Skocz do zawartości
Nerwica.com

Śnieżnobiałe zęby


Lusesita Dolores

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

mam jebla na punkcie zębów.

Wszystkie zdrowe i wybielane paskami CREST z USA. Górne są białe ale dolne już nie.

 

Jednak mnie dalej nie satysfakcjonuje ich barwa. Chciałabym żeby były śnieżnobiałe takie jak ma Piasek.

 

Podobno przeciętny zjadacz chleba może uzyskać podobny efekt u każdego niemal dentysty dzięki zabiegowi piaskowania – czyli usuwania osadów i przebarwień z zębów. Kosztuje to około 150 złotych.

Czy ktoś z tego korzystał?

 

Piaseczny zafundował sobie komplet porcelanowych licówek

czy ktos moze powiedziec cos na ten temat?tzn chodzi mi o infromacje techniczne?jak to wyglada?co po kolei?czy boli?ile to trwa?

 

piszcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusesita Dolores, biel jaką osiągniesz po wybieleniu zależy od tego jaki jest naturalny kolor Twoich zębów. Są różne odcienie bieli. Ogólnie to nie jest podobno zdrowe, bo osłabia szkliwo. Ale jeżeli wygląd ważniejszy, to cierp.

A licówki, to wymodelowana i wypalona porcelana przez technika dentystycznego. Stomatolog albo dentysta nakleja licówkę na spiłowany ząb. Ząb może być żywy, albo martwy. Jeżeli licówka źle zrobiona, ząb źle spiłowany, to odpryskuje. Do dobrze wykonanych licówek i cudo efektu, potrzebni są: utalentowany protetyk i utalentowany technik dentystyczny.

Piaskowanie czyści z lekkich osadów i rzeczywiście ząb może być po takim zabiegu jaśniejszy. Po prostu odkrywa biel zęba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śnieżnobiałe zęby?rok temu przeleczyłem obie ósemki endodontycznie i obie siódemki re endodontycznie.na te ósemki i ósemki tylko założyć złote korony żeby było co sprzedać kiedy bieda przyciśnie lub jako łapówa.nikt nie bierze przecież łapówek w naturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy.

Nie wiem. Pewnie zależy od miasta, od gabinetu. Nawet nie wiem ile mniej więcej.

Podobno można też wybielić sodą spożywczą zmieszaną z kwaskiem cytrynowym. Kamień i osad na umywalce też ułatwia usuwanie taka mieszanka, więc i na osad na zębach zadziała... Ale na pewno podrażnia szkliwo. W necie możesz poczytać o tym, ale żeby nie było, na własną odpowiedzialność w razie czego robisz. W sumie to nie zdziwiłbym się gdyby preparaty do wybielania były oparte na tych składnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałam wczoraj forum o wybielaniu zębów i jednak takie zwykłe wybielanie u dentysty której kosztuje w granicach 1000-1500 zl daje efekt na bardzo krótko.

Piaskowanie w moich przypadku się nie sprawdzi bo mam białe zeby i nie mam osadu i przebarwień które likwiduje.

Licówki takie za 10 000zl mogą też nie dać takiego efektu jak ma piasek bo mogą odpaść. Musiałabym zrobić licówki za 20 000 zl i to trzeba za 15 lat powtórzyć

Na razie zdecyduje się na te same paski wybielajace co 10 lat temu z USA.

Wybielily mi zeby o 4 odcienie. Były bieluskie. Kosztują 100 zl za 10 pasków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam past wybielających ale zastanawiam się czy nie skorzystać z metod naturalnych nim zdecyduje się na wybielanie profesjonalne. Czytałem tu, że soda jest skuteczna: http://www.kobiety.pl/uroda/soda-oczyszczona-w-codziennej-pielegnacji zastanawiam się tylko, czy soda nałożona bezpośrednio na zęby nie zaszkodzi im? Wydaje mi się, że na dłuższą metę mogą zniszczyć szkliwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusesita Dolores, Lusesitka, znasz sposób wybielania zębów o niejednorodnym zabarwieniu (łaciatych)? Taka struktura szkliwa, żadne tam osady i kamienie, z którymi można sobie poradzić piaskowaniem albo innymi mechanicznymi metodami. Można z tym cokolwiek zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak inwazyjne wybielanie zębów( szlifowanie szkliwa ) to możliwość ich nadwrażliwości na zimno , ciepło ,kwaśność etc. podczas jedzenia .( jeśli ząb nie był wcześniej zatruty ).

Nie ryzykowałbym ,ale jak komuś zależy to jego wybór , jego zęby .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×