Skocz do zawartości
Nerwica.com

nerwica??


karola89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!!

Jestem nowa na forum i chciałam opisać swoją historię. Odkąd pamiętam byłam osoba wrażliwa, mająca problem z emocjami.Pamietam gdy byłam mała bałam się chodzić spać,ogarniam mnie strach i myśl a co jak w śnie umrę. Pojawiały się natrectwa,przykładowo musiałam liczyć litery w wyrazie,dodawać je do siebie,mnożyć itd.Mialam problem w kontaktach z rówieśnikami, powodem tego było to ze moi rodzice byli alkoholika mi i czułam się gorsza od innych, wstydziłam się tego.Ogolnie dzieciństwo wspominam jako koszmar.W dorosłym życiu poznałam swojego przyszłego partnera i ojca mojego dziecka.Poczatkowo było idealnie,niestety gdy urodziłam syna i zamieszkałam u niego,zaczęło się znęcanie psychiczne i fizyczne.Upakarzanie,skoro mam takich rodziców to jestem nikim.w tym okresie było to 6 lat temu dostałam pierwszego ataku.Nagle serce zaczęło szybko bic,tętno dochodziło do 180.Wyladowalam na pogotowiu,Badania wyszły ok.potem się zaczęło zawroty glowy,osłabienie, ciągle uczucie umierania,depersonalizacja.Dwa lata to trwało i przeszło. Wyprowadziła m się z dzieckiem od partnera,podjęłam prace.Wszystko było wspaniale.Niestety w zeszłym roku miałam wiele stresów.W styczniu zaczęłam się źle czuć. Zaczęło się od agarofobii,po trzech miesiącach przeszło,pojawiła się bezssenosc oraz najgorsze strach przed psychoza mi i zwariowaniem.Od marca mam taką dziwnosc w glowie,takie przymglenie,wrażenie, ze nie jestem soba,że jestem chora psychicznie.Nadszedl dzisiejszy dzień i stało się takie przeskoczenie w glowie I czuje się dziwnie,jakbym naprawdę zwariowala .Ciężko to opisać. NIE chce skaczyc w psychiatryku. Co mi jest??Mogłam zwariowac,bo czuję że tak się stalo; (???proszę o odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, z tego co opisujesz to jesteś dotknięta przez zaburzenie psychiczne (prawdopodobnie obsesyjno-kompulsyjne, ale diagnozę zostawiłbym komuś wykwalifikowanemu), które wywołuje szereg objaw przejawiających się w postaci lęku, ogólnego osłabienia, obniżenia samopoczucia, występujących myśli obsesyjnych itp. Najlepszą radą którą mogę służyć to abyś udała się do psychiatry, który pomoże Ci w obecnej sytuacji, gdyż nic się nie zmieni dopóki nie zaczniesz się leczyć, a nie ma w tym nic złego, bo jest to rzecz naturalna, że mając taki konflikt wewnętrzny potrzebujesz wsparcia osoby która zajmie się badaniem i leczeniem zaburzenia. Nikt Ciebie nie zmusi do przebywania w szpitalu psychiatrycznym, ty masz kontrole nad swoim życiem i podejmiesz decyzje, które uznasz za słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×