Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przemóc się i iść do psychologa - ale czy to coś pomoże ?


kalosz311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz kolejny,

 

Jakoś nie mogę się przemóc i zapisać się do psychologa. Mój problem to głównie trzęsącę się ręce co opisałem w innym temacie. Odczuwam lęk przed niektórymi osobami sam nie wiem czemu. Nie jest to taki lęk, że ich się boję, tylko czuję nerwy przez co trochę dziwnie się zachowuje bo muszę trochę to maskować. Zastanawiam się z tego powodu, że nie wiem czy to jest na tle nerwowym, czy psycholog coś pomoże itp. Jedna wizyta to aż 100 zł, czy kilka wizyt może pomóc ? Dodam, że mam na oku takiego psychologa, który także terapeutą, ale nie wiem czy nie jest w trakcie robienia jakiegoś właśnie kursu dot. terapii. Z tego co wyczytałem to zajmuję się terapią poznawczą-behawioralną. Czy to dobry wybór. Przepraszam za ten chaos w poście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalosz311, nie ma co się zastanawiać, trzeba pójść spróbować i samemu się przekonać, co człowiek to inna opinia. Dużo też zależy na kogo akurat trafisz. Niezależnie czy to nfz czy prywatny gabinet dużo zalezy od przypadku. W jednym jak i drugim możesz trafisz na kogoś na prawdę dobrego w swoim fachu albo na kogoś, kto się do tego nie nadaje.

Właściwie dlaczego tak mocno sie nad tym zastanawiasz? Dopóki nie przeżyjesz tego na włąsnej skórze dopóty się nie przekonasz. Czego tak się bardzo boisz? Co możesz w ten sposób stracić? Nawet wydatek kasy można pominąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile się przeważnie czeka na wizytę do psychologa na nfz ? Czy taki psycholog też prowadzi terapie poznawczo - behawioralną ? U rodzinnego powiedzieć po prostu, że chcę skierowanie do psychologa czy będzie mnie pytać o szczegóły ?

Skierowanie Ci nie jest potrzebne, pisalem wyzej. Podzwon po jakichs szpitalach w okolicy i dowiedz sie o terminy do psychiatry. W każdym mieście sie czeka inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do psychiatry nie potrzebowałam skierowania. Psychiatra wypisał mi skierowanie do psychologa. U nas jest ośrodek leczenia nerwic. Czas oczekiwania zamyka się do kilku tygodni. Potem zapisywałam się na wizyty tydzień po tygodniu. Ale czas oczekiwania pewnie zależy od miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nfz to ciężko chyba o dobrego psychoterapeutę.

 

Nieprawda.Też tak myślałem, a teraz chodzę do ośrodka leczenia nerwic z NFZ, a zrezygnowałem z prywatnych wizyt. W ośrodku są ludzie, którzy pracują w tej dziedzinie na codzień i mają duże doświadczenie.

A co do skierowania, to tak jak pisali inni użytkownicy: do psychiatry idzie się bez skierowania i okres oczekiwania nie jest długi. Psychiatra przepisuje leki, ewentualnie da skierowanie do psychologa, który zdecyduje czy kwalifikujesz się na terapię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej :)

Myślę, że psychoterapia pomoże. :) I na pewno podniesie ogólny komfort Twojego życia, nawet jeśli to będzie kilka wizyt. Oczywiście, tak jak tu piszą inni, to zależy na kogo trafisz, jakby co zawsze możesz spróbować z kimś innym. I w ogóle, jeśli masz przed tym opory, pomyśl sobie, że przecież jak Ci się nie spodoba zawsze możesz zrezygnować. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny,

 

Jakoś nie mogę się przemóc i zapisać się do psychologa. Mój problem to głównie trzęsącę się ręce co opisałem w innym temacie. Odczuwam lęk przed niektórymi osobami sam nie wiem czemu. Nie jest to taki lęk, że ich się boję, tylko czuję nerwy przez co trochę dziwnie się zachowuje bo muszę trochę to maskować. Zastanawiam się z tego powodu, że nie wiem czy to jest na tle nerwowym, czy psycholog coś pomoże itp. Jedna wizyta to aż 100 zł, czy kilka wizyt może pomóc ? Dodam, że mam na oku takiego psychologa, który także terapeutą, ale nie wiem czy nie jest w trakcie robienia jakiegoś właśnie kursu dot. terapii. Z tego co wyczytałem to zajmuję się terapią poznawczą-behawioralną. Czy to dobry wybór. Przepraszam za ten chaos w poście.

 

 

 

Też na początku miałam obawy przed pójściem na wizytę. Ale teraz już wiem, że trzeba. Lepiej wyleczyć niewielkie objawy, niż żeby problem się pogłębił. 100 zł to dużo, ale zdrowie jest najważniejsze i bezcenne. Do lekarza na NFZ trzeba czekać około pół roku niestety:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda.Też tak myślałem, a teraz chodzę do ośrodka leczenia nerwic z NFZ, a zrezygnowałem z prywatnych wizyt. W ośrodku są ludzie, którzy pracują w tej dziedzinie na codzień i mają duże doświadczenie.

Chodzisz na terapię indywidualną?

 

 

Nie. Obecnie jestem pod opieką psychiatry i zakończyłem sesję z psychologiem, których efektem jest zakwalifikowanie mnie do terapii grupowej. W tej chwili czekam na swoją kolejkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×