Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

hmm nie zagłębiałem się w środek działania mirtazapiny ,ale nawet zakładając wzrost ilości dopaminy na mirtazapinie poprzez antagonizm 5htp2 nie można pominąć faktu antagonizmu recD który to blokuje pierwotne działanie dopaminy jako antagonisty prolaktyny

..niby z "czego" puchniesz/tyjesz?

 

co do ssri a prolaktyny ,im bardziej dany środek działa selektywnie ,tym mniejszy ma wpływ na wzrost poziomu prolaktyny ,jak już napomknąłeś sprawa głównie rozchodzi się o rec. 5htp2 i w miarę możliwości jak najmniejsze oddziaływanie serotoniny na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawka; Mirtazapina nie ma wpływu na poziom prolaktyny i hormonu wzrostu :idea:

...być może ma to związek właśnie z tym co QeenForever napisałeś ,w sumie zaciekawiło mnie działanie mirty jako antagonisty 5htp2 i jednocześnie rec.D ale po prostu nie wziąłem poprawki na stopień antagonizmu :oops: my bad

 

co ciekawe mirtazapina dosyć mocno blokuje kortyzol ...co raczej jest całkiem pozytywnym efektem na równowagę przy jednoczesnym stosowaniu ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina obniża kortyzol przez antagonizm 5-ht2. Nie ma wpływu antagonizującego na receptory dopaminy.

 

-- 03 paź 2012, 10:11 --

 

Szit i tyle, nie ma lepszych leków od SSRI na OCD, a moje dały się nieźle we znaki na wellbutrinie a mirtazapina je tylko spotęgowała :f Do tego dołożyła kolejne przykre - kompulsywne kupowanie ;| Wracam z podkulonym ogonem na SSRI - spróbuję sertraliny, mimo że wcześniej na paroksetynie miałem OCD pod kontrolą to wdarła się apatia i senność poranna (w pewnym momencie taka, że musiałem się zdrzemnąć po paru godzinach od przebudzenia). Mam nadzieję, że na sertralinie będzie trochę lepiej.

 

Ewentualnie gdy zostaną niewyleczone pewne objawy a OCD będę miał pod kontrolą to rozważę dołożenie mirty albo wellbutrinu do SSRI. Ale zostaje mi już chyba tylko kombinacja leków SSRI+coś.

 

-- 03 paź 2012, 10:20 --

 

OCD i zapętlanie się szczególnie na negatywnych czynnościach i procesach myślowych to jedna z najbadziej niszczących życie przypadłości :f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie ty jeden; ja wróciłem do escitilopramu ,15mg selegiliny to jednak nie było to ,za mało odczuć/uczuć ,jakiś taki dziwny się czułem ,5mg całkowicie mi wystarcza ,10mg escitilopramu i na noc w razie potrzeby trazodon ...poza tym dużo kurkumy w ciągu dnia :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, przetestuj dobrze 100mg, a po czasie ewentualnie zwiększaj po 25mg co miesiąc. Jestem pewny, że jak dojdziesz do właściwej dla Ciebie dawki będziesz zadowolony z działania tego leku :) Jedynym ubokiem, który ja odczuwałem na początku brania to nerwowośc i sporadyczne napady złosci, które minęły jak lek zaczął działać, gdzieś po 2,5-3mies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby było zabawnie to tak jak ktoś wcześniej napisał wracam do paroksetyny i zrobię tak jak kazał mi zrobić lekarz, czyli po ustabilizowaniu się na 40 mg podbić do 60 mg. Jednak najdłużej byłem na paroksetynie i to był najbardziej efektywny okres mojej pracy i kontaktów społecznych, w pełni konrtolowanym OCD. Wracam do paroksetyny też z tego powodu, że czuję iż jest ona po prostu silniejsza od sertraliny, nawet w dawce 150 - 200 mg, wyżej już nie ma możliwości, to maksymalne dawki, a znam ludzi którzy biorą nawet 80 mg paroksetyny. Jednak z moją fobią społeczną i nadmiernym lękiem paroksetyna sprawdziła się najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to był w pewnym sensie efekt odstawienia paroksetyny, zawsze po odstawieniu czuję się lepiej i moje OCD było pod kontrolą. Z czasem OCD wróciło, samopoczucie pogorszyło, lęki większe i ciągła potliwość na wellbutrinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mowilem miko84 ze tak bedzie. Te odstawienie paroksetyny daje zludne poczucie ze jest sie zdrowym ale to wraca z podwojona sila i w moim przypadku lepiej bylo nawet z paroksetyna nie zaczynac. Ja mam efekty odstawienne juz 16 miesiecy/prawie 17. Bardzo Ciezko ja odstawic i nigdy nie wracac. Co wiecej dodam ze sam sie zastnawiam zeby do niej wrocic bo to wlasnie na niej skonczylem studia i pracowalem w Warszawie. Niszcza mnie bole miesniowe / skurcze/ zmiany dystoniczne w obrebie szyjii a do tego fobia spoleczna w stopniu absurdalnie nasilonym. Ale mimo tego po raz pierwszy od ponad 1.5 roku potrafie sie zasmiac i rozplakac pomimo ze jest to czesciowo stlumione( tak tak ciagle czuje paroksetyne). Pewnie zal Ci tych emocjii ktore odzyskales ? Paroksetyna wprowadza masakryczna anhedonie pomimo tego ze drugi czlowiek moze postrzegac Cie jako kogos kto jest szczesliwy i ma sukcesy. Ale jak sie odlozy i poczeka rok/dwa to wszystko to co osiagnelo sie na paroksetynie wydaje sie nierealne/jakies zatarcie wspomnien. Kiedys czytalem na paxil progress ze osoba brala paroksetyne 7 miesiecy i bedac 5 lat po odstawieniu ma pelno problemow ze zdrowiem. Ale jednak cos w tym jest. Nie wracalabym do paroksetyny gdyby nie te bole i fobia spoleczna/lęki a tak sam nie wiem co mam robic. Jedno jest pewne ..zycie jest piekne jak sie nie ma lękow i normalnie uksztaltowana osobowosc. A tak pozostaje branie takich lekow ktore daja zludne poczucie szczescia.

