Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy wolnemu człowiekowi wolno kupić(legalnie) obecnie leki ?


Motio

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :-|

 

Bo z tego co się orientuję, to najpierw muszę stworzyć połączenie:

-albo z lekarzem prywatnym ( płacę bezpośrednio i dostaję możliwość kupienia leku)

-albo z lekarzem państwowym [który też może być prywatnym] ( płacę pośrednio i być może dostaję możliwość kupienia leku)

Do stworzenia połączenia z lekarzem państwowym potrzebna jest praca( przyzwolona przez urzędnika według kryteriów systemu), albo przyzwolenie na zrobienie z siebie przedmiotu( rejestracja i otrzymanie statusu bezrobotny).

Po prostu pójść do apteki i kupić lek jaki się chce, nie można (to wiem). Chociaż ta droga jest najodpowiedniejsza dla człowieka wolnego.

Czy są inne sposoby zdobycia leku?

Czy odkupić (od kogoś) można lek, czy to już nielegalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

Czy są inne sposoby zdobycia leku?

Na oglaszamy24.pl można kupić nielegalnie leki, ale nie warto tego robić, oprócz tego, że 5x drożej niż w aptece, to mogą z tego wyniknąć niepotrzebne kłopoty.

 

 

Po prostu pójść do apteki i kupić lek jaki się chce, nie można (to wiem). Chociaż ta droga jest najodpowiedniejsza dla człowieka wolnego.

Gdyby była taka możliwość, to społeczeństwo by się zaćpało :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Liber8.

 

Dzięki za informację. Czyli ktoś kto ma lęki, to żeby kupić lek przez internet, to musi sobie dokładać kolejne lęki (noo... żemuu [krowa] wparować do domu mogą i zrobić z niego przestępcę, bo jak to tak, leczyć się samemu (?) :nono:

 

A co do zarzutu, że ćpunów by przybyło, to kilku może i by przybyło, ale ilu ludzi by wyzdrowiało( bo byłby po prostu łatwiejszy dostęp do leczenia się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dryagan, jeżeli jesteś za wolnością wyboru, to dałbyś. (poza tym, tu nie o danie chodzi, a o zdjęcie kajdanów, bo nikt za nikogo życia nie przeżyje, każdy jest kowalem swojego.)

Nie ma przymusu zażywania, więc jeżeli wiesz jakie konsekwencje po zażyciu, to przecież Twoja przyszłość, Ty poniesiesz skutki. A coraz więcej chorych, bo gdy natura człowieka coraz bardziej ograniczana, to nie dziwne. A naturą człowieka jest wolność, wiadomo. Dlaczego człowiek, który chce się leczyć ma utrudnione? (Chyba lepiej stworzyć warunki dla chcących się leczyć. Ćpun gdy będzie chciał, to i tak sobie załatwi. A poza tym, jest takie zjawisko, że zakazany owoc smakuje lepiej i to właśnie zakaz powoduje chęć sięgnięcia ("wbrew wszystkiemu, robię po swojemu..."-czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dryagan, masz rację, ale akurat nerwicę wegetatywną dosyć łatwo stwierdzić, tym bardziej, że dzięki internetowi jest dostęp do informacji( nie wszystko jest, ale bardzo dużo). Całkiem sporo mam objawów, zresztą w czasach podstawówki rodzinny już coś tam stwierdzał.( dystymia neurowegetatywna? Chyba jakoś tak.) A konkretny lek, to choćby tu na forum jest wiedza. A dawkowanie, to też i w ulotkach jest informacja.

A Tobie to nie utrudnia, że nie możesz pójść od razu do apteki, gdy kończą się leki, tylko najpierw po receptę?

 

Capricorn, co za czasy, człowiek kupując sobie lek może zostać przestępcą, a człowiek uśmiercający niewinnego człowieka (aborcja) jak gdyby nigdy nic może żyć dalej. I jak tu być zdrowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam się z Tobą Dryagan. Trzeba mieć ograniczone zaufanie co do informacji, ale to w sumie wszędzie, nie tylko w necie. Nie każda informacja jest dobra. Ale z drugiej strony,kto zna lepiej własne ciało jak nie właściciel? (teraz jeszcze trzeba poznać działanie danych substancji i można dobierać). I sam napisałeś, że jeden lek może działać różnie na ludzi, więc lekarz, dzięki co prawda też doświadczeniu, ale i szczęściu trafia w odpowiedni lek. Nie ma pewności, że tylko lekarz będzie wiedział co i jak. Oczywiście najrozsądniej udać się do lekarza, ale jeżeli nie ma się możliwości, to z jakiej racji została zabrana możliwość leczenia się bez lekarza? Chore.

