Skocz do zawartości
Nerwica.com

trzęsące się ręce nawet w odosobnieniu


kalosz311

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki problem jak w tytule. Z rana jest najgorzej i wtedy również czuję jakby serce szybciej biło. Tak od godziny 17 to się uspokaja. Trzęsą mi się ręce nawet jak sam jestem w pokoju. Gdy mam podnieść szklankę w towarzystwie innych osób denerwuje się tym, że ktoś to zobaczy przez jeszcze bardziej mi się trzęsą ręce. Do tego mam niedoczynność tarczycy na którą biorę lekarstwa. Dodam, że właśnie głównie z rana czuję niepokój przez co te objawy się nasilają. Natomiast sam nie wiem skąd ten niepokój jak niczym się nie przejmuje. Dodam, że w gimnazjum, technikum zawsze przed wyjściem do szkoły się stresowałem ze względu na nieprzyjemnych ludzi w mojej klasie się uczących. Teraz na studiach nie stresuje się tym, bo ludzie są normalni. Dodam, że nawet jak idę do lekarza lub gdzieś tak to przed wejściem strasznie mój organizm się stresuje sam nie wiem czemu. Może to mi zostało z przyzwyczajenia jak chodziłem do gimnazjum, technikum ?

 

I jak to zwalczyć ? Najgorsze są te trzęsące się ręce. Przez to w towarzystwie boję się wziąć szklanki etc. Teraz próbuje przez dłuższy czas pobrać magnez swanson w proszku i zobaczyć czy to coś pomoże. Myślałem nad psychologiem, ale prywatnie. Czy na NFZ można znaleźć dobrego ? Jestem studentem, więc nie mam dużo pieniędzy. Jedna wizyta to 100zł, więc tych wizyt by było maksymalnie kilka. Czy kilka wizyt może pomóc ? Czy to może objaw jakiejś choroby ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc musisz dalej szukać przyczyny.

 

cyt."Drżenie rąk to zaburzenie ruchowe, którego przyczyny są zróżnicowane. Drżenie rąk może być reakcją na stresującą sytuację lub wynikiem zmęczenia po wysiłku fizycznym. Drżenie rąk może być także objawem choroby - np. u starszych osób choroby Parkinsona, a u młodych stwardnienia rozsianego czy cukrzycy. Sprawdź, na jakie jeszcze choroby może wskazywać drżenie rąk."

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/sygnaly-ciala/drzenie-rak-to-czesto-objaw-choroby-przyczyny-drzenia-rak_37090.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×