Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam taki mix rano Wellbutrin 300XR, Paroxetyna 50mg i na noc Mirta 30mg. Budzę się o normalnej porze wyspany, nawet trochę zamulony, ale hardcore zaczyna się po przyjęciu dawki rano Wellbutrinu i Paroxetyny, ciśnienie chce mi łeb rozwalić.

Który lek może być największym winowajcą tego stanu? Dodam że ciśnienie dochodzi do 160/100 i to po zażyciu leków na nadciśnienie. Podpowiedzcie coś proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cisnienie to prawdopodobnie po Wellbutrinie.. Zejdz na 150 mg, oczywiscie w porozumieniu z lekarzem.

Poza tym mysle ze za duzo w ciebie laduje - i mirtazapina, i paroksetyna (i to w takiej dawce) i jeszcze odwrotny w dzialaniu Wellbutrin.. Hmm..

 

 

Wellbutrin odwrotny w działaniu w stosunku do czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wiosny 2014 r. funkcjonowałem jako tako bez żadnych leków. Od trzech miesięcy obserwowałem stałą zniżkę napędu. Jeszcze nie tragiczną depresję, ale wyraźną niemoc.

Na 2 tygodnie zaprzestałem popijania browarów i szedłem spać z kurami - delikatna poprawa, lecz zbyt mizerna.

Udałem się więc do lekarza i odmówiwszy proponowanej duloksetyny, zgodziłem się po raz enty na Wellbutrin. Biorę jedenasty dzień - w tym drugi w dawce 300.

Wdrożenie leku zniosłem bezboleśnie, bo zjadłem przez ten czas 30mg alprazolamu i 20 tabletek stilnoxu. Teraz benzo się skończyło i zobaczę co będzie dalej.

Na razie napęd się lekko poprawił - żwawiej da się ruszyć dupsko do jakiejkolwiek czynności. Łatwiej zmusić się do rozmowy. Zmysły się wyostrzyły. Osłabł apetyt.

Jeśli wystąpi bezsenność, drażliwość i stwierdzę, że mi nie pasuje i się meczę (tak jak kiedyś na dawce 450mg) - obniżę dawkę do 150mg i tak sobie potrwam. Bo co tu robić?

Innych leków nie zamierzam na sobie testować - szczególnie chemicznych i emocjonalnych kastratorów typu ssri.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial problemy ze snem to dorzuc 50 mg Trittico - nie kastruje (i doslownie, i w przenosni) -ja sobie teraz zapodaje na noc, bo mam spory zapas. Sen jest stabilny i gleboki, bo na samym Wellbutrinie jest on raczej plytki. Dawka jest na tyle mala, ze zamula jest stosunkowo niewielka i znika po pierwszej porannej kawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, Dzięki za podpowiedź. Właśnie pojawiły się problemy ze snem. 4 godziny śpię głęboko, a potem sen jest płytki i przerywany (pamiętam każdy sen) i to pomimo brania 12,5mg kwetiapiny na noc, która mnie usypia. Chyba bujnę się po trittico. Może rodzinny przepisze. Chyba nie pogryzie się z Wellbutrinem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szamam 300/150mg wellba + 20mg fluo. Fluo mnie dosyć mocno przymula, ale daje w miarę dobry nastrój i najlepiej "czyści" głowę z natrętnych myśli czy też lęków. Spora pewność siebie i podwyższona samoocena. Specjalnie wyciągnąłem od sajko 150mg wellba a nie 300mg, kupiłem ostatnio 6 pudełek (150zł op.) bo czasami 300mg to za dużo dla mnie, natomiast 150mg nie przeciwważy przymuły Fluo, kroic 300mg się nie da bo to z przedłużonym uwalnianiem. 300mg łykam w tygodniu a 150mg w weekendy. Unikam kofeiny, tylko herbata. Czuję się dobrze, zależnie od dnia powiedziałbym 6-9/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można Wellbutrin łączyć z Trazodonem? Zapomniałem spytać lekarza, a dawkę 50 mg Trittico biorę przed snem i bardzo mi poprawia sen.

