Skocz do zawartości
Nerwica.com

Polska jako najbardziej liberalny kraj na świecie.


Gość Michellea

Rekomendowane odpowiedzi

liberalny chyba nie, gdyby tak było to lesbijskie małżeństwa byłyby legalne tak jak w innych krajach

 

Nieprawda.

Odmian liberalizmu jest wiele. Od libertarianizmu do konserwatywnego liberalizmu.

 

Liberalizm to przede wszystkim doktryna, zgodnie z którą rola państwa w sferze gospodarki winna być ograniczona na rzecz wolności jednostki. W liberalizmie najwyższą wartością jest święte prawo własności.

 

Monteskiusz, Locke, Smith czy Rousseau głów sobie lesbijkami nie zaprzątali, jak sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ogólnie małżeństwa homoseksualne pasują raczej do światopoglądu liberalnego, bo przecież nie do konserwatywnego ;)

Tak, tak, ale to dalej nie gwarantuje, że kraj będzie liberalny.

Wystarczy spojrzeć na program partii w naszym kraju zwanych lewicowymi.

 

I zależy też do jakiego nurtu mają pasować. Konserwatywnym liberałom tego nikt nie opchnie 8)

Niech robią, co chcą, niekoniecznie z aktem stanu cywilnego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wykopie było wczoraj

 

Jedyny kraj w europie w którym homoseksualizm nigdy nie był karany...

Czyli dla czego Polska była i jest najbardziej liberalnym krajem na tym kontynencie i nie tylko.

 

 

http://www.wykop.pl/link/3322423/jedyny-kraj-w-europie-w-ktorym-homoseksualizm-nigdy-nie-byl-karany/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawo kobiet do głosowania w wyborach? W Polsce od 1918 r. Dla porównania we Francji od 1945 r., a w Szwajcarii dopiero od 1971 r. :pirate:

W sumie wypadałoby doprecyzować pytanie - jest obecnie, czy jest w kontekście historycznym.

W kontekście historycznym to raczej materiał na prace doktorską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiejskifilozof, nie jesteś wrogiem ojczyzny :roll: Rozumiem, że masz liberalne poglądy, ale to nie jest tożsame z byciem wrogiem ojczyzny. Idziemy teraz obecnie w stronę konserwatyzmu. Czy to dobrze, czy źle? Okaże się w praniu. Coś robią. Czy to "coś" wyjdzie w dłuższej perspektywie na dobre? Zobaczymy...

Ja na przykład uważam,że niedziela powinna.Być otwarta dla handlu.Czyli,nie jestem konserwatywny.

To taki mały przykład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład uważam,że niedziela powinna.Być otwarta dla handlu.Czyli,nie jestem konserwatywny.

A pójdziesz pracować do marketu w Niedzielę?

Moje koleżanki Jola lat 43, Ania lat 37, Kamila lat 46 i kilka innych nie chcą pracować w Niedziele. Co byś im powiedział na to wiejskifilozof?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że powinna być kwestia wyboru. Kto chce - ten pracuje, kto nie chce - ten nie pracuje. A za pracę w niedzielę powinien być nakaz zwiększenia stawki, a nie zakaz otwarcia.

To by było najlepsze rozwiązanie.

 

Ale cieszę się, że przywalili tym zakazem, znam kilka dziewczyn, które się ostro buntowały, że są przymuszane do pracy w niedzielę.

Lilith, wiem jak funkcjonują hotele, od recepcjonistek jeszcze bardziej przerąbane mają pokojówki i kelnerki.

Ogólnie cały personel ostro zapie*dala, żeby goście hotelowi i inni janusze urlopowi mogli wypocząć :(

 

Jestem staroświecki i uważam, że święta powinno się spędzać w domu, z rodziną, albo samotnie, albo z przyjaciółmi. Na pewno nie w hotelu zawracać głowę innym ludziom, którzy musza usługiwać non stop.

 

Hotele na czas świąt do zamknięcia :pirate: To by oznaczało bankructwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×