Skocz do zawartości
Nerwica.com

Bardzo silny wewnętrznie człowiek


Abbdonon

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem dziś filmik https://www.youtube.com/watch?v=DejTMYtj-Kw, ciekaw jestem waszych opini w sytułacji gdy na forum , jest masa ludzi która tak naprawdę nie wie czego chce. Z jednej strony chcą podobać się światu ale czy sobie. Nie mają planu jak się zmieniać.

Mam nadzieje że ten chłopak będzie dla was inspiracją jak nie wiele potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to szczytny cel, jednak jeżeli ktoś nie posiada wewnętrznego poczucia umiejscowienia kontroli, to raczej nie zmotywuje go zaradny niepełnosprawny.

To jest w sumie zabawne, żę bądź co bądź zdrowych ludzi ze wszystkimi kończynami i odpowiednią ilością szarych komórek musi motywować do działania człowiek - kadłubek. Nie piję tutaj do nikogo konkretnego, zwłaszcza z tego forum, lecz nie bez kozery taki Nick Vujicic stał się celebrytą motywacyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz bo ja spotkałem parę osób nawet z porażeniem żyjących normalnie mających pracę, dziewczyną, skończone studia ,tworzących projekty . To mi imponuje. Bo sam wiedze jak te osoby realizują się w świecie ( gdzie ja żyje), gdzie ludzie są powtarzalni ( imprezy, tatułaże, podróże) mało kto ma swoje hobby.

 

Od 3 dni jestem pod pewnym podziwem dla Prepersów, fakt niektórzy przesadzają ale nie którzy mają rację ( samochód w zimę -wrzuć koc, sweter i czekoladę do bagażnika -ale nie rozumiem kolesi co wrzucają całą kuchenkę, Śpiwór , zestawy puszek jakby tam miał z tydzień nocować. ) Czy pytanie czy w domu jest latarka.

 

Mówię o tym, gdyż w moim życiu widze że jeżeli chce realizować "siebie " to trzeba żyć swoim życiem hobby zajęciami itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym, gdyż w moim życiu widze że jeżeli chce realizować "siebie " to trzeba żyć swoim życiem hobby zajęciami itp.
Właśnie. Własnym życiem. Najlepiej nie porównując się z innymi, bo to rodzi irytację i zazdrość albo pustą dumę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię o tym, gdyż w moim życiu widze że jeżeli chce realizować "siebie " to trzeba żyć swoim życiem hobbyzajęciami itp.

To też zabawne, a zarazem smutne, że tak oczywistą rzecz można uświadomić sobie po latach. Cywilizacja zachodnia jest dziwna, gdyż z jednej strony wyznaje kult człowieka jako jednostki, a z drugiej tłamsi indywidualizm. Gdzieś chyba zabrakło ważnych bodźców niepozwalających utknąć ludziom w otchłani pustki.

 

 

 

Właśnie. Własnym życiem. Najlepiej nie porównując się z innymi, bo to rodzi irytację i zazdrość albo pustą dumę :lol:

Na pewno również brak tożsamości, a co za tym idzie, satysfakcję z życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. oblivion zazdrość albo pustą dumę :lol:

Szczerze to nie zazdroszczę innym, bo wiem ile coś kosztuje pracy aby co kolwiek osiągnąc a co mają od kogoś mi nei imponują. Co do dumy ? Raczej odczuwam ją gdy uda mi się pokonać siebie samego.

2.Rabinizm To też zabawne, a zarazem smutne, że tak oczywistą rzecz można uświadomić sobie po latach. Cywilizacja zachodnia jest dziwna, gdyż z jednej strony wyznaje kult człowieka jako jednostki, a z drugiej tłamsi indywidualizm. Gdzieś chyba zabrakło ważnych bodźców niepozwalających utknąć ludziom w otchłani pustki.