Też preferuję takie podejście do leków jak Twoje (brać tylko w ostateczności).

A lat mam 33 i jako osoba dorosła nie mogę pójść do apteki po leki. 8) ( śmiać się czy płakać?)Trzeba przyznać, że głupota tego ustroju jest mocna{ doceniał ktoś już głupotę? :P

 

Dryagan, dziękuję za rady. Dobranoc i szczęścia Ci życzę, Kolego.

 

Oj Salir przesadzasz.;) Człowiek to nie taka głupia istota jakby się przez pryzmat tłumu wydawało.

Miłego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzam, sama stawiałam sobie autodiagnozy i wiem, że to nic bardziej mylnego, lekarzowi bałam się powiedzieć o wszystkich swoich objawach. Nigdy jednak nie kupiłabym żadnego leku w ciemno i to jeszcze na czarnym rynku. To co chcesz zrobić to bardzo nie rozsądne, napisz chociaż o jakim leku myślisz? Najlepiej jednak będzie jak odwiedzisz lekarza. Miłego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

człowiek to znacznie głupsza istota niż się wydaje

 

Człowiekowi nie jest obca głupota, ale to nie znaczy, żeby zabraniał jeden drugiemu dążenia do mądrości. A bez wolności (wolnego wyboru) jest to utrudnione.

 

Salir, ale ja właśnie chcę kupić lek legalnie (niezależnie od kogoś, od czyjegoś widzimisię) i nie mogę. Czyli tak naprawdę, to nie chodzi o to rządzącym, żeby człowiek był zdrowy?( z tego wynika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi...ale to nie znaczy, ze Ty sie znasz na lekach i ich dzialaniu, nawet jak poczytasz ulotke i wydaje Ci sie, ze to bedzie odpowiedni lek dla Ciebie. Zawsze mozesz isc do lekarza i zasugerowac, ze chcialbys sprobowac zazywac ten i ten lek ale lekarz nie musi sie z Toba zgadzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salir, mogę pójść do lekarza, ale czy mam wybór nie pójść? ;)( więc czy nie jest to raczej przymus? ). Oj dobra Salirka, nie będziemy się sprzeczać o mniej istotne sprawy. Ogólnie, rozsądnym jest wybrać się najpierw do człowieka który posiadł wiedzę( w tym przypadku medyczną), ale nie zawsze jest to konieczne. A w prawie stwierdzono, że jest to konieczne ( zakłamanie rzeczywistości i nie poszanowanie wartości jaką jest wolność ).

A lekarz jest w takim przypadku uprzywilejowany, bo sobie pewnie może przepisywać co chce i ile chce ( chyba, że jest zapis, który i to reguluje..?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motio,

wolny? jaka wolność? chyba w robieniu tego, co Ci wolno, na co Ci system pozwala.

ale zejdźmy na ziemię, nie ma i nie było czegoś takiego jak wolność, w żadnym państwie, wątpię, aby to w ogóle było możliwe, wątpię, że w ogóle w życiu jest.. i tak w ogóle z tego co pamiętam, to Ty akurat z tych definitywnie przeciw systemowej legalizacji pewnych form decydowania ludzi o własnym zdrowiu i życiu? no to widzisz teraz jak to jest, jak ktoś się troszczy o Ciebie, o Twoje "dobro" bardziej niż Ty sam ... ciesz się zatem tą wolnością, jakiej Ci system udzielił, żyjąc długo, szczęśliwie i zdrowo (bez konieczności zażywania leków), ku chwale systemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ego,

 

kiedyś na Ziemi był raj, więc i wolność była. To że obecnie nie ma, to nie znaczy żeby nie dążyć do niej. A system powinien właśnie zabezpieczać wolność, a nie kreować co wolno( a czego nie). Aborcja, eutanazja i zakaz obrotu leków ot tak, są ograniczeniem wolności (w tamtych tematach uzasadniałem dlaczego i argumenty są nie do podważenia ). Ale jeżeli chcesz, Ego, to wypiszę jeszcze raz.

 

I nie rozumiem dlaczego Salir i Dryagan mieszacie swobodny dostęp do leków z anarchią.

 

Ego, czy Ty też kojarzysz wolność z anarchią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×