Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak to jest z tym światem?


Evia

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy ma się do czynienia z informacjami z kraju i ze świata można dojść do smutnych wniosków. Wszędzie przemoc i cierpienie, wiele krajów jest ogarniętych wojną i bezprawiem. Do tego dochodzą zamachy, kataklizmy, głód, tortury, gwałty itd. Kiedyś gdzieś słyszałam, że aż co piąta kobieta została zgwałcona.

Można więc dojść, że żyjemy w niezłym piekiełku. Wtedy też nasuwa mi się pytanie czy nie jestem niewiarygodną szczęściarą, jednak kiedy wychodzę do ludzi, to zaczynam mieć mętlik w głowie.

Większość z nich wydaje się jakby była chowana pod kloszem. Z rozmów wynika, że mieli dosyć szczęśliwe dzieciństwo, nigdy nie doświadczyli przemocy czy jakiejkolwiek formy patologii a byle pierdoła doprowadza ich do załamania nerwowego.

Czy w takim razie ludzie to banda mięczaków ponieważ nie miała do czynienia z szorstkim życiem? Czy też może informacje ze świata o skali całego zła są przesadzone?

A może ktoś posiada jakieś dane (np statystki) dotyczące tych zagadnień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ma się do czynienia z informacjami z kraju i ze świata można dojść do smutnych wniosków. Wszędzie przemoc i cierpienie, wiele krajów jest ogarniętych wojną i bezprawiem. Do tego dochodzą zamachy, kataklizmy, głód, tortury, gwałty itd. Kiedyś gdzieś słyszałam, że aż co piąta kobieta została zgwałcona.
Informacje medialne z natury skupiają się na sensacji, a sensacją są rzeczy złe typu mordy, wojny, cierpienia, oszustwa. Złe informacje sprzedają się dużo lepiej niż te dobre i stąd takie zaburzone postrzeganie rzeczywistości . Media bombardują nas tym wszystkim chociaż większość ludzi zwłaszcza w Polsce osobiście nie doświadcza takiego zła, czy osobiście znamy kogoś kto został zamordowany? wątpię a przecież znamy setki, tysiące ludzi. Czy pobito nas czy okadzono kiedykolwiek, owszem niektórych tak ale to zdarza się może kilka razy w życiu albo i w ogóle. Świat medialny nie jest reprezentatywny w stosunku doświadczanej przez nas rzeczywistości, która jest zwykle nudna ale i spokojna. Starsi ludzie mówią ze kiedyś( chodzi mi o czasy komuny) nie było takiej patologii, przestępstw itd ale wątpię w to, natomiast ówczesne media nie pokazywały tych złych stron tylko np realizację planów 6- letnich i zadowoloną klasę robotniczą.

W 2013 roku w Polsce zamordowano 574 osoby w skali niby 38 milionowego kraju to nic, szansa że i my zostaniemy zamordowani wynosi 0,0015% choć jeśli nie jesteśmy przestępcami to pewnie jeszcze mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Paragwaju zgwałcono kobietę lat 22.Fakt,to podaje od razu.

Wszędzie same gwałty. Nachodźcy w Niemczech bawią się z nastolatkami na basenach, ocierają się o Niemki podczas imprez masowych, ostatnio nawet w Polsce był jakiś głośny gwałt. A samotni faceci - prawiczki siedzą na forach po kilkanaście lat i rozpaczają, że nawet nigdy nikogo nie pocałowali. To jest dopiero dramat. Czy to nie smutne, że taki gwałciciel - molestator jest lepszym człowiekiem od przegrywa - prawiczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1996

Media uwielbiają gadać o takich smutnych wydarzeniach, czyli gwałtach, wojnach, bezrobociu, samobójstwach itp, bo wtedy manipulują ludźmi i nawet osoby mające całkiem udane życie zaczynają się dołować. A nie oszukujmy się, że znaczna większość starszych ludzi nie ma zajęcia, więc pozostaje im telewizor. Taki chwyt psychologiczny dlatego nie oglądam w ogóle telewizji. Teraz jedynie kilka meczy Euro i jeden program raz w tygodniu, tyle. Szkoda czasu marnować na ten złom. Z drugiej strony w internecie też o tych sprawach mowa, ale tutaj przynajmniej mamy wybór i nie musimy tego oglądać, czytać.

