Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Skusilam sie wejsciem na to forum, gdyz poniewaz odstawiam Wellbutrin po rocznej kuracji. Od kwietnia 2017 do listopada zarlam 150 wella i max 150mg trittico. Po kilku miesiacach, zeby nie sklamac, max trzech dzialanie wella mega oslablo. Ale dalej lykalam, wierzac iz wroci ten stan z poczatku. Ni uja, nawet zwiekszenie dawki nie pomoglo. Pod koniec grudnia zeszlam z trittico i jadlam 150mg wella. Ostatnie dwa miesiace solo 300mg wella, zrec mi sie chce po cholerze, dupsko rosnie mam wkurwa na wszystko. Libido roznie, ale zazwyczaj wysokie. Jutro the last drug. Przez ostatnie piec dni zmniejszylam do 150ki. Czyli 1 maja zero sajkotropow. Obaczymy co bedzie ;) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobry lek, pierwszy który mi tak na prawdę pomógł, wcześniej brałem wszystkie SSRI i nic, tylko zamulenie i zero działania.

A od kąd biorę gdzieś tak już 10 dni, czuć silne pobudzenie, energię, lepszy nastrój, motywację. Oprócz niego biorę też kwetiapinę i duloksetynę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens brać bupropion przy neuroleptykach? Niby nowe neuroleptyki nie blokują całkowicie dopaminy, ale jednak blokują. Czy więc odczułbym działanie motywujące i antyapatyczne? 

Mam schizofrenię z głównie z przewagą objawów negatywnych i potrzebuję czegoś aktywizującego. Mam zamiar zapytać psychiatrę o ten lek lub o duloksetynę albo o wortioksetynę.

 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że tak, ja biorę bupropion a do niego od dzisiaj amisulpryd wcześniej kwetiapinę i olanzapinę i czułem i czuję wyraźne działanie wellbutrinu, w sensie pobudzenie, chęć, motywacja, energia, dobry nastrój ;) Duloksetynę też brałem ale był niewypał, przestałem, worioksetynę i agomelatynę też, też niewypał. Dlatego też polecam Ci bupropion, świetny lek, neuroleptyki nie zabijają jego działania. Dobrze się uzupełniają a jaki neuroleptyk bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2018 o 13:39, BiełyjeRozy napisał:

Zyprazydon 160mg

Z tego co zrozumiałem od psychiatry to neeuroleptyki blokują dopaminę w innych rejonach mózgu niż tam gdzie wellbutrin ją zwiększa, ale mogę się mylić bo kompletnie się nie znam na tym.

Nie brałem zyprazydonu nigdy, nawet o nim nie słyszałem szczerze mówiąc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak będzie działał bupropion w połączeniu z SSRI? U mnie SSRI jest mus brać, bo mam też fobię społeczną... 

Zyprazydon to jest jedyny neuroleptyk, który mnie aktywizuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BiełyjeRozy napisał:

A jak będzie działał bupropion w połączeniu z SSRI? U mnie SSRI jest mus brać, bo mam też fobię społeczną... 

Zyprazydon to jest jedyny neuroleptyk, który mnie aktywizuje.

 

Słyszałem, że to dobry pomysł Wellbutrin+SSRI, wellbutrin przez pobudzenie które wywołuje może powodować niestety też niepokój, lęki, a SSRI to zwalczają. Fajnie się uzupełniają, w USA popularny miks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi po raz kolejny ten lek zaszkodzil, teraz bralem go razem z klomipramina.
dostalem po bupropionie lekkich drgawek I innych skutkow ubocznych w tym zwiekszonego leku.

lek pomaga generalnie slabo bo pobudzenie ktore daje nie przeklada sie na naped, sily, checi I motywacje.
zamiast tego czlowiek popada w wieksza nerwowosc, pojawia sie niepokoj, wzmaga sie lek uogolniony a zachwianiu ulega nastroj.
bardzo trudno znalezc mi jakies zalety tego leku, generalnie nie jest on wart swojej ceny I niewielu osobom pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seneri napisał:

Mbleble a jak spanie na tym? Tylko to bierzesz? Jaka dawka? 

