Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jestem na dobrej drodze :)


tylkonachwile

Rekomendowane odpowiedzi

Rzadko tu zaglądam, ale chciałam się podzielić moim kolejnym kamieniem milowym.

 

Mam zdiagnozowane OCD [które powodowało też inne problemy]

 

Od ok. 1,5 roku biorę Paroxinor (30 mg na dzień), który bardzo mi pomógł. Przez długi czas nie byłam gotowa na terapię, ale kilka miesięcy temu postanowiłam, że chcę.

 

Udało mi się zapisać na terapię z NFZ (po dwóch miesiącach prób) i okazało się, że terapeutka zna mojego psychiatrę, a poza tym jest świetna.

 

Jestem po trzech wizytach, a już na drugiej doszłam (przynajmniej częściowo), skąd się wzięły moje problemy.

 

Na trzeciej wizycie uzmysłowiłam sobie kolejne mechanizmy.

 

Poznaję klucz do mojego życia. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa a jednocześnie trochę przerażona, że moje ostatnie 20 lat życia budowane było na ruchomych piaskach i że przez tyle lat moja psychika cierpiała, a ja nie byłam tego świadoma.

 

Szkoda mi trochę lat młodości [za miesiąc mam 30 lat, jestem singielką] , ale cóż, może tak miało być...

 

Mimo wszystko, czuję, że jestem na dobrej drodze. :)

 

Dzięki, że przeczytaliście!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylkonachwile, cieszę się, że farmakoterapia i psychoterapia przynoszą pozytywne skutki. Super! :great:

Mam nadzieję, że wyjdziesz na prostą! Aha - 30 lat to młody wiek i jeśli teraz podjęłaś próbę uporządkowania swojego życia, to zaprocentuje to na przyszłość.

Owocnej terapii i powodzenia! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×