Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Co do trazodonu też Ci pisałem raczku że wg mnie do dawki 150 mg bo później działa również jako sri. Do pssd dodałbym snri zwłaszcza w małych dawkach i tu odnośnie tabelki lordzie to również standardowy przypadek. Do 150 mg wenlafaksyna działa jak pospolity ssri na większość. Powyżej już jako snri. No nic mam nadzieję że ten mój wskok na tydzień na wyższą dawkę bupro nic nie zmieni 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W praktyce każdy SRI niezależnie od wpływu na pozostałe transportery i receptory (chyba, że ewidentnie znosi nadmierną aktywację postsynaptyków, np. jak trazodon, który jako SARI jest SRI+antagonistą 5-HT2a) brany przewlekle może prowadzić do dysfunkcji zbliżonych do PSSD. Ale nikt tego nie badał. No i w przypadku TCA, które mają szerszy profil działania niż blokada wych.zwr. 5-HT nie opisywano syndromu zbliżonego do PSSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest też tak że nawet jak lek oddziałuje na receptor czy pompę wychwytu zwrotnego to może być to nieistotne klinicznie. Taka sertralina dajmy na to. Na papierze to również silny dri. Wychwyt podobno wyższy niż przy trazodonie może nawet zbliżony do Metylofenidatu. Ale jest tak silnym sri że dopamina wcale albo prawie wcale nie jest odczuwalna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SSRI funkcjonalnie antagonizuja dopamine, nie bezposrednio. Nadmiar serotoniny pochodzacy z blokady wych.zwr. 5-HT agonizuje m.in. 5-HT2c, ktory to rec. jest disinhibitorem NE i DA. Jego pobudzenie powoduje blokade NE i DA, jego blokada cos odwrotnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lord Cappuccino a dlaczego wellbutrin może powodować zmęczenie?

 

Czy to jest ze zwężenia naczyń? każda dawka tak działa

 

na antagonizm 5-ht2c biorę od czasu do czasu kurkumine, i polepsza zdecydowanie myślenie w tym czasie tyle, że jest rozleniwiająca i demotywująca

 

wychwalany przeze mnie NAC też po kilku dniach nie działa jak trzeba, siedze po kilka godzin nad jednym problemem, mija dzień, a tu niewiele wymyśliłem, ale przynajmniej  utrzymuje motywacje, robię to co trzeba i co powinienem, tylko wyniki są mocno niezadawalajace

 

na NAC wymyśliłem pewien trik, gdyż nie pozwalał mi spać, biorę do tego histasolv (rozkładający histaminę i jakies tam marne godziny snu utrzymuje)

 

Lord Cappuccino co byś polecał do NAC rozkładającego histaminę jeszcze? ostatnio lekarka na moją prośbe przepisała mi lewoceteryzyne, tylko działanie tez nie jest takie jak trzeba, bo głownie działa antyhistaminowo poza mózgiem

 

nie chce brać mirtazapiny, bo jestem już dość agresywnym człowiekiem, a na mircie to odlatywałem zupełnie, choć i na czysto mi się zdarza, ale to był jedyny lek który dawał sen taki jak trzeba

 

zwłaszcza interesuje mnie to co dodać do NAC

 

