Skocz do zawartości
Nerwica.com

Siemka - czyli padaka z głową :(


HemoglobinaTaka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim - mam na imię Mateusz, mam 25 lat, mieszkam w małym mieście zwanym Bochnia, skończyłem studia, prowadzę własną działalność gospodarczą, mam silne napady lęku i ewentualnie załącza się dodatkowo hipochondria.

 

Odkąd wylądowałem w szpitalu z hiperwentylacją (jak się okazało - bo ja myślałem że mam zawał), leczę się u psychiatry (Pani doktor wypisuje jedynie leki), chodziłem 8 miesięcy na terapię do Pani psycholog (po tym czasie trochę mi się w głowie pozmieniało, ale nie nazwał bym tego przełomem). Moja apteczka jest pokaźna (Nexpram, Fluanxol, Aplrox, Trittico CR, wcześniej Doxepin), dzięki nim jakoś się trzymam, ale to raczej balansowanie na krawędzi między zdrowiem a szaleństwem, odkąd choruję zacząłem palić ~2 paczki papierosów dziennie (wcześniej jedna na tydzień).

 

Czasami świat mnie przeraża, czasami go nienawidzę i nim gardzę, czasami chciałbym zacząć mordować przechodniów (ale to tylko moje fantazje), w normalny dzień tkwię w szarości życia codziennego, odliczam dni do weekendu aby spotkać się ze znajomymi, wypić kilka piwek i pogadać, i tak leci tydzień za tygodniem.

 

Na koniec chciałbym dodać że czuję się naznaczony genetycznie chorobami psychicznymi, moja babcia miała schizofrenię, moja ciotka też, ojciec niezdiagnozowaną nerwicę.

 

To chyba na tyle - życzę zdrowia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz patrzeć pozytywnie na świat. Twoja choroba jest już leczona,także prędzej czy póżniej będziesz żył z energią do świata . Pomyśl o ludziach,którzy są kalekami całe życie a mimo wszystko mają optymistyczne nastawienie do ludzi i zycia....

 

-----------------------------------

 

https://100club.pl/artykuly/Mindfulness-w-walce-z-Zespolem-Stresu-Pourazowego,51.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum. Jak fluanxol się u Ciebie sprawuje?

 

Fluanxol mam już zredukowany z 2 pigułek na 1 (rano), ciężko powiedzieć jak się sprawuje, bo jednocześnie zażywam większe dawki innych leków. Ogólnie trochę mi się ziewa tak do południa, ale spora dawka napoju słodzonego z kofeiną pobudza mnie do stanu w którym mogę jako-tako funkcjonować w pracy. Oprócz tego raczej żadnych innych skutków ubocznych nie odczuwam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×