Skocz do zawartości
Nerwica.com

Blokowanie reklam dla miłośników upośledzonych przeglądarek


kasza_w_spreju

Rekomendowane odpowiedzi

Temat powstał głównie dla Edge'a, ale powinno śmigać na każdym systemie i przeglądarce. Dodam tylko, że wpisy są dla domeny wp.pl, więc nie będzie pełnej funkcjonalności adblocka. Zainteresowanych uzupełnieniem hosts odsyłam do wyszukiwarek internetowych.

 

1. Otwieramy notatnik z prawami administratora (np. logo windows -> notepad -> ctrl+alt+enter -> tak)

2. Otwieramy w notatniku C:\WINDOWS\System32\drivers\etc\hosts

3. Dodajemy następujące linijki:

0.0.0.0 adsearch.wp.pl
0.0.0.0 adv.wp.pl
0.0.0.0 badv.wp.pl
0.0.0.0 dot.wp.pl
0.0.0.0 rek.www.wp.pl

4. Restart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat powstał głównie dla Edge'a, ale powinno śmigać na każdym systemie i przeglądarce. Dodam tylko, że wpisy są dla domeny wp.pl, więc nie będzie pełnej funkcjonalności adblocka. Zainteresowanych uzupełnieniem hosts odsyłam do wyszukiwarek internetowych.

 

1. Otwieramy notatnik z prawami administratora (np. logo windows -> notepad -> ctrl+alt+enter -> tak)

2. Otwieramy w notatniku C:\WINDOWS\System32\drivers\etc\hosts

3. Dodajemy następujące linijki:

0.0.0.0 adsearch.wp.pl
0.0.0.0 adv.wp.pl
0.0.0.0 badv.wp.pl
0.0.0.0 dot.wp.pl
0.0.0.0 rek.www.wp.pl

4. Restart

Restart niepotrzebny.

Co się dzieje jak adres przekłada się na 0? Przyznam, że nie spotkałem się z takim mapowaniem.

Osobiście wyrzucam wnerwiające mnie api.herr.io i (chyba) static.herr.io na jakieś wewnętrzne IP, z ustawionym rejectem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0.0.0.0 oznacza błędny, żaden określony. Można też przerzucić na loopback.

W tablicach routingu oznacza każdy.

Pytaniem jest na jakim poziomie jest klasyfikowany jako błędny - czyli, czy dochodzi do uruchomienia stosu i wysłania pakietu z adresem docelowym 0.0.0.0 w nagłówku. Może się okazać, że różne systemy różnie reagują.

 

Na loopback tak, jeśli nic na nim nie słucha i odpowiada icmp "tcp port unreachable".

Brak tej odpowiedzi prowadzi do upierdliwego oczekiwania na timeout.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tablicach routingu oznacza każdy.

Pytaniem jest na jakim poziomie jest klasyfikowany jako błędny - czyli, czy dochodzi do uruchomienia stosu i wysłania pakietu z adresem docelowym 0.0.0.0 w nagłówku. Może się okazać, że różne systemy różnie reagują.

Dlatego używa się go do ustawienia domyślnego routingu, przy incjalizacji DHCPDISCOVER przez DHCP, a w kontekście serwerów oznacza "wszelkie możliwe adresy IPv4", natomiast ustawienie go w hosts oznacza "błędny". Powoduje to natychmiastowy błąd bez czekania na odpowiedź (tak jest w większości popularnych OSów, czyli Windows/OSX/Linux/Unix + BeOS NetWare i pewnie coś tam jeszcze).

Dodatkowo zapis 0.0.0.0 jako 0 nie jest standardowy i tu faktycznie mogą być różnie interpretowane.

 

Na loopback tak, jeśli nic na nim nie słucha i odpowiada icmp "tcp port unreachable".

Brak tej odpowiedzi prowadzi do upierdliwego oczekiwania na timeout.

Tu faktycznie będzie tak, jeśli nic nie puści rejecta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tablicach routingu oznacza każdy.

Pytaniem jest na jakim poziomie jest klasyfikowany jako błędny - czyli, czy dochodzi do uruchomienia stosu i wysłania pakietu z adresem docelowym 0.0.0.0 w nagłówku. Może się okazać, że różne systemy różnie reagują.

Dlatego używa się go do ustawienia domyślnego routingu, przy incjalizacji DHCPDISCOVER przez DHCP, a w kontekście serwerów oznacza "wszelkie możliwe adresy IPv4",...

Raczej routerów.

Konfiguracja sieciowa serwerów de facto mało się różni od stacji roboczych, najczęściej wcale - pomijając różnicę jej ładowania (static vs DHCP).

 

... natomiast ustawienie go w hosts oznacza "błędny". Powoduje to natychmiastowy błąd bez czekania na odpowiedź (tak jest w większości popularnych OSów, czyli Windows/OSX/Linux/Unix + BeOS NetWare i pewnie coś tam jeszcze).

Natychmiastowy błąd czego?

Klienta DNS (zwrot NXDOMAIN - czy jak przez API błąd się przekazuje)?

Przeglądarki, bo dostaje 0.0.0.0 i zgłasza błąd (moja zgłasza "Unable to connect" - więc nie rozróżnia od innych)?

API systemu pomiędzy powyższymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej routerów.

Konfiguracja sieciowa serwerów de facto mało się różni od stacji roboczych, najczęściej wcale - pomijając różnicę jej ładowania (static vs DHCP).

W kontekście routerów i serwerów (czyli różnych demonów i usług) znaczy praktycznie to samo. Router będzie traktował 0/0 jako default (czyli do każdego), a usługa będzie nasłuchiwać na wszystkich interfejsach.

Natychmiastowy błąd czego?

Klienta DNS (zwrot NXDOMAIN - czy jak przez API błąd się przekazuje)?

Przeglądarki, bo dostaje 0.0.0.0 i zgłasza błąd (moja zgłasza "Unable to connect" - więc nie rozróżnia od innych)?

API systemu pomiędzy powyższymi?

W Linuksach /etc/hosts jest przetwarzany przez libc, w innych obstawiam też jakąś bibliotekę w warstwie użytkownika.

 

Jakiś Slashdot się tu zrobił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... A są różnice między 127.0.0.1 jeśli chodzi o timeout? Jest to dropowane jakoś?

W Linuksie można ustawić. W Windowsie nie wiem - nie byłem zmuszony.

W Windowsie zamiast 127.0.0.1 używam wolnego adresu LAN, przypisanego interfejsowi na Linuksie - bo tak też można ustawić.

Prostsze to od kombinowania z Windowsem, bo maszyna na Linuksie chodzi 24/24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×