Skocz do zawartości
Nerwica.com

Fora dyskusyjne.


Gość Bonus

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat związany z różnymi forami dyskusyjnymi, jakich jest wiele w Internecie.

 

Jakie Waszym zdaniem są najpopularniejsze fora, które mają najwięcej użytkowników i są zawsze aktywne?

Oczywiście, forum psychologiczne, na którym jesteśmy jest bardzo popularne, ponieważ dużo osób się tutaj rejestruje, którzy szukają pomocy, porady w sprawach psychologicznych.

I takie fora psychologiczne chyba są najpopularniejsze, nie tylko w Polsce.

 

I dlaczego tak jest, że niektóre fora dyskusyjne tracą zainteresowanie użytkowników i mało kto się na nie rejestruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też prawda.

Tutaj, na pierwszym miejscu jest Facebook, który jest prawie na całym świecie popularny, za wyjątkiem Korei Północnej i niektórych krajów wschodnich, gdzie dominuje Islam.

Myślę, że, w przypadku forów dyskusyjnych, dużą rolę tu odgrywa konkurencja.

Forów tematycznych powstało wiele i są takie fora, które zyskują najwięcej użytkowników. Nie wiem z czego to wynika, jaka jest tego przyczyna, ale mają bardzo dużą popularność i aktywność.

Natomiast, pozostałe fora wymierają po woli i tracą aktywność, bo wielu użytkowników z nich ucieka na inne fora popularniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fora internetowe czasy świetności mają za sobą, teraz królują media społecznościowe :/

Media społecznościowe nie oddają klimatu for. Fora mają tę przewagę, że są stosunkowo anonimowe, kameralne i elitarne, a przy tym dyskusja nie toczy się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można chwilę pomyśleć nad odpowiedzią i ewentualnie coś edytować.

 

 

Znacie jakieś inne ciekawe fora, zbliżone do nerwicy? Nieraz kusiło mnie, by założyć gdzieś konto, ale regulaminy mnie odrzucały. Na przykład na jednym istnieje przestroga przed pisaniem odpowiedzi w stylu "zgadzam się z tobą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie przeglądałem sporo forów dyskusyjnych w Internecie i na kilku jestem zarejestrowany, ale są to konkretne, tematyczne fora.

Chociaż jestem zarejestrowany na jednym forum, które jest wielotematyczne, ogólne.

 

Fora dyskusyjne są różne i różnią się specyfiką. Niektóre fora mają dość "ostry" regulamin i są po prostu negatywnie postrzegane przez internautów.

Wiele też zależy od ADMINISTRATORÓW i MODERATORÓW, którzy się tam za bardzo czują "Panami" i uważają się za lepszych od innych forumowiczów, ponieważ są na takich stanowiskach.

 

Sam się z tym zetknąłem, jak się wypowiadałem na jednym takim forum, że tam wcale nie było przyjemnej atmosfery i luzu.

Zresztą i niektórzy ADMINISTRATORZY, MODERATORZY sami nie przestrzegają zasad i regulaminu na takich, specyficznych forach, co już jest karygodne z ich strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że niektóre fora dyskusyjne nie są przyjazne dla forumowiczów i dlatego tracą forumowiczów, a w konsekwencji takie fora są zamykane, z uwagi na brak aktywności.

Na to się składa kilka czynników, np. miła atmosfera na forum, otwieranie wielu działów do dyskusji, przyjaźni forumowicze i przede wszystkim, przestrzeganie regulaminu na forum.

 

Ale i konkurencja też robi swoje wśród forów.

Sporą popularnością cieszą się chyba fora o określonej tematyce dyskusyjnej. Może słabiej jest z forami wielotematycznymi, ale też zależy jakimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są takie, specyficzne fora dyskusyjne, które mają ustalony zbyt przesadzony regulamin i wystarczy tam napisać coś nie tak, nikomu nie szkodząc, a już dostaje się ostrzeżenia i bany przez MODERATORÓW.

Każdemu forumowiczowi zdarza się coś napisać nie na temat, troszkę zbiec z tematu, ale nie robiąc tego ani złośliwie, ani nie obrażając innych na forum.

Niestety na takich forach, już za to karzą banami, ostrzeżeniami, no i to jest niesprawiedliwe, jak się tam traktuje forumowiczów.

Na każdym forum powinno być trochę luzu w postach, żeby nie czuć się tam, jak w jakimś więzieniu, ale są regulaminy na takich forach, które tego nie przestrzegają, albo tylko MODERATORZY i ADMINISTRATORZY sobie lekceważą te regulaminy.

 

Panuje na wielu forach tzw. hejt, czyli są forumowicze, którzy się wyżywają na postach na niewinnych forumowiczach, co powinno się od razu eliminować z forum takich ludzi.

Czasem i to sami MODERATORZY forów stosują hejt na innych, bo myślą, że są bezkarni i mogą skoro są MODERATORAMI, ale to jest złe myślenie.

 

Takie osoby nie mogą być na stanowiskach MODERATORSKICH, bo nie zasługują na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×