Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zły nastrój


light

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od kilku lat odczuwam ciągle stres między innymi w szkole. Czuje się wtedy tak dziwnie(jakbym tracił kontakt z rzeczywistością). Nie wiem dlaczego ale boje się, że ktoś mnie wyśmieje i że inni to zauważą. Nie chce się stresować a i tak odczuwam stres. Po szkole po stresie często czuje się zmęczony mimo, że śpię odpowiednią ilość czasu. Czy to może być ta nerwica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

light, ciągły stres to zbyt mało, by móc postawić diagnozę nerwicy. Zresztą wirtualnie postawić diagnozy się nie da. Jeśli czujesz jednak, że Twoje samopoczucie jest coraz gorsze, proponuję porozmawiać na ten temat z psychologiem szkolnym. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

light, ciągły stres to zbyt mało, by móc postawić diagnozę nerwicy. Zresztą wirtualnie postawić diagnozy się nie da. Jeśli czujesz jednak, że Twoje samopoczucie jest coraz gorsze, proponuję porozmawiać na ten temat z psychologiem szkolnym. Pozdrawiam!

Boje się, ze ktoś mnie zauważy, że idę do psychologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u nas pokutuje wciąż myślenie, że jak ktoś idzie do psychologa, to wariat, jakiś nienormalny. A przecież wiemy, że tak nie jest. Na Zachodzie ludzie mają swoich prawników, lekarzy, a także psychologów, z porad których korzystają, kiedy potrzebują wsparcia. U nas do psychologa chodzi się z przymusu, za karę, a otoczenie często stygmatyzuje osoby korzystające z pomocy psychologicznej. Stąd nie dziwi mnie Twój lęk, że ktoś Cię zobaczy, jak idziesz do specjalisty. Uważam jednak, że jeśli czujesz się coraz gorzej, odczuwasz silny stres, nie potrafisz się odprężyć, a w ciągu dnia czujesz się zmęczony mimo długiego snu, to nie można bagatelizować takich objawów. Rozmowa z psychologiem może Ci pomóc chociażby w tym, jakich metod użyć, by lepiej radzić sobie ze stresem. Tutaj nie ma się czego wstydzić. Pozdrawiam i życzę odwagi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Light - idź do psychologa.Bo życie w nieustannym stresie to nic dobrego.Ani dla Twojego ciała ani dla psychiki.Ja od dziecka żyłam w ciągłym stresie nawet nie zdawając sobie sprawy z tego jak bardzo.Uświadomiłam sobie po latach że w kazdej chwili bylam spieta i zestresowana.I przez to nie byłam obecna.Miałam kłopot z koncentracją i czułam sie (chociaz przez dlugi czas nawet nieswiadomie) oderwana od rzeczywistosci.

Warto tez zebys sie zastanowil moze co jest tego przyczyna.U mnie czynnikow bylo wiele i po przeanalizowaniu tego dopiero teraz moge sobie z tym radzic i widze rezultaty.Czuje sie jakbym przez wiele lat zyla w innym swiecie i teraz dopiero zaczynala odbierac ta rzeczywistosc w zdrowy sposob co nie jest tez latwe bo zycie przez tyle lat w takim stanie ma swoje konsekwencje.

Dlatego idz do psychologa bo oni sa po to zeby nam pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Light - idź do psychologa.Bo życie w nieustannym stresie to nic dobrego.Ani dla Twojego ciała ani dla psychiki.Ja od dziecka żyłam w ciągłym stresie nawet nie zdawając sobie sprawy z tego jak bardzo.Uświadomiłam sobie po latach że w kazdej chwili bylam spieta i zestresowana.I przez to nie byłam obecna.Miałam kłopot z koncentracją i czułam sie (chociaz przez dlugi czas nawet nieswiadomie) oderwana od rzeczywistosci.

Warto tez zebys sie zastanowil moze co jest tego przyczyna.U mnie czynnikow bylo wiele i po przeanalizowaniu tego dopiero teraz moge sobie z tym radzic i widze rezultaty.Czuje sie jakbym przez wiele lat zyla w innym swiecie i teraz dopiero zaczynala odbierac ta rzeczywistosc w zdrowy sposob co nie jest tez latwe bo zycie przez tyle lat w takim stanie ma swoje konsekwencje.

Dlatego idz do psychologa bo oni sa po to zeby nam pomoc :)

Jestem chyba w takiej sytuacji jak Ty opisujesz tylko u mnie to się zaczęło od gimnazjum. Szkoda, że nie ma już odwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

light, ciągły stres to zbyt mało, by móc postawić diagnozę nerwicy. Zresztą wirtualnie postawić diagnozy się nie da. Jeśli czujesz jednak, że Twoje samopoczucie jest coraz gorsze, proponuję porozmawiać na ten temat z psychologiem szkolnym. Pozdrawiam!

Boje się, ze ktoś mnie zauważy, że idę do psychologa.

 

Idź do poradni dla dzieci i młodzieży. Mniejsze prawdopodobieństwo że ktoś Cię zauważy jak w szkole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Light - idź do psychologa.Bo życie w nieustannym stresie to nic dobrego.Ani dla Twojego ciała ani dla psychiki.Ja od dziecka żyłam w ciągłym stresie nawet nie zdawając sobie sprawy z tego jak bardzo.Uświadomiłam sobie po latach że w kazdej chwili bylam spieta i zestresowana.I przez to nie byłam obecna.Miałam kłopot z koncentracją i czułam sie (chociaz przez dlugi czas nawet nieswiadomie) oderwana od rzeczywistosci.

Warto tez zebys sie zastanowil moze co jest tego przyczyna.U mnie czynnikow bylo wiele i po przeanalizowaniu tego dopiero teraz moge sobie z tym radzic i widze rezultaty.Czuje sie jakbym przez wiele lat zyla w innym swiecie i teraz dopiero zaczynala odbierac ta rzeczywistosc w zdrowy sposob co nie jest tez latwe bo zycie przez tyle lat w takim stanie ma swoje konsekwencje.

Dlatego idz do psychologa bo oni sa po to zeby nam pomoc :)

Jestem chyba w takiej sytuacji jak Ty opisujesz tylko u mnie to się zaczęło od gimnazjum. Szkoda, że nie ma już odwrotu.

 

 

Nigdy nie jest za późno dopóki oddychasz :)

Ja już w przedszkolu pamiętam czułam się zestresowana choć dopiero niedawno sobie to uzmysłowiłam.

Czasu nie cofniemy bo życie to nie sc-fiction:) ale póki żyjemy warto próbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1996

Hej. Ciężko wystawić diagnozę przez internet, więc dlatego lepiej idź do kogoś kto może Ci pomóc. Jeśli boisz się, że ktoś Ciebie wyśmieje w szkole, jak pójdziesz do szkolnego psychologa to wybierz poradnię.

Poza tym... domyślasz się jakie mogą być powody stresu? Może się czymś w szkole wyróżniasz? A odnośnie zmęczenia to powodów może być sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×