Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak przełamać blokadę?


Lady Łopata

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wizytą u specjalisty w związku z moją... naprawdę płytką osobowością. Bardzo długo tłumaczyłam sobie to, jaka jestem zwyczajnym lenistwem , pustostanem, jak kto woli. Miesiąc temu dostałam się na wymarzone studia, co wiąże się też z przeprowadzką na wymarzony region Polski. Ta wiadomość wywowała u mnie takie emocje, jakie czuje ktoś "normalny" patrząc na paprocha na ścianie. Po roku zarywania nocy i wyrzeczeń równie dobrze mogłabym wzruszyć ramionami i pójść spać. Chyba w tedy stwierdziłam, że jednak coś się we mnie bardzo spierdoliło. Nie mam już pasji, nie da się poprowadzić ze mną ciekawej rozmowy. Diagnozę zostawiam profesjonalistom, ale wątek o osobowości schizoidalnej opisuje mnie całkiem nieźle.

 

Przechodząc do sedna: chciałabym to zmienić, ale sama nie dam rady. Sama nie dam rady, ale nie potrafię o tym problemie rozmawiać. Nie zrozumcie mnie źle, nie jestem osobą nieśmiałą. Zapominam języka w gębie gdy mam rozmawiać o takich rzeczach. Gdy wszystko układam sobie w głowie mam wrażenie, że brzmi to jak debilizm albo poalkoholowe wyznania hipochondryka. Byłam już u mojej lekarki po poradę... i nic nie potrafiłam wydukać. Tutaj idzie mi wcale nie lepiej, piszę to już prawie godzinę :I

 

Ktoś z Was miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam podobnie, w głowie wszystko mi się układało dobrze, ale jak przychodziło do rozmów z kimkolwiek to nigdy nie wiem o czym mówić. Sztucznie się czuję za każdym razem jak ktoś mnie zagaduje, jakbym grała jakąś rolę. Dałam sobie spokój i mam wszystkich w nosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×