 

Można. Sprawdź tutaj:

http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/int_start

Jedyna możliwa interakcja to zwiększenie ilości trazodonu we krwi, co przy takiej maleńkiej dawce nie ma znaczenia.

 

Do 300mg Wellbutrinu Biorę 25mg trazodonu na sen. 50mg to dla mnie chyba za dużo, gdyż rano jestem trochę zamulony. Do tego zazwyczaj 3 browarki. Więcej alko nie służy - spłyca sen i powoduje wyraźnie gorsze samopoczucie nazajutrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucid Dream, Mamy nieszczęście, że Lord Kapucyn chwilowo się nie udziela. Z pewnością byłaby fachowa odpowiedź.

Mój lekarz twierdzi, że Wellbutrinu nie łączy się z SSRI, z kolei w USA to codzienna praktyka.

Myślę, że warto spróbować sam Wellbutrin, ew. w razie braku poprawy po kilku tygodniach spróbować 300mg, a dopiero później dumać o innych combosach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, jestem na dawce 150 na deprechę - czuję się wyśmienicie, śpię normalnie, mam zdecydowanie więcej chęci do wszystkiego, lepszy humor, troszkę mi włosy lecą, ale mam to pod kontrolą, zgubiłam 3 kg i jest świetnie, ALE nie mam pamięci. ZERO! Czytałam na tym forum chyba, ze osoby na Bupropionie nie mogą zrobić czegoś zgodnie z instrukcją, bo zanim dojdą do końca nie pamiętają co było na początku. Nie wierzyłam w to, a jednak, tak własnie jest. Np. będąc na parterze decyduję, ze pójdę na górę i coś zrobię, ale zanim dojdę po schodach (12 stopni) na pierwsze piętro, już nie pamiętam po co przyszłam i robię zupełnie coś innego. Pomóżcie proszę bo nie chciałabym zmieniać leku, ale tak długo nie pociągnę, muszę się nauczyć języka aby zacząć funkcjonować w nowym kraju i nie wiem jak to ogarnąć.... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, jestem na dawce 150 na deprechę - czuję się wyśmienicie, śpię normalnie, mam zdecydowanie więcej chęci do wszystkiego, lepszy humor, troszkę mi włosy lecą, ale mam to pod kontrolą, zgubiłam 3 kg i jest świetnie, ALE nie mam pamięci. ZERO! Czytałam na tym forum chyba, ze osoby na Bupropionie nie mogą zrobić czegoś zgodnie z instrukcją, bo zanim dojdą do końca nie pamiętają co było na początku. Nie wierzyłam w to, a jednak, tak własnie jest. Np. będąc na parterze decyduję, ze pójdę na górę i coś zrobię, ale zanim dojdę po schodach (12 stopni) na pierwsze piętro, już nie pamiętam po co przyszłam i robię zupełnie coś innego. Pomóżcie proszę bo nie chciałabym zmieniać leku, ale tak długo nie pociągnę, muszę się nauczyć języka aby zacząć funkcjonować w nowym kraju i nie wiem jak to ogarnąć.... :why:
Nie da się tego ogarnąć taki urok tych leków, że zawsze jest coś nie tak, jeżeli chcesz poeksperymentować to spróbuj z nootropami, np:, noopet, tyle, że branie kolejnej chemii na skutek innej to tak trochę nie bardzo, ale nic nie wymyślisz, a ile czasu bierzesz ten bupropion?, może minie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego ogarnąć taki urok tych leków, że zawsze jest coś nie tak, jeżeli chcesz poeksperymentować to spróbuj z nootropami, np:, noopet, tyle, że branie kolejnej chemii na skutek innej to tak trochę nie bardzo, ale nic nie wymyślisz, a ile czasu bierzesz ten bupropion?, może minie!