 

Joha: Jesteś trollem czy mówisz poważnie? Jeśli poważnie to walnij się mocno w głowę, aby nabrać rozumu. Gwałt jest czymś paskudnym i zostawia wielki ślad na psychice w dalszym życiu, więc lepiej zdecydowanie być prawiczkiem mając te 30 kilka lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, jest moralną porażką u samych fundamentów.

 

Myśle że nie, tylko my zaburzeni bierzemy pod uwagę te negatywne aspekty. Uznajemy, że skoro człowiek ma te negatywne cechy, to te pozytywne sie nie liczą, i idąc z takim nastawieniem otrzymujemy podobną informacje zwrotną, i mamy samo spełniającą sie przepowiednię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat kiedyś był dużo brutalniejszy niż dzisiaj, większość ludzi umierała w młodości na dzisiaj łatwo wyleczalne choroby. Jeśli nie urodziłeś się w wysoko postawionym rodzie zapieprzałeś ciężko na polu od świtu do nocy aby zaspokoić swego pana a on dawał ci tyle abyś przetrwał. Choć w sumie dziś często praca tez tak wygląda, choć przeżyć można nawet nie pracując lub pracując bardzo mało. Eksperci mówią że nigdy na świecie nie żyło się tak dobrze jak teraz, głód poza Afryką praktycznie nie występuję a nawet tam nie jest tak źle skoro mają tam taki gigantyczny przyrost naturalny. A wojny i przemoc były zawsze, możliwe że jest nawet jej mniej dziś niż kiedyś, zależy o jakich regionach mówimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwałciciel jest lepszym człowiekiem? :shock:
Joha: Jesteś trollem czy mówisz poważnie? Jeśli poważnie to walnij się mocno w głowę, aby nabrać rozumu. Gwałt jest czymś paskudnym i zostawia wielki ślad na psychice w dalszym życiu, więc lepiej zdecydowanie być prawiczkiem mając te 30 kilka lat.

Tacy nachodźcy - gwałciciele przynajmniej kogoś mają, czegoś w życiu doświadczą i są przy tym bezkarni. Czy to nie jest demoralizujące dla życiowych nieudaczników, być gorszą fajtłapą od gwałciciela? To trochę tak jak porównać ludzi ciężko pracujących za marne grosze do złodziei rozbijającymi się beemkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1996

Czego niby doświadczą? Tego, że skrzywdzili drugą osobę? Przecież dla osoby zgwałconej to jest tragedia, niewyobrażalny ból, dla bliskich tej osoby też zresztą. Generalnie nie jestem za zabijaniem, ale takich skurwieli jak gwałciciele właśnie, pedofilii, masochistów znęcających się nad słabszymi, czyli dziećmi, zwierzętami itp to bym zabił na miejscu jakby ktoś przy mnie coś takiego robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwałciciel jest lepszym człowiekiem? :shock:
Joha: Jesteś trollem czy mówisz poważnie? Jeśli poważnie to walnij się mocno w głowę, aby nabrać rozumu. Gwałt jest czymś paskudnym i zostawia wielki ślad na psychice w dalszym życiu, więc lepiej zdecydowanie być prawiczkiem mając te 30 kilka lat.

Tacy nachodźcy - gwałciciele przynajmniej kogoś mają, czegoś w życiu doświadczą i są przy tym bezkarni. Czy to nie jest demoralizujące dla życiowych nieudaczników, być gorszą fajtłapą od gwałciciela? To trochę tak jak porównać ludzi ciężko pracujących za marne grosze do złodziei rozbijającymi się beemkami.

Jak w ogóle można myśleć, że prawiczek jest fajtłapą gorszą od gwałciciela? Przecież gwałciciel to zwyrodnialec, który rości sobie prawo do użycia ciała drugiej osoby w celu zaspokojenia swojej chuci, kiedy mu się podoba, mając gdzieś tą osobę (poza jej ciałem). Bycie prawiczkiem nie jest ani zwyrodnialstwem ani niczym złym czy nienormalnym. Jak możesz porównywać te dwie grupy osób?

Wolałbyś być gwałcicielem niż prawiczkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie taki smutny paradoks, że człowiek "dobry i uczciwy" może nie zaznać kobiety przez całe życie a inni biorą sobie co chcą, chociaż np. sami są w związkach. Nie chodzi o ból ofiary ale o sam fakt obcowania seksualnego. To smutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość z nich wydaje się jakby była chowana pod kloszem. Z rozmów wynika, że mieli dosyć szczęśliwe dzieciństwo, nigdy nie doświadczyli przemocy czy jakiejkolwiek formy patologii a byle pierdoła doprowadza ich do załamania nerwowego.

