Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przewlekła depresja - naturalne leczenie


Lucid Dream

Rekomendowane odpowiedzi

Od wielu lat cierpię na przewlekłą depresje (dystymie). Testowałem trochę leków i nie podoba mi się ich działanie, więc chce sobie poradzić bez leków, bo szkoda mi zdrowia. Dużo czytałem, o naturalnych sposobach leczenia i są niby zioła, które pomagają. Nie znam się na ziołach i nie mam pojęcia co kupić, bo wybór jest bardzo duży. Może są tu osoby, które leczą się w ten sposób i polecą mi coś? Ciekawi mnie też czy komuś taka forma leczenia pomaga.

 

Moje główne problemy to:

-problemy z koncentracją

-lęki

-senność i ciągłe zmęczenie

-zaburzenia snu

-brak łaknienia

-brak motywacji i poczucie bezsensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze udokumentowane i porównywalne z SSRI i TLPD jest działanie dziurawca. Ważne żeby był to standaryzowany ekstrakt (min 0,3% hipercyny).

Polecam zakupy w iHerb jeśli chodzi o zioła i suplementy. Najtańsza przesyłka do PL jest porównywalna z krajowymi przesyłkami i czeka się jakieś 7-10 dni roboczych (I przesyłka może iść dłużej).

 

Poza tym kwasy Omega 3 (ważne żeby był bogaty w kwasy EPA i DHA; dobrze komponuje się z Urydyna i/lub CDP choliną), Cynk, Magnez, Ashwagandha, Kurkumina (nie kurkuma)), Bacopa Monnieri, Rhodiola Rosea, SAMe, ALCAR, NAC, Inozytol. Nie zawracałbym sobie głowy pozostałymi zioło/suplami w kontekście depresji bez prawdopodobnych niedoborów.

 

Może jeszcze jakieś substancje nootropowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze udokumentowane i porównywalne z SSRI i TLPD jest działanie dziurawca. Ważne żeby był to standaryzowany ekstrakt (min 0,3% hipercyny).

Polecam zakupy w iHerb jeśli chodzi o zioła i suplementy. Najtańsza przesyłka do PL jest porównywalna z krajowymi przesyłkami i czeka się jakieś 7-10 dni roboczych (I przesyłka może iść dłużej).

 

Poza tym kwasy Omega 3 (ważne żeby był bogaty w kwasy EPA i DHA; dobrze komponuje się z Urydyna i/lub CDP choliną), Cynk, Magnez, Ashwagandha, Kurkumina (nie kurkuma)), Bacopa Monnieri, Rhodiola Rosea, SAMe, ALCAR, NAC, Inozytol. Nie zawracałbym sobie głowy pozostałymi zioło/suplami w kontekście depresji bez prawdopodobnych niedoborów.

 

Może jeszcze jakieś substancje nootropowe.

 

Dzięki za odpowiedź, chyba zdecyduje się na połączenie kwasu omega 3 z Urydyną i Choliną, bo sporo pozytywnych opinii o tym połączeniu czytałem. Do tego jeszcze kupie jakiś dobry magnez i zobaczę jakie będą efekty.

 

Firma Swiss Herbal zajmuje się suplementami i substancjami nootropowymi, napisałem do nich wiadomość o swoim problemie i dali mi jakiś test do wypełnienia i na podstawie wyników dobiorą mi odpowiednie produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie test Bravemana, moim zdaniem ma żadną wartość diagnostyczną. Jeśli miałbym coś zasugerować to ekstrakt z dziurawca (900mg dziennie) i to combo omega3/urydyna/cdp cholina. Ważne żeby te produkty były dobrej jakości i od sprawdzonego vendora (z kontrolami jakości). Bo możesz wydać kupę hajsu na średniej jakości produkty i nic nie ruszy, a tylko odchudzisz portfel. Jeśli nie suplementowałeś magnezu, to dorzuć 200mg przed snem (tylko chelat/cytrynian, bo te są najlepiej przyswajalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie test Bravemana, moim zdaniem ma żadną wartość diagnostyczną. Jeśli miałbym coś zasugerować to ekstrakt z dziurawca (900mg dziennie) i to combo omega3/urydyna/cdp cholina. Ważne żeby te produkty były dobrej jakości i od sprawdzonego vendora (z kontrolami jakości). Bo możesz wydać kupę hajsu na średniej jakości produkty i nic nie ruszy, a tylko odchudzisz portfel. Jeśli nie suplementowałeś magnezu, to dorzuć 200mg przed snem (tylko chelat/cytrynian, bo te są najlepiej przyswajalne).

 

Dobrej jakości są, bo dużo pozytywnych opinii mają pod produktami i parę osób tutaj na forum polecało produkty z tej firmy.

 

Jakiś czas temu kupiłem omega 3 ale nie wiem czy będzie odpowiedni, bo mało ma EPA/DHA

Konkretniej to taki posiadam: http://www.ceneo.pl/26620392

 

Zawsze kupowałem jabłczan magnezu, ale teraz sprawdzę cytrynian

 

a co do dziurawca to odpuszczę sobie, bo za duży wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×