 

Biorę go od czerwca - więc chyba raczej to już ten ostateczny efekt, jaki mogę dzięki niemu uzyskać.... Próbuję z ziołowymi tabletami na kontentację i pamięć plus lecytyna, ale to nic nie daje, absolutnie nic. Czytałam gdzieś, że cholina troszkę poprawia tę kwestię - jeszcze po nią nie sięgnęłam, chciałam się najpierw zorientować czy ktoś się z tym uporał i za pomocą czego. Poczytam na temat podanego przez Ciebie specyfiku - muszę przyznać, że jestem zdesperowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego ogarnąć taki urok tych leków, że zawsze jest coś nie tak, jeżeli chcesz poeksperymentować to spróbuj z nootropami, np:, noopet, tyle, że branie kolejnej chemii na skutek innej to tak trochę nie bardzo, ale nic nie wymyślisz, a ile czasu bierzesz ten bupropion?, może minie!

 

Biorę go od czerwca - więc chyba raczej to już ten ostateczny efekt, jaki mogę dzięki niemu uzyskać.... Próbuję z ziołowymi tabletami na kontentację i pamięć plus lecytyna, ale to nic nie daje, absolutnie nic. Czytałam gdzieś, że cholina troszkę poprawia tę kwestię - jeszcze po nią nie sięgnęłam, chciałam się najpierw zorientować czy ktoś się z tym uporał i za pomocą czego. Poczytam na temat podanego przez Ciebie specyfiku - muszę przyznać, że jestem zdesperowana.

No rozumiem, ja po kuracji ssri też mam problemy z głową, hehe niezły paradoks, hehe. :mrgreen: , nootropy jak noopept z pewnością ci pomogą na pamieć, to bardzo dobra substancja, działa również przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego ogarnąć taki urok tych leków, że zawsze jest coś nie tak, jeżeli chcesz poeksperymentować to spróbuj z nootropami, np:, noopet, tyle, że branie kolejnej chemii na skutek innej to tak trochę nie bardzo, ale nic nie wymyślisz, a ile czasu bierzesz ten bupropion?, może minie!

 

Biorę go od czerwca - więc chyba raczej to już ten ostateczny efekt, jaki mogę dzięki niemu uzyskać.... Próbuję z ziołowymi tabletami na kontentację i pamięć plus lecytyna, ale to nic nie daje, absolutnie nic. Czytałam gdzieś, że cholina troszkę poprawia tę kwestię - jeszcze po nią nie sięgnęłam, chciałam się najpierw zorientować czy ktoś się z tym uporał i za pomocą czego. Poczytam na temat podanego przez Ciebie specyfiku - muszę przyznać, że jestem zdesperowana.

No rozumiem, ja po kuracji ssri też mam problemy z głową, hehe niezły paradoks, hehe. :mrgreen: , nootropy jak noopept z pewnością ci pomogą na pamieć, to bardzo dobra substancja, działa również przeciwdepresyjnie i przeciwlękowo.

 

Dzięki za odpowiedź :) A powiedz mi jeszcze jeśli możesz, czy on może jakoś reagować z bupropionem? Coś się może zmienić w reakcji mego organizmu jeśli włączyłabym ten noopet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JulaN, Zastanów się co lepsze: brak depresji, czy osłabiona pamięć.

Zazwyczaj w depresji pamięć i koncentracja praktycznie nie istnieją. Zastanawiałbym się jednak, czy osłabienie pamięci to zasługa Wellbutrinu, czy objaw leczonej depresji.

Ustępowanie objawów depresji przebiega różnie. Czasami najpierw poprawia się napęd, czy nastrój, a później wraca pamięć i koncentracja - i to pewnie w każdym przypadku inaczej.

Ja u siebie nigdy nie zauważyłem aby Wellbutrin pogorszył mi pamięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy po tym leku ma gorszą pamięć? Trochę mnie to przeraża, bo biorę leki aby skończyć szkołę i z pogorszoną pamięcią będzie to bardzo trudne. 3 dzień biorę 150mg i nic nie czuje, ani poprawy ani skutków ubocznych. 2 miesiące będę brał ten lek i jak nic mi to nie da to rezygnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JulaN, Zastanów się co lepsze: brak depresji, czy osłabiona pamięć.