Przeczytałem to co napisałeś z dużymi oczami. Polska jest cywilizacją...tego aż nie mogę wymówić. To mega pobożne życzenie. Polska zawsze była Wschodem ( a zachodem dla Wschodu). W Polsce nie szanuje się jednostki jej dążeń i prawa do szczęścia. Moi rodzice kiedy mnie Howali( nie znali definicji słowa wychowywać), zawsze kierowali się bardz bolszewickimi metodami; bezwględne posuszeństwo, nieodzwyaj się , nie mów, nie szanujemy (twojego słowa , przeknoń , wartości bo nic nas nie obchodzisz)nieprzejmowanie się moimi problemami, szczęście rodziców ponad wszystko ( nawet za cenę zdrowia i nawet...życia bo chciałem się powieść.), jednym zdaniem Cichsze jedziosz dalsze budziesz.

 

To jest efekt tego wychowania, w zeszłym roku podano 76 % polaków jeździ na świeta do rodziny " ze smutnego obowiązku". Skad to sie wzieło ? A no z takiego wychowania, a życie jest jedno wiec dobrze, że ludzie o nie walczą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abbdonon, nawet Rosja przynależy do cywilizacji "zachodniej" w kontekście użytym przez Rabinizm. Ponadto Twoje osobiste doświadczenia nie są wykładnią stanu społeczeństwa.

 

W procesie "howu" ludziom internalizuje się najrozmaitsze "powinności". Dobrze jest w miarę wcześnie "powinności" te zweryfikować. Wiele z nich nie ma racji bytu z racjonalnego punktu widzenia - tj. prowadzi do pogorszenia sytuacji własnej i najbliższych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzalem filmik. Nie pojawilo sie hurraa!!!

Szczerze mowiac troche sie zawiodlem... nie filmikiem czy jego glowna postacia, tylko tytulem tematu...

Obiecal ze zobacze czlowieka silnego wewnetrznie.... nie zobaczylem...

Zobaczylem czlowieka zwyklego, majacego w zyciu cel i realizujacego go. Takich jest miliony....

Nie dal sobie wmowic ze nie nadaje sie do niczego i osiagnal swoje marzenie dotyczace pracy

Jak dla mnie zbyt malo informacji o jego sile wewnetrznej.

Sila wewnetrzna nie jest tym co potrafimy w zyciu osiagnac tylko kim jestesmy.

Kolezanka wspomniala ze jest wewnetrznie silna i jednoczesnie niestabilna emocjonalnie. Ciekawe podejscie lecz wg. mnie jedno wyklucza drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolezanka wspomniala ze jest wewnetrznie silna i jednoczesnie niestabilna emocjonalnie. Ciekawe podejscie lecz wg. mnie jedno wyklucza drugie.

Być może słyszy, że dzwonią, lecz nie wie, w którym kościele.

 

Obejrzalem filmik. Nie pojawilo sie hurraa!!!

Szczerze mowiac troche sie zawiodlem... nie filmikiem czy jego glowna postacia, tylko tytulem tematu...

Obiecal ze zobacze czlowieka silnego wewnetrznie.... nie zobaczylem...

Zobaczylem czlowieka zwyklego, majacego w zyciu cel i realizujacego go. Takich jest miliony....

Nie dal sobie wmowic ze nie nadaje sie do niczego i osiagnal swoje marzenie dotyczace pracy

Jak dla mnie zbyt malo informacji o jego sile wewnetrznej.

Sila wewnetrzna nie jest tym co potrafimy w zyciu osiagnac tylko kim jestesmy.

Jedno nie wyklucza drugiego. Postęp duchowo - psychiczny często determinuje czyny, które - jak się okazuje - stają się życiową pasją, dzięki której czujesz się szczęśliwy. Być może temu chłopakowi niewiele potrzeba do trzymania swego życia pod kontrolą. Osobniczo różnimy się poziomem wrażliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Rabinizm :)

Masz racje nie wyklucza, jednoczesnie nie zapewnia.

Czesto tez zdarza sie ze wychowanie po czesci prawidlowe daje nam po czesci spelnione zycie.

Czyli moze byc osoba spelniajaca sie zawodowo a nieradzaca kompletnie w zyciu prywatnym czy na odwrot.

Dlatego stwierdzilem ze nie jest to dla mnie dobry przyklad na osobe bardzo silna wewnetrznie. Oczywiscie nie przecze ze dobrym kandydatem moze byc, poniewaz posiada grupe przydatnych cech.

pozdrowionka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×