Skocz do zawartości
Nerwica.com

escitalopram czy może sertralina ?


adasko

Rekomendowane odpowiedzi

witam po krotce przedstawie moją historie .

 

od okolo dwoch lat przyjmuje escitalopram - mozarin w dawce 10 mg . - mam zaburzenia lękowe dziwny niepokój i lęki . ale srednio mi ten lek pomaga przez co musze zabijac sie benzo - relanium xanax czy zolpidem na noc przez co mysle ze tez jestem po czesci uzalezniony . bylem niedawno u psychiatry i polecil mi abym zmienil mozarin na asertin 50 poniewaz dziala bardziej przeciwlekowo ? dodam iz ciezko jest zdiagnozowac moj stan ale gdy np budze sie z rana mam lęk i uczucie napięcia ktore w dzien mi tez towarzysz . jak wezme relanium 5mg jest ok . tak wlasnie chcialbym sie czuc !

 

balem sie troche zmiany leku z tego wzgledu ze nieiwem jak zejsc z tego mozarinu aby nie bylo skutkow ubocznych i wejsc na asertin 50 ?

 

jak myslicie warto sprobowac i odstawic wogole benzo przemeczyc sie troche ? czy po odstawieniu benzo tez bedzie poprawa ?

 

z gory dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że dobrze jest odstawić stopniowo benzodiazepiny, ponieważ długotrwale przyjmowane robią więcej szkód niż pożytku. Sam masz obawy, czy już nie jesteś uzależniony. Stosuj się do zaleceń lekarza. Jeśli polecił zmienić lek, spróbuj. Możliwe, że nie obędzie się bez skutków ubocznych, ale całe życie nie możesz brać relanium. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak Twój organizm zareaguje na nowy lek. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×