Skocz do zawartości
Nerwica.com

Naczelnik KOD-u Mateusz Kijowski pobity!


neon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co polskie środowiska narodowo- patriotyczne mają z tymi pogrzebami osób które zginęły dziesiątki lat temu i czynienie z tych ludzi jakiś herosów i bohaterów Polski. Mój dziadek tez był katowany przez komunistów i jakoś nie domagam ogłoszenia go świętym. Dla mnie to kolejny objaw polskiego mesjanizmu i wychwalania zbędnego cierpiętnictwa. Nawet Kijowski uległ temu choć jego intencje były zapewne inne a może on też chce zostać męczennikiem. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie nie dziwie, poczytaj historie tych ludzi, Pilecki m. in. wyrywali mu na żywca paznokcie, katowali, a on dupy nie dał, walczył o wolną Polskę. I co mieli go nie szukać, taki człowiek miał lezeć pod chodnikiem żeby po nim deptano?
Pewnie Ci ludzie byli wartościowi i wiele wycierpieli dla Polski ale to co robili nie miało żadnego większego wpływu na los Polski. Według mnie cała ta akcja z wyklętymi ma na celu zastąpienie jako bohaterów powojennej Polski tuzów solidarności jak Wałęsa, Michnik, Geremek, Mazowiecki którzy nie są faworytami a wręcz wrogami PiS i środowisk patriotycznych, no ale ich przeszłość tez jest mocno wątpliwa choć środowisko PO i GW nie ma tych wątpliwości. Jak kiedyś gdy w Polsce ścierały się postpzprowcy pod szyldem SLD z postsolidarnosciowcami pod różnymi szyldami to teraz mamy zwolenników oficjalnej solidarności walczącymi z ich negatorami z obozu przeciwnemu tzw zdradzie okrągłostołowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy działalność partyzantów nie miała wpływu na wojne, a co za tym idzie i na losy Polski to bym z tym polemizował. Mozliwe ze chca zdeprecjonować role Wałęsy, ale dla mnie Wałesa nie ma wiekszego znaczenia w kształtowaniu obrazu takiego Pileckiego. Znacznie wczesniej słyszałem jego historie i dla mnie osobiscie wieksze wrażenie robią własnie tacy ludzie.

 

Wałęsa donosił, ale potem zrobił dobrą robotę, tylko on juz wtedy wiedział, że to nie tylko walka o Polske, ale także o jego pozycje własnie w tej nowej Polsce. Te filmy video na spotkaniach z Kiszczakiem przy negocjacjach, wódka, zagryski, uśmiechy, to wszystko mówi, juz wtedy Lechu odleciał. Natomiast Pilecki skończył skatowany, bez paznokci i bóg jeden wie czego jeszcze, ponoć sam miał powiedziec, ze Oswiecim był przy tym igraszką.

 

Wiadomo, nie wszystkim taki Pilecki bedzie po drodze, ja mam zamar kupic sobie koszulke reprezentacji polski w piłce nożnej, i kazać dopisać z tyłu Rotmistrz Pilecki z nr1 ;) chociaż sam jestem raczej tchórzliwym człowiekiem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie raczej poglądów katolicko-narodowych nie ma.Albo się głosuje na lewicę,PO lub Nowoczesną.

A w rodzinie są różni ludzie i na rentach jak i lekarze czy prawnicy.

U mnie część rodziny głosuje na PiS ale na pewno nie mają poglądów narodowych co najwyżej katolickie lub zwyczajnie uważają PO za bandę złodziei a Pis to mniejsze zło.

A co do żołnierzy wyklętych to nigdy nie będą moimi faworytami choć tez do nich nic nie mam, jestem zwolennikiem skrajnie racjonalnej polityki a nie niepotrzebnego przelewania krwi. Niestety od czasu Dmowskiego nie ma w Polsce liczących się racjonalnych narodowców którzy nie nienawidzą Rosji i nie leżą krzyżem pod kościołem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×