Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jaki szpital polecacie :)


Rekomendowane odpowiedzi

Piotruś97, witaj. Co do Sobieskiego też mam bardzo mieszane uczucia (byłem dwa razy) ale z czystym sumieniem mogę polecić szpital Nowowiejski.

Hejka.

Właśnie myślałem o tym bo będąc na terapi uzależnieniowej mój tata opowiadał mi sytuację na Sobieskiego. A Mógł Byś powodziec coś więcej na temat? Będzie to moja pierwsza wizyta i chciałbym wiedzieć czego się spodziewać :D Jak wygląda tam życie codzienne terapia oraz życie z pacjentami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.

Właśnie myślałem o tym bo będąc na terapi uzależnieniowej mój tata opowiadał mi sytuację na Sobieskiego. A Mógł Byś powodziec coś więcej na temat? Będzie to moja pierwsza wizyta i chciałbym wiedzieć czego się spodziewać :D Jak wygląda tam życie codzienne terapia oraz życie z pacjentami

Terapia... ojojoj... na temat terapii za bardzo Ci nie mogę nic powiedzieć, gdyż sam jej w tym szpitalu nie miałem, jednak wiem że coś takiego tam funkcjonuje.

Życie codzienne - warto wziąć jakąś książkę, telefon (w tym szpitalu nie zabierali telefonów, przynajmniej wtedy w 2013r) i ogólnie coś żeby się nie zanudzić. Wiesz jak to jest w tego typu szpitalach, nie ma nic do roboty.

Co do pacjentów, to są porozmieszczani na różnych oddziałach. Na tym na którym byłem byli głównie ci spokojni. Lekarze w porządku, pielęgniarki też w porządku, sanitariusze jak nie są potrzebni to ich nie widać (dla porównania w Siedlcach tylko krążyli szukając zaczepki)

Dodam że przy każdej sali jest oddzielna łazienka.

Jak byś miał jeszcze jakieś pytania, to śmiało pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a propo pacjentów. jak ktoś jest w psychiatryku agresywny, to idzie w pasy.

Kładą go na sali obserwacyjnej, gdzie leżą inne przypadki, ciągle monitorowane i dają mu takie psychotropy, po których wie, że chce szczać, ale nie pamięta, gdzie fiuta szukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo polecam Szpital Wolski. Jest tam jeden Kliniczny Oddział Psychiatryczny, podzielony jakby na dwie części - na górze są pacjenci wymagający większego nadzoru czy opieki, zaś na dole są pacjenci bardziej ustabilizowani. Nie ma możliwości jakiejkolwiek bezpośredniej komunikacji między tymi piętrami, jak to jest np. w szpitalu Tworkowskim. Jest to najfajniejszy taki oddział, na jakim byłem. Można sobie jedzonko zamawiać. Personel w porządku, lekarze otwarci, pytają pacjenta o jego oczekiwania, naradzają się między sobą, podchodzą podmiotowo do pacjenta, traktują go jak człowieka, nic na siłę. Psycholodzy fajni. Organizują pacjentom zajęcia psychologiczne, rysunek, gry edukacyjne itd. 

 

Byłem w IPiN-ie i szpitalu Tworkowskim i te okazały się dla mnie totalną porażką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×