Czy w takim razie ludzie to banda mięczaków ponieważ nie miała do czynienia z szorstkim życiem? Czy też może informacje ze świata o skali całego zła są przesadzone?

Szczęśliwe dzieciństwo (w całkowicie dosłownym znaczeniu) może mieć katastrofalne skutki, np. takie, że właśnie byle pierdoła doprowadzi nawet do poważnego załamania nerwowego. Niestety sporo ludzi tego nie dostrzega i skupia się tylko na szczęściu dziecka, spełniając wszystkie materialne i emocjonalne zachcianki. A potem osoba tak wychowana może przeżyć "uderzenie Titanica w górę lodową".

A ogólnie to odnoszę wrażenie, że z pokolenia na pokolenie ludzkość jest coraz słabsza psychicznie. Myślę, że wynika to z dwóch rzeczy, pierwsza to coraz więcej wygód cywilizacyjnych, druga to postępująca moda na cackanie się z dziećmi. Jakby teraz wybuchła wojna światowa, to nie zdziwiłbym się, jakby nawet większość społeczeństwa krajów "świata zachodniego" popełniła samobójstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy to nie smutne, że taki gwałciciel - molestator jest lepszym człowiekiem od przegrywa - prawiczka?

A czy wiesz, że "przegryw - prawiczek" istotnie statystycznie częściej staje się gwałcicielem(?)

 

W Paragwaju zgwałcono kobietę lat 22.Fakt,to podaje od razu.

 

Wszędzie same gwałty. Nachodźcy w Niemczech bawią się z nastolatkami na basenach, ocierają się o Niemki podczas imprez masowych, ...

Naprawdę?

Podaj konkretne dane. Ilość zgłoszonych przestępstw o podobnym charakterze, albo przynajmniej źródło informacji.

I niech to nie będzie kolejny raz ten sam shit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz, że "przegryw - prawiczek" istotnie statystycznie częściej staje się gwałcicielem(?)

Nie miałem pojęcia. Dziękuję za tę informację, już wiem jaka przyszłość mnie czeka. Wiem też - w końcu! - dlaczego przez całe życie jestem nieszczęśliwy. To ta karma, która wraca, tylko u mnie wraca na opak i najpierw cierpię a dopiero potem wyrządzam krzywdę, żeby wszystko się zbilansowało.

 

Naprawdę?

Podaj konkretne dane. Ilość zgłoszonych przestępstw o podobnym charakterze, albo przynajmniej źródło informacji.

I niech to nie będzie kolejny raz ten sam shit.

Naprawdę. Tak mówią media a jak wiadomo media nigdy nie kłamią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz, że "przegryw - prawiczek" istotnie statystycznie częściej staje się gwałcicielem(?)

Nie miałem pojęcia. Dziękuję za tę informację, już wiem jaka przyszłość mnie czeka. Wiem też - w końcu! - dlaczego przez całe życie jestem nieszczęśliwy. To ta karma, która wraca, tylko u mnie wraca na opak i najpierw cierpię a dopiero potem wyrządzam krzywdę, żeby wszystko się zbilansowało.

Jeśli dobrze rozumiem, do tej pory byłeś gwałcony przez kobiety?

 

edit: nie zbilansuje się, nawet jeśli po "zaznaniu kobiety" odetniesz sobie prącie i umieścisz w mikrofalówce na 30 sekund

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiesz, że "przegryw - prawiczek" istotnie statystycznie częściej staje się gwałcicielem(?)

Nie miałem pojęcia. Dziękuję za tę informację, już wiem jaka przyszłość mnie czeka. Wiem też - w końcu! - dlaczego przez całe życie jestem nieszczęśliwy. To ta karma, która wraca, tylko u mnie wraca na opak i najpierw cierpię a dopiero potem wyrządzam krzywdę, żeby wszystko się zbilansowało.

Cieszysz się z tego, że miałbyś zostać gwałcicielem? Jesli tak, to jesteś naprawdę obrzydliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz nic a nic :bezradny: Do tej pory nikogo nie skrzywdziłem a to dlatego, że moja karma działa odwrotnie od karmy normalnych ludzi.

Jeśli już musisz, zrób to z mamą albo tatą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×