Zazwyczaj w depresji pamięć i koncentracja praktycznie nie istnieją. Zastanawiałbym się jednak, czy osłabienie pamięci to zasługa Wellbutrinu, czy objaw leczonej depresji.

Ustępowanie objawów depresji przebiega różnie. Czasami najpierw poprawia się napęd, czy nastrój, a później wraca pamięć i koncentracja - i to pewnie w każdym przypadku inaczej.

Ja u siebie nigdy nie zauważyłem aby Wellbutrin pogorszył mi pamięć.

 

Moja pani psychiatra, jak jej wspominałam o tym problemie, tez się tylko uśmiechnęła i powiedziała, że pamięć przyjdzie - to było 3 miesiące temu, ale jak na razie to jest tylko gorzej. Choć nie tak jak w depresji, wtedy czułam zamulenie w głowie, jakby gęsta maż tam zalegała, która spowalniała wszystko, a teraz nie czuję nic, po prostu nie pamiętam...

No cóż zostaję przy lecytynie i ziółkach dla osób starszych, nie zaszkodzą a nóż widelec, w drodze wyjątku pomogą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pani psychiatra, jak jej wspominałam o tym problemie, tez się tylko uśmiechnęła i powiedziała, że pamięć przyjdzie - to było 3 miesiące temu, ale jak na razie to jest tylko gorzej. Choć nie tak jak w depresji, wtedy czułam zamulenie w głowie, jakby gęsta maż tam zalegała, która spowalniała wszystko, a teraz nie czuję nic, po prostu nie pamiętam...

No cóż zostaję przy lecytynie i ziółkach dla osób starszych, nie zaszkodzą a nóż widelec, w drodze wyjątku pomogą ;)

Na problemy z funkcjami kognitywnymi najlepsza z antydepresantów jest fluwoksamina. Sam biorę i jestem bardzo zadowolony.

Polecam przeczytać:

 

http://www.psychiatraonline.com/wp-content/uploads/2015/07/PSY_SPEC_2_2015_eBOOK_blur.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy po tym leku ma gorszą pamięć? Trochę mnie to przeraża, bo biorę leki aby skończyć szkołę i z pogorszoną pamięcią będzie to bardzo trudne. 3 dzień biorę 150mg i nic nie czuje, ani poprawy ani skutków ubocznych. 2 miesiące będę brał ten lek i jak nic mi to nie da to rezygnuje.

 

Nauka na pewno wymaga więcej "świadomej" koncentracji, takiego skupienia na siłę, bo jak się czyta swobodnie jakiś tekst, to rzeczywiście można się ocknąć po pół godziny i nie wiedzieć o czym sie czytało. Ale generalnie da się! Co jest fajne w tym leku, chce się uczyć!!!!

 

-- 07 lis 2016, 15:47 --

 

Moja pani psychiatra, jak jej wspominałam o tym problemie, tez się tylko uśmiechnęła i powiedziała, że pamięć przyjdzie - to było 3 miesiące temu, ale jak na razie to jest tylko gorzej. Choć nie tak jak w depresji, wtedy czułam zamulenie w głowie, jakby gęsta maż tam zalegała, która spowalniała wszystko, a teraz nie czuję nic, po prostu nie pamiętam...

No cóż zostaję przy lecytynie i ziółkach dla osób starszych, nie zaszkodzą a nóż widelec, w drodze wyjątku pomogą ;)

Na problemy z funkcjami kognitywnymi najlepsza z antydepresantów jest fluwoksamina. Sam biorę i jestem bardzo zadowolony.

Polecam przeczytać:

 

http://www.psychiatraonline.com/wp-content/uploads/2015/07/PSY_SPEC_2_2015_eBOOK_blur.pdf

 

Grabarz, a to się łączy z naszym bupriopionem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×