Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy w Polsce powinno obchodzić się Halloween?


adamajka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy powinno...nie wiem. Faktem jest, że jest obchodzone jako zapożyczone wiadomo skąd. W szkołach nie jest zabronione przychodzenie dzieci na lekcje poprzebierane w odpowiedni strój związany z halloween. Myślę, że jak to w Polsce zdania są podzielone na tych co nie mają nic przeciwko temu i tych którzy się sprzeciwiają bo to nie nasze święto. Wczoraj sama miałam wizytę wieczorem i był cukierek czy psikus a dzieciaki wyglądały świetnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja czekam na akcję jestem katolikiem nie obchodzę dnia wszystkich świętych zwanego potocznie dniem zmarłych bo przecież w Polsce ono ma pogańskie tradycje i wywodzi się z dziadów gdzie dla zmarłych rozpalano ogniska a dziś zastąpiły je znicze. Haloween nie obchodzę ale tez nie jestem przeciwko, gdybyśmy nie przyjmowali innych tradycji nie mieliśmy by na boże narodzenie choinki ani prezentów i świętego mikołaja bo to przecież nie są polskie czy chrześcijańskie tradycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Halloween powinno być obchodzone w Polsce? :o

....

Jak ktoś ma chęć obchodzić afrykańskie święto czarnej kury domowej, to jego prywatna sprawa.

Podobnie z Helloween i każdym innym.

Co znaczy "powinno" w odniesieniu do indywidualnych decyzji jednostek?

Pytanie jest bezprzedmiotowe. To raczej próba przemycenia jakiejś kolejnej najmojszej racji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... ja jakoś nie mam ochoty żeby poprzebierane dzieciaki przyłaziły do mnie po cukierki. Tym bardziej kiedy wracam z miejsca pełnego trupów (w tym np. znad grobu kolegi który pół roku temu postanowił się wyhuśtać). Dla mnie mimo wszystko to nie jest wesołe święto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alien81, salir,

 

pamiętam taki halloween, że wychodziłem co dzwonek i dawałem kilka cukierków aby dali mi spokój, za 5 dzwonkiem mówie sobie to już przesada i nie podszedłem do domofonu, no to oczywiście urwisy rzuciły jajkami i nawrzucały jakichś śmieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....kler w dyni widzi szatana.Cóż :time: kler się nie zmienia.

Poważnie? :shock:

Ci to mają problemy...

 

Oglądałeś Pytanie Na śniadanie ? Tam była dyskusja.Według księdza,ta zabawa to szatan :mrgreen:

Według niektórych księży i prawicowców może to nawet skutkować opętaniem. Tylko czemu cały anglosaski świat jeszcze nie jest opętany a może jest. :mrgreen:

"dziennikarze" Frondy chwalą prezydenta- dyktatora Uzbekistanu- islamskiej republiki za to że zabronił obchodzenia Hallowen, no ale tacy ludzie i chrześcijaństwo równie ortodoksyjne jak islam marzy się tym ludziom. http://natemat.pl/122507,wiezienie-za-halloween-fronda-zachwyca-sie-uzbeckim-rezimem-i-nawoluje-do-wziecia-z-niego-przykladu-w-polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to powinno?

Masz na myśli zwiększenie porządku publicznego, spadek bezrobocia, większe poczucie szczęścia w społeczeństwie?

 

To raczej powinien być wybór jednostek co chcą obchodzić. W Polsce jest oficjalnie rozdział religii od państwa.

 

A samo święto to typowy dualizm. Jak dzieje się coś złego (śmierć) to można śmiać się lub płakać. W Halloween się śmieją. A katolicy obchodzą żałobę.

Księża katoliccy mają czarne sutanny, a buddyjscy mnisi (nie wszyscy) potrafią chodzić na pomarańczowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×