Lord Cappuccino w wolnym czasie proszę o odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może ale okupacja H1 na poziomie 9% chyba aż takiego wpływu nie ma. Równie dobrze może to być z antagonizmu receptora alfa 1. Choć za Twoją tezą przemawia fakt że większość ludzi po kilku fajnych dniach później przez miesiąc ma zmule zanim lek wystrzeli. Tak jak przy mirtazapinie. Tam blok H1 jest potężny i pierwsze dwa tygodnie to wali do snu jak strzał w łeb. Później już zdrowo usypia bez tej zmuly w ciągu dnia. Działanie nasenne wtedy nie bierze się już z bloku H1 a 5ht 2 a i c czyli z wysokiej komponenty przeciwdepresyjnej. Amazon jak długo bierzesz bupropion? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą powyżej, że może być to związane z antagonizmem receptora alfa1-adrenergicznego lub nadmierną aktywacją ukł. NE, okupacja receptora histaminowego H1 jest raczej zbyt słaba. Bupropion jest przede wszystkim NDRI/NDRA, antagonistą receptorów nikotynowych oraz NAM rec. serotoninowego 5-HT3. Jeżeli chodzi o NAC to jej efekty niestety słabną wraz z regularnym użyciem, gdyż wyrabia się swojego rodzaju tolerancja farmakologiczna (nie mająca odbicia w zespole abstynencyjnym). Warto rozważyć przerwy w stosowaniu. W zasadzie jeżeli chodzi o substancje antyhistaminowe to nie ma zbyt wielkiego wyboru poza antagonistami/odwrotnymi agonistami rec. histaminowego H1, jedne mają większą penetrowalność przez BBB, inne mniejszą. Istnieją też np. inhibitory dekarboksylazy histydynowej hamujące syntezę histaminy, do których zalicza się tritokwalina oraz katechiny zawarte w... herbatach. Kluczem do czuwania i efektywnego działania jest na pewno jest układ hipokretyna/oreksyna, ale czy sama histamina...

 

Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane za wiedzą i zgodą lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pozwolę sobie na taką prywatę

 

szukam dobrego lekarza w województwie łodzkim, który zająłby się czymś takim jak ADD i nie bałby się eksperymentalnej terapii

 

i dodatkowo sporą agresję

 

wiadomości na priv poproszę

 

a Lord do ciebie pytanie dlaczego głupia witamina b6 wzmaga agresje?

czasem leże w nocy w łóżku w nocy godzinami mimo, że w dzień byłem spokojny i nagle strzela taka złość, że cos nie do opisania

 

zauważyłem w przeciągu wielu lat, że źle toleruje b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w dużej mierze zależy od dawki B6, ale ciężko mi się wypowiedzieć. Duże dawki są neurotoksyczne. Było jakieś badanie kliniczne, gdzie twierdzono, że B6 jest skuteczniejsza w ADHD niż metylofenidat (no... co najmniej kontrowersyjne twierdzenie), ale tam zastosowano ekstremalne dawki B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, audreyhorne napisał:

Od jutra wskakuję ze 150 mg na 300 mg i jestem ciekawa różnicy... 

A dlaczego? Napisz jak odczucia. 

Mało w tym topiku ludzi ale napiszę na wypadek jakby jeszcze ktoś zajrzał. z testów na sobie Widzę że bupropion bardzo zwiększa wrażliwość na kofeinę i alkohol. Jak wypiję więcej niż jedną kawę to nieprzespana noc gwarantowana, jeśli Trzymam się jednej rano to śpię dobrze bez dodatkowych wspomagaczy. jeśli chodzi o alkohol to już pisałam na tym leku wyjątkowo mocno się go odczuwa jak przesadziłam to urwał mi się film.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orzeszkowa napisał:

A dlaczego? Napisz jak odczucia. 

Mało w tym topiku ludzi ale napiszę na wypadek jakby jeszcze ktoś zajrzał. z testów na sobie Widzę że bupropion bardzo zwiększa wrażliwość na kofeinę i alkohol. Jak wypiję więcej niż jedną kawę to nieprzespana noc gwarantowana, jeśli Trzymam się jednej rano to śpię dobrze bez dodatkowych wspomagaczy. jeśli chodzi o alkohol to już pisałam na tym leku wyjątkowo mocno się go odczuwa jak przesadziłam to urwał mi się film.

 

Ze względu na senność i brak energii w pierwszej połowie dnia. Do tego lekarz zmniejszył mi duloksetynę ze 120 mg na 60 mg. 

 

Dziś pierwszy raz wzięłam 300 mg i nie zauważyłam różnicy. 

 

Mam zapas leku na 2 miesiące. Jeśli nadal nie będę widzieć różnicy, to pewnie wrócę do 150 mg lub w ogóle z tego leku zrezygnuję, bo to droga "zabawa". 

 

Jeśli chodzi o kofeinę, to nie zauważyłam tego, o czym piszesz. 

Piję dwie/trzy mocne kawy dziennie. Kofeina mnie nie pobudza. Piję, bo lubię. 

Alkoholu natomiast praktycznie w ogóle nie piję, więc nie wypowiem się na ten temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×