Skocz do zawartości
Nerwica.com

dziwne i męczące uczucie napięcia/drętwienia itp.


saboteur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Bardzo często, bo niemalże codziennie doświadczam przykrego uczucia jakby napięcia czy drętwienia rąk.

Nie opiszę dokładnie ale jest to coś w rodzaju osłabienia ramion . Wewnętrzne napięcie......generalnie czuję ciężar na karku/barkach.

Przerabiałem różne nerwicowe objawy ale ten mi wyjątkowo nie pasuje do zestawu najczęściej wymienianych w fachowych źródłach.

Krótko mówiąc uczucie słabych rąk......Jeżeli zna ktoś temat niech napisze :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, osłabienie i drażliwość są głównymi objawami w nerwicy, a jak wspomniałeś doświadczasz wewnętrznego napięcia oraz uczucia ciężkości. Przyczyną ociężałości karku, obręczy barkowej zapewne jest wzmożone napięcie, które kładzie nacisk na mięśnie. Może to wskazywać na zaburzenie nerwicowe, ale nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie z lewą nogą. Uczucie jakby niedowładu. Byłem nawet na konsultacji u neurologa. Nie wykrył nic niepokojącego. Więc pewnie jeszcze jeden objaw mojej ukochanej nerwicy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osłabienie może i jest objawem nerwicy ale ja doświadczam uczucia słabych rąk (subiektywne odczucie, na brak siły nie narzekam). Poza tym równie dziwne odczucia w nogach. Mam wrażenie jakby krew przestawała krążyć w kończynach, mrowienie w stopach i wibracje w dłoniach..........Przez tego typu dolegliwości właśnie męczy mnie nerwica swoimi klasycznym objawami takimi jak panika tid itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×