 

 

miko84 nie masz problemow z szyja? z nadmiernym napieciem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu mam problemy z nadmiernym napięciem, kark i szyja, wszystko na paroksetynie świetnie wyleczone. U mnie napięcie, do tego potliwość i szybsze bicie serca są z powodu nadaktywności układu sympatycznego, dlatego leki noradrenalinowe to nasilają. Serotonina tłumi układ sympatyczny, a najsilniej działa właśnie paro w moim przypadku. Po paru tyg. napięcie, potliwość i nerwowość ustały. Nigdy nie sądziłem, że będę w stanie to zaleczyć.

 

Ja mam problem z pozytywnymi emocjami ale przed paro nie było wcale lepiej. To wynika z depresji, wiele osób na paroksetynie odzyskało radość i śmiech. To bardziej złożone. Po odstawieniu nie zauważyłem zmiany w emocjach, pozatym, że z czasem moje silne OCD wróciło i rujnuje moje życie...

 

Nie ma chyba lepszego leku na fobię społeczną i lęki od paroksetyny. Sam to sprawdziłem i wiele osób potwierdza. Co innego, że na paro nie chciało mi się za bardzo "socjalizować". Z tym, że co najważniejsze, z dnia na dzień było tylko lepiej. Ludzie mówią, że jak nie ma poprawy po 8 tyg. to już nie będzie - to nie jest prawda. Każdy dzień przynosił poprawę, bardzo powoli ale jednak. Po prostu niektórzy mają mniej elastyczny układ nerwowy i procesy zachodzą dłużej.

 

Ja problemów jako takich "odstawiennych" nie miałem nigdy, żadnych. To po prostu choroba wracała po jakimś czasie. Nie mam problemów z tym, że będę musiał brać lek pewnie całe życie. Niektórzy biorą leki na cukrzycę, na nadciśnienie, inni psychotropy. Pocieszam się, że SSRI są neuroprotekcyjne, przeciwzapalne i modulujące układ immunologiczny. Na paro tamtej zimy ani razu nie złapała mnie chrypka chociaż wielokrotnie byłem narażony na zimno i bakterie od innych ludzi. A tak to zawsze łapałem przeziębienia. Te leki brane długotrwale dadzą raczej dobry efekt niż coś uszkodzą.

 

Mam zamiar po paru tyg. zrobić tak jak kazał lekarz i wejść na 60 mg. Zobaczymy jak będzie z samopoczuciem.

 

Ps. Ale to fakt, na paroksetynie nie wróciły mi pozytywne emocje - radość, rozbawienie i śmiech, dlatego jeśli będę miał pod kontrolą OCD rozważę dołożenie czegoś do paro - wellbutrin albo mirtazapina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do paroksetyny też z tego powodu, że czuję iż jest ona po prostu silniejsza od sertraliny, nawet w dawce 150 - 200 mg.

