Skocz do zawartości
Nerwica.com

Niezawiść - interaktywna opowieść (WIP)


theinternet

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

     Jestem w trakcie pisania mojej pierwszej w życiu opowieści, ale nie takiej zwykłej opowieści. Nie lubię robić zwykłych rzeczy. Jej tło będzie dotyczyć mojej osoby, moich doświadczeń i myśli, jakich dopuściłem się w depresji. Mojego punktu widzenia, mojego światopoglądu i rozumienia świata i ludzi. To co będzie w niej niezwykłego to to, że mam zamiar zrobić z niej interaktywną opowieść. Naturalnie będzie sporo tekstu, bez ilustracji (to jeszcze przemyślę), te uzupełnicie sobie wyobraźnią z pomocą moich opisów, ale poza tym wszystkim, czego można normalnie się spodziewać jest coś jeszcze. Wybory. Opowieść będzie kształtować się na podstawie waszych wyborów, taki element gry tekstowej. Gdybyście podeszli do mojej opowieści parę razy, dokonując za każdym innych decyzji, to zobaczylibyście różne punkty widzenia, może nawet świeże, niewidziane wcześniej wątki. Taki jest plan i wymaga sporo pracy, zwłaszcza przy tym, żeby opowieść nie skończyła się w ciągu pięciu minut. Może podzielę ją na epizody? Zobaczymy. Prace ruszyły. W tej chwili najwięcej mam w głowie, ale powolnie przerzucam to na internetowy papier. Finalnie opowieść ma się ukazać na tamblerze, bo jest mi tam najłatwiej stworzyć cