Skocz do zawartości
Nerwica.com

AFERA REPRYWATYZACYJNA W STOLICY


neon

Rekomendowane odpowiedzi

Urzędnicy Ratusza, którzy nie dopełnili swoich obowiązków w sprawie przekazania działki pod dawnym adresem Chmielna 70, zostaną dyscyplinarnie zwolnieni - powiedziała w piątek prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Dodała, że decyzja o przekazaniu tej działki była pochopna.

 

 

Czy to ostatni gwóżdz do trumny PO i czy Hannah powinna podać sie do dymisji? ponieważ prawdopodobnie wnioskując po jej wypowiedzi, czuje sie orleańsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wzbudza słuszne protesty,trzeba przyznać może być nieciekawie.

Cofniemy się do lat sanacyjnych,bogaci mieszkańcy Warszawy mieli kamienice.Około 90 % kamienic i placów było prywatnych.W 1945 roku,dekretem Bieruta wszystko to zabrano.Tworzył się wtedy ustrój,gdzie miało nie być.Biedy,wykluczenia,podziałów klasowych.

Przez lata PRL,kamienice i place były w rękach miasta.Różni ludzie,tam mieszkali.Wiadomo,ci co byli troszkę równiej mieli lepsze warunki życiowe.

Ale ustrój,nie wytrzymał próby czasu i upadł.Potomkowie właścicieli domagali się zwrotu i tu pojawiały się nadużycia.

Czasem,z kamienica trafiła w ręce kogoś gospodarnego,kto umiał się tym zająć,ale i były oszustwa.Gdzie najbardziej ucierpieli najsłabsi czyli,najbiedniejsi mieszkańcy stolicy.

Winę,za ten wielki problem ponoszą wszyscy co,rządzili stolicą od 1989 roku.Zarówno Platforma,jak i PIS.

Za Kaczyńskiego,były też oddawane kamienice.

Fakt,faktem problem się nie skończy dziś,ani jutro.Dopóki nie załatwi się wszystkiego na drodze legislacji z poszanowaniem prawa,takie coś będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się,że po wygranej przez PIS wyborów w Warszawie,zacznie się stawianie kolosalnych pomników,jak gdyby to był największy problem warszawiaków.

 

 

A co to ma do tematu?

Już słyszeliśmy to przed wyborami że na każdej ulicy będzie krzyż,pomnik,obowiązkowe chodzenie pod przymusem do kościoła,zresztą ci co tam mówili obiecywali że jak wygra pis to się wyprowadzą.

P.S

Nie glosowałem na pis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz, że to pomniki są winne wyłudzaniu warszawskich kamienic. śmiała teoria!

 

Ale coś w tej teorii jest.Dlaczego,właśnie kiedy prezydent Warszawy nie chciała dać zgody na pomniki, nagle ujawniła się ta afera.Afera,na pewno bardzo zła.Którą trzeba wyjaśnić.

A kamienicę,jakoś nikt przez blisko 30 lat.Tego nie załatwił.Zresztą problem,dotyczy także i innych miast.Podobny problem,ma Kraków,Wrocław czy Poznań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie o to chodzi, te stowarzyszenie, bo nie PIS, "warszawa, nasze miasto" czy jako tak, oni to nagłaśniali ale to sie nie przebijało przez media przejete przez PO lub przekupione dotacjam do momentu gdy do władzy doszło PIS. Monki, ty na tym swiecie w 70% widzisz ręke Kaczora, albo katolików, przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gadają o tym teraz bo doszło do podpisania ustawy tego dotyczącej. A aferą pierwsza zaczęła się zajmować Gazeta Wyborcza. Całe szczęście, że sprawa dotyczy rzeczy, które działy się na przestrzeni wielu lat, w czasie rządów różnych ekip, więc są ograniczone możliwości wykorzystania tego politycznie. Pozostaje zająć się czymś pozytecznym czyli naprawianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że część zasług należy dla PiS-u, on do warszawskiego urzędu wprowadził CBA, nagłośnił sprawę w mediach. To że rządzili wczesniej 2 lata to im nie urąga, to za mało czasu żeby uporządkować tą sprawę. Ta sprawa cieniem kładzie sie głównie na PO, mieli 8 lat, do tego ich wierchusza,Gronkiewicz decyzdent z samego szczytu, też jest "zamieszana" w ten proceder. Ponoć przejęcie przez je rodzinę jednej z kamienic też było dalekie od przyjętych norm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyszło na jaw że w warszawskim biurze zarządzania nieruchomosciami pracuje żona tego człoweika, który przejął tą wielomilionową działkę w centrum miasta. A ja mam pytanie, i nie, nie jet to pytanie- a gdzie byli rodzice, tylko korwa gdzie było korwa ABW,CBA , CBS, Policja kryminalna, dyżurne ucho-zaprzedajki, oraz kurwy z powołania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie PO po tej aferze już nie ma szans stanąć na nogi. Pani prezydent to powinna stanąć przed sądem za takie zasrządzanie majątkiem publicznym,ale jak to bywa, zero odpowiedzialnosc urzędniczej. Mam nadzieje ze kiedyś to sie wreszcie skoczy i urzednicy beda płacic z własnej kieszeni za swe błędy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale na lewicy i centrolewicy nie ma aktualnie godnego przeciwnika dla Kaczora, który caaaaałe swoje życie poswiecił polityce i to nie jest przypadek że jest w tym miejscu w którym jest. Niestety poprzeczka Petru jest pod Kaczora nogą, to amator, musi minąć troche czasu. Petru pewnie ma dobre zaplecze organizacyjne i finansowe, sposnosrów z zagranicy, ale widocznie to za mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w telewizji wystąpienie Pani Prezydent i innych ludzi w rządzie Warszawy, jak kłócili się o tą reprywatyzację w Warszawie.

Ktoś zawinił, zaniedbał sprawy i teraz nie dziwię się mieszkańcom STOLICY, że chcą prawdy i rozwiązania tej sprawy, bo miasto z tego tytułu poniosło ogromne straty, na wiele milionów złotych.

Jedna taka kamienica w Warszawie, jest warta kilka, jak nie kilkanaście milionów złotych, łącznie z placem i posesją.

 

Podobnie, inne place i tereny w Warszawie, które są najdroższe w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale na lewicy i centrolewicy nie ma aktualnie godnego przeciwnika dla Kaczora, który caaaaałe swoje życie poswiecił polityce i to nie jest przypadek że jest w tym miejscu w którym jest. Niestety poprzeczka Petru jest pod Kaczora nogą, to amator, musi minąć troche czasu. Petru pewnie ma dobre zaplecze organizacyjne i finansowe, sposnosrów z zagranicy, ale widocznie to za mało.
Nawet nie gadaj o Ryśku, to mistrz bubli i debilnych wypowiedzi, zero informacji, głąb, który mówi, że było 6 króli, nawet kurwa nie wiedział kim jest Tusk, o ja pierdole, to wiedzą nawet dzieci z gimnazjum, jak ktoś mógł w ogóle na Nowoczesną głosować, przecież to szalupa ratunkowa dla Peło, jebane złodzieje, sprzedali by kraj kurwa Niemcom , masakra. :pirate:

Najlepsze jest to ich tłumaczenie, no kur.. a 10 lat temu za Kaczyńskiego to i tamto, wszyscy są kurwa winni, tylko nie oni - P0, za chwile powiedzą, że winny jest Kaczyński za przekręt w Warszawie, przecież to jest jakaś kpina. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem w telewizji wystąpienie Pani Prezydent i innych ludzi w rządzie Warszawy, jak kłócili się o tą reprywatyzację w Warszawie.

Ktoś zawinił, zaniedbał sprawy i teraz nie dziwię się mieszkańcom STOLICY, że chcą prawdy i rozwiązania tej sprawy, bo miasto z tego tytułu poniosło ogromne straty, na wiele milionów złotych.

Jedna taka kamienica w Warszawie, jest warta kilka, jak nie kilkanaście milionów złotych, łącznie z placem i posesją.

 

Podobnie, inne place i tereny w Warszawie, które są najdroższe w Polsce.

Ta działka o której mowa, jest warta 160mln, kurwa mać i pani prezydent, twierdzi, że ona o tym nie widziała, a kto kurwa podpisuje decyzje??, sprzątaczka z ratusza może by jeszcze jej jakoś uwierzył w to co mówi, ale radni twierdzą, że jej mąż w tym brał udział, nosz kurwa, to co mąż jej nie powiedział, o takich pieniądzach, boże może to jest mało dla nich, kiedyś Belka powiedział, że 2 mld złoty to grosze, a Bieńkowska, że tylko dureń, albo złodziej robi za 6 koła. :P:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale na lewicy i centrolewicy nie ma aktualnie godnego przeciwnika dla Kaczora, który caaaaałe swoje życie poswiecił polityce i to nie jest przypadek że jest w tym miejscu w którym jest. Niestety poprzeczka Petru jest pod Kaczora nogą, to amator, musi minąć troche czasu. Petru pewnie ma dobre zaplecze organizacyjne i finansowe, sposnosrów z zagranicy, ale widocznie to za mało.
Nawet nie gadaj o Ryśku, to mistrz bubli i debilnych wypowiedzi, zero informacji, głąb, który mówi, że było 6 króli, nawet /cenzura/ nie wiedział kim jest Tusk, o ja /cenzura/, to wiedzą nawet dzieci z gimnazjum, jak ktoś mógł w ogóle na Nowoczesną głosować, przecież to szalupa ratunkowa dla Peło, jebane złodzieje, sprzedali by kraj /cenzura/ Niemcom , masakra. :pirate:

Najlepsze jest to ich tłumaczenie, no kur.. a 10 lat temu za Kaczyńskiego to i tamto, wszyscy są /cenzura/ winni, tylko nie oni - P0, za chwile powiedzą, że winny jest Kaczyński za przekręt w Warszawie, przecież to jest jakaś kpina. :mrgreen:

 

 

No właśnie ja słyszałem ze on ma lichą wiedze, ale tych jego wpadek nie widziałem, musze chyba w youtubie pogrzebać, bo tam juz pewnie jacyś serdeczni :D zrobili kompilacje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru jest troszkę za słaby,na razie szans nie ma na rządy w stolicy.Warszawie potrzebny jest ktoś,kto zadba o rozwój miasta.Bez ciągłych odwoływań się do Powstania i Smoleńska.

Zresztą Petru,nawet się nie szykuje na ten urząd.Dla mnie idealnym kandydatem na ten urząd,byłby Kwaśniewski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru jest troszkę za słaby,na razie szans nie ma na rządy w stolicy.Warszawie potrzebny jest ktoś,kto zadba o rozwój miasta.Bez ciągłych odwoływań się do Powstania i Smoleńska.

Zresztą Petru,nawet się nie szykuje na ten urząd.Dla mnie idealnym kandydatem na ten urząd,byłby Kwaśniewski.

Na pewno by sprzedaż trunków wzrosła w stolicy, ale tak na poważnie Kwachu już dawno stracił swój urok( choć wg mnie nigdy go nie miał) i chyba nawet nie jest zainteresowany tym stanowiskiem. A powstaniem i Smoleńskiem to już rzygam bo nie cierpię martyrologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×