Skocz do zawartości
Nerwica.com

co byście zmienili w telewizji


kasia800404

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie powyżej czy jest coś co byście chcieli zmienić w tv (nadawanych programach)

ja np wolałabym 2 kanały dla dzieci zamiast 10

2 kanały muzyczne zamiast 10

więcej programów przyrodniczych i historycznych. A tak poza tym to więcej programów jakie można prace chałupnicze wykonywać;

kulinarnych niestety mamy już pod dostatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazałbym produkować więcej seriali kryminalnych i sensacyjnych. Polska telewizja pod tym względem ssie. Kiedyś było kilka świetnych produkcji, Oficer S1, Glina S1 i 2, Kryminalni, Fala Zbrodni, nie moje klimaty ale dużo napieprzanek było podobno z Czasie honoru. A teraz tylko pieseł detektyw, kleszka detektyw i te yebaniutkie paranormalne dokumenty i to jest przez ostatnie lata 90% polskiego kryminału, wszystko inne kończy się na jednym sezonie, ach nie przepraszam, ciągną już 3 sezon Krwi z krwi, coś podobnego jak Homeland, kto oglądał jedno i drugie ten wie że nie odnoszę się do samej fabuły ;)

KUR$FA co za problem zatrudnić trochę lepszych aktorów (a może nie kazać im żeby byli jak najbardziej drętwi?), dokupić trochę kapiszonów na strzelaniny i bardziej przycisnąć zdjęciowca, zmontować choćby tandetne napieprzanki z amatorami po pierwszym roku kaskaderystyki i po prostu wyrzucić (to już żadnego wysiłku nie wymaga) te spiertolone gadanie do kamery? Naprawdę to jest takie fajne że gadający łeb powtarza cały dialog albo tłumaczy co w tej chwili robi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dekodera oglądam czasem sport, (piłka, biegi, skoki). Od seriali i filmów jest internet, a zdecydowana większość to te drugie, oglądane na kompie podpiętym do tv.

 

A co bym zmienił w telewizji? Nic, jacy odbiorcy - tacy nadawcy i poziom nadawanych kanałów. Gdyby mi ktoś 20 lat temu powiedział (za dzieciaka, jak były 3 kanały na krzyż w tv), że w przyszłości, ramówka niektórych kanałów, będzie wyglądać tak jak wygląda (zawalone serialami para od rana do wieczora) i że będzie to miało wielomilionową oglądalność, to bym mu nie uwierzył. Tak więc dobre to jest, nic bym nie zmieniał.

 

Wiele osób z młodszego pokolenia świadomie zdecydowała się na nie oglądanie telewizji, doskonale to rozumiem i popieram, niektóre propozycje są uwłaczające dla ludzkiej godności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak! Archwium radiowo-telewizjne. O tym marzę. Tylko, żeby było to jeszcze profesjonalnie wykonane. Istnieją np. biblioteki internetowe z książkami z domeny publicznej, czy fotografiami, ale wszystko to jest kiepsko wykonane, na tyle, że nie chce mi się tego przeglądać. TVP.pl u mnie nie działa, na każdym z komputerów.

 

Ale mogę polecić akcję "Architekutra VII Dnia". Jest to próba zebrania informacji o polskich kościołach wybudowanych po wojnie. Właśnie przeglądam, jestem w Zamościu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV nie masz szans na przeżycie. Dłużej utrzyma się radio niż telewizja, która całkowicie zostanie pochłonięta przez internet.

Możliwe, że tak będzie, ale wątpię byśmy dożyli tej chwili, tzn może i dożyjemy ale będziemy starzy, odwiedzam czasem satkurier.pl i jak patrzę na przykładowo cyfrowy polsat, to słupki szybują w górę, nadal miliony abonentów i ogólnie świetlana przyszłość.

Obecne pokolenie 50-latków (a może i 40sto), którzy "wychowali się na telewizji" nie tak łatwo zrezygnuje z oglądania tv i przerzuci się na internet.

 

PS

Na infolinii polsatowskiej pociskają internet każdemu, mówię grzecznie, że posiadam już internet i opłacam abonament, a babka dalej swoje, jak robot, trzeba się tłumaczyć, że 1 człowiek nie potrzebuje 2 internetów :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- dubbing do wszystkich zagranicznych filmów (i tych nowych i tych starych), tak jak jest to w wielu krajach świata

- więcej filmów fantasy, baśniowych (ale nie animowanych)

- na "programach podstawowych" przynajmniej ze dwa filmy w godzinach dopołudniowych i/liub popołudniowych w dni robocze, a nie tylko w weekendy; bądź też uruchomienie dodatkowych stacji "podstawowych" z emisją filmów w ciągu dnia w dni robocze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej reklam, zarządzenie limitów na emisję reklam, kilka miliardów zł kary za przekroczenie limitów (zarówno dla stacji telewizyjnej, jak i zleceniodawców reklam). Zakaz emisji reklam, w których nie chodzi o pozyskiwanie klientów, lecz o niedojrzałe popisywanie się twórców danej reklamy. Również kilka miliardów zł kary za emisję reklam dla popisu (zarówno dla stacji, jak i dla twórców reklamy).

(Dobre promowanie to umiarkowana ilość dobrej jakości reklam, a nie masa żałosnych. A jak jakaś firma nie umie wyprodukować takich reklam, by przy mniejszej ich emisji pozyskiwać/utrzymywać klientów, to tak naprawdę nie umie promować produktów/usług)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×