Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mindfulness-based cognitive therapy


Korat

Rekomendowane odpowiedzi

Hm. To raczej uczy kontroli i umiejętności wczesnego wykrywania zagrożeń zanim pojawią sie stany lękowe lub bardzo stresujące sytuacje. Niby efektywne, ale jestem ciekaw na ile samemu to można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tym trochę interesowałem. Nadal się zdarza mi to praktykować. Jest dużo sprzecznych opinii na ten temat, każdy wie swoje jak należy medytować. Na wschodzie też pełno różnych odłamów, szkół, itd. A niby to takie proste.

 

Trochę podobnie to działa do leków na uspokojenie. Mniej myśli (po jakimś czasie), człowiek wyciszony, ale w moim przypadku też dochodzi do tego rozleniwienie i taki olew na wszystko. Na pewno lepsze to niż życie w poczuciu ciągłych problemów, jednak polecam tego nie stosować jako jakąś cudowną metodę, która czyni świat pięknym. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tę książkę, jest całkiem dobra. Jest tam taki przykład o tworzeniu czarnych scenariuszy. Wtedy uważność może pomóc, bo przestajemy wciągać się w następujący po sobie ciąg myśli wieszczących coś złego. Po prostu myśli się pojawiają, ale mamy wybór czy brnąć nadal w to czego nie lubimy. To taka higiena psychiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×