No cześć seneri, ze spaniem na początku rzeczywiście miałem problemy, podobnie jak z nerwością i niepokojem, na szczęście to wszystko minęło po jakimś tygodniu. Na razie biorę 150 mg wellbutrinu, za niedługo mam zwiększyć do 300 mg. Prócz bupropionu wellbutrinu biorę jeszcze 1000 mg amisulprydu, doraźnie hydroxyzyna albo relanium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem wczoraj do 300 mg, zaj ebsiście się czuję, dużo energii, silne pobudzenie, bardzo dobry nastrój, mania, chęć do wszystkiego, motywacja. Jedyne co mi przeszkadza to nerwowość, niepokój. Przynajmniej umię spać normalnie, a nie jak na początku bezsenność męczyła ;)

Edytowane przez Mbleble1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę Wellbutrin 150 już od roku i ma on swoje plusy i minusy...

największym plusem jest to, że nie powoduje tycia i przyswajania nawet przy minimalnym odżywianiu. Co do libido - bez zmian i zauważalnych różnic.

Zwiększenie dawki do 300 paradoksalnie pogorszyło samopoczucie, więc szybko wróciłem do 150. Przez wiele miesięcy czułem że żyję, motoryka ciała na pełnych obrotach. Od niedawna znowu pogorszenie stanu zdrowia, Wellbutrin nie działa na stany nerwowe i lękowe więc dodatkowo biorę Fluxemed i pomocniczo Xanax. Mam nadzieje ze wyprowadzą mnie do poprzedniego stanu.

Największy minus to oczywiście cena i brak refundacji...

Edytowane przez Lesconem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę brał go cały czss jednak miałem przerwę parodniową od bupropionu, z takiego powodu, że mi zabrakło do wizyty przez 3 dni nie brałem, przedwczoraj dopiero receptę dostałem ale i tak na niego musiałem czekać kolejne 3 dni aż przywiozą z hurtowni, więc razem miałem 6 dni przerwy ;/ teraz na szczęście go więcej przepisała na całe 2 miesiące ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwoch latach przyjmowania dawki 150 mg zaprzestalem brania dwa miesiace temu i nie zauwazylem praktycznie zadnej roznicy w tym, na co pomagal mi Wellbutrin (glownie funkcjach poznawczych i energii) czyli wnioskuje, ze organizm jednak przyzwyczaja sie do leku i trzeba po pewnym czasie podnosic dawke, aby czuc ten Wellbutrinowy speedzik. Ja pamietam wyrazna stymulacje na wejsciu, jednak z biegiem miesiecy zaczela ona blaknac i jak sie okazuje po poltora roku bralem ten lek praktycznie pro forma, bo organizm sie do niego przyzwyczail. Inna sprawa, ze jestem rowniez na hormonalnej terapii zastepczej (przyjmuje testosteron) i po pol roku jej trwania odczuwam znaczna poprawe w zakresie redukcji zmeczenia i odzyskania energii. Po odstawieniu Wellbutrinu papierosy zaczely mi znow smakowac bo na leku odrzucalo mnie od palenia, tak wiec lek jest skuteczny rowniez  pod tym wzgledem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi po miesiącu brania wyczerpała się ta fajna energia, chociaż niewiem może to przez to, że miałem przerwę w braniu (zabrakło leków na 3 dni przed wizytą i do tego musiałem czekać kolejne 3 dni aż będzie w aptece). Mam nadzieję, że znowu zadziała, ale niemam pewności, może zwiększę dawkę ale to jeszcze nie teraz, bo niemam tyle leków żeby mi starczyło poza tym to już była chyba za duża dawka bo biorę 300 mg, a musiałbym zwiększyć do 450 mg. Może za szybko zwiększyłem do 300 mg, ale lekarka powiedziała, że mogę i teraz wyczerpałem już limit ;/

Edytowane przez Mbleble1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×