna na benzo sie mowi benzyna a zolpidem zolp, na mianseryne miansa i tyle, istnieje cos takiego jak mowa potoczna która sie ludzie posługuja na codzien pani ąę

:mrgreen::mrgreen: chodziło mi o dwa byki w jednym wyrazie!!! Nie o mowę potoczną, bo tą znam na tym forum, ale dzięki za wykład pani dr. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra ,ale i tak nie rozumiem czemu nie ma od dwoje ó zamkniete, szczególnie ,ze dwójka, dwója się tez pisze przez ó zamkniete :?: bo wtedy bym zrobiła jeden bład

zaburzenie dysgrafia posiadam i moj tok myslenia szedł takim torem jak napisałam wyzej, a od bieguna rzeczywiscie sie walnełam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam można próbować tym bardziej że wcześniej była schizofrenia te diagnozy się tak zacierają, inna sprawa że na cokolwiek trudno dostać.

W Austrii ponoć jeden koleś obciął sobie rękę jak się zdenerwował na odmowna odpowiedź ale nie wiem czy pomaga nie próbowałem.

Ale tak swoją drogą taki przebieg postępowanie ma swój urok. Pisma, odwołania, badania lekarskie, konsultanci, komisje lekarskie, biegli, sądy, postępowanie administracyjne niesamowity jest ten cały proces ja bym mógł całe życie się tak procesować :105:

Na stałe to chyba tylko socjalna przyznają a tak normalnie to max 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 2,5 roku temu dostałem rentę socjalną na 3 lata (prawo do niej wygasa mi 31.08. br.), z tym że poza zaburzeniem osobowości miałem w papierach jeszcze zaburzenia depresyjno-lękowe, padaczkę pod postacią napadów nieświadomości i zaburzenia rozwoju w dzieciństwie. Miałem szczęście, że trafiłem na Panią doktor orzecznik, która była w porządku. Pytanie, czy w tym roku mi przedłużą? Nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×