Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzieci


Gość sailorka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie dzieci? Ja nie mogę, bo musiałabym przerwać branie leków, a na to nie mogę sobei pozwolić. W związku z tym mam pytanie. Czy osoba chora na schizofrenię może adoptować dziecko? Zaznaczam, że regularnie biorę leki i nie miewam ataków choroby. Wszystko mam pod kontrolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sailorka, na razie nie mam dzieci, bo system biurokratyczny bardzo utrudnia mieć dzieci człowiekowi w mojej sytuacji. ( Przy okazji, program 500+ to kradzież).

Nie wiem jak w obecnym prawie, ale pozwolę się wypowiedzieć co uważam na temat. A uważam, że schizofrenia w bardzo dużym stopniu decyduje o adopcji. Ale jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań, to decydujący o pozwoleniu na adopcję musi wziąć to pod uwagę. Czyli sama choroba nie może wykluczyć, ale na pewno jest mocnym przeciwwskazaniem. Po prostu, do każdego człowieka powinno podchodzić się indywidualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motio, Nie. Osoba chora psychicznie nie może adoptowac dziecko.

A propo 500 plus. Jakbys miał dziecko i należałoby ci sie 500 plus to pewnie chetnie bys skorzystał także przestan pisac brednie.

 

Nie dziwię się, że nie może. W mechanistycznym ustroju żyjemy, więc i skutkiem są takie głupie decyzje. Jeżeli człowiek chory na schizofrenię( oczywiście chodzi o któregoś z małżonków, albo dwóch) z góry jest skazany na niemożliwość adoptowania, to dlaczego jedna osoba może adoptować dziecko? Czy dziecko to zabawka? Bo jeżeli chodzi o naturalne warunki dla dziecka, to o naturalnych warunkach można mówić wtedy, gdy jest kobieta i mężczyzna, a dalej małżeństwo. I tylko małżeństwa powinny móc adoptować w takim razie. Oczywiście dziecko też musi poczuć więź i głos dziecka jest ważny tak samo jak pary.

 

Korzystając z 500+ staję się wspólnikiem złodziei (w moim przypadku świadomym, bo potrafię wykazać, że jest to kradzież. Chcesz to mogę Ci napisać dlaczego jest to kradzież?). I przez takie programy, ktoś kto chce być uczciwym, ma utrudnione to, bo jest wplątywany w chore pomysły rządzących. Pisowskie ścierwa rządzące myślą, że jak w nazwie wstawią prawo i sprawiedliwość, to jest to równoznaczne z tym że są prawi i sprawiedliwi, a łamią Boskie przykazania jak leci, w przypadku programu 500+ są to przykazania: o nie kradzieży i o nie pożądaniu rzeczy bliźniego swego.

Także nie skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, pisałeś stronę wcześniej, że nie zanosi się u Ciebie na dzieci, poza tym pytanie jest czy ze schizofrenią można adoptować dziecko. Temat Cię raczej nie dotyczy, ale nie dajesz za wygraną, chcesz przekierować dyskusję na boczny tor, byle tylko jakoś zahaczyć o siebie i brać w niej udział. I tak we wszystkich wątkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×