A w jaki sposób Ty to wyczułeś kolego, skoro nie brałeś paro w wysokiej dawce? :D

Przecież podobno paro nie poprawia Ci nastroju, nie daje motywacji, płaszczy uczucia i zeruje libido, a w dawce 60mg to nawet nie chcę myśleć co to będzie. Chyba się troche pogubiłeś w tych wszystkich tabletkach. Moim zdaniem Twoja próba z góry jest skazana na porażkę.

 

Oto co pisze maszynka do interakcji na temat duetu Paro + Well, który Ci chodzi po głowie:

Serious - Use Alternative

-bupropion will increase the level or effect of paroxetine by affecting hepatic enzyme CYP2D6 metabolism. Serious - Use Alternative.

Serious - Use Alternative. May lower seizure threshold; keep bupropion dose as low as possible.

-paroxetine increases toxcity of bupropion by unspecified interaction mechanism. Serious - Use Alternative. May lower seizure threshold; keep bupropion dose as low as possible.

 

Brałem kiedyś Well do paroksetyny i uwierz mi, jeszcze takich uboków nie doświadczyłeś :D ..palitacje, zimne poty, pobudki w nocy, delirka, ciśnienie w czaszce, łaskotanie całego ciała i jakieś inne masakryczne wkręty - myślałem,że się przekręcę. Nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem w dawce 40 mg, to jest dość wysoka dawka. Może i się pogubiłem, dlatego wracam do tego co chociaż w części działało i co kazał zrobić mój lekarz.

 

Sertralina też wpływa na metabolizm wellbutrinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hellou, nie wiem czy temat ciągle taki sam, bo przeczytałam kilka pierwszych stron i ost, w każdym razie, dostałam dziś recepte na wellbutrin 300, po tym jak ponad miesiąc brałam 150 i ciekawa jestem czego moge sie spodziewać. 150 chyba działał, ale nie na tyle żebym się do czegoś konstruktywnego zmotywowała. to pierwsze antydepresanty jakie biore, i nie ukrywam że bardzo niechętna jestem pomysłowi kontynuowania tego nie wiadomo jak długo... generalnie czuje się dobrze, ale nie mam siły podejmować żadnych decyzji, deklarować się czy ogólnie działać między ludzmi. fajnie byłoby gdybym chociaż rzuciła palenie dzięki wellbutrinowi, przy 150 nie odczułam tego działania zupełnie. jak lekarz postanowił zwiększyć dawke, to się poryczałam, bo ogólnie cięzko znosze sytuacje w której musze się wspomagać lekami. więc licze na jakieś słowa otuchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tyg to trochę krótko żeby lek zadziałał, ale skoro spałaś to pewnie lekarz chciał przepisać Ci coś energetyzującego i rzeczywiście wellbutrin taki jest. 300 mg to norma więc nic się nie martw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja po tej mniejszej dawce czuje się średnio pobudzona, raczej czuje się "normalnie" tak jak było mniej więcej przed załamaniem, ale nie na tyle żeby podjąć jakieś kroki. najbardziej to ucierpiały na tym wszystkim kontakty międzyludzkie, ale żeby to zmienić to chyba nie można szukać w aptece. pomijam już fakt, jak jest z dostępnością tego leku, i biorąc pod uwage że mieszkam w warsaw city, to jakaś paranoja. ale dzięki za szybką odp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popularność i dostępność tego leku świadczy o jego skuteczności, nie spodziewaj się po nim zbyt wiele. Niestety dla stymualntów nie ma alternatywy, bo te co naprawdę działają jednocześnie uzależniają. Ja na stymulacje biore selegiline, na początku chodziłem niesamowice nakręcony, później też się organizm przyzwyczaił. Na stymulanty tolerka jest niestety bardzo wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem w dawce 40 mg, to jest dość wysoka dawka. Może i się pogubiłem, dlatego wracam do tego co chociaż w części działało i co kazał zrobić mój lekarz.

 

Sertralina też wpływa na metabolizm wellbutrinu.

 

Sorki, miałem napisać sertralinę a napisałem paro ..paro to pamiętam, że brałeś :) Sertralina wpływa na metabolizm i to wszystko. Paro jak widać ma jakies interakcje wpływające na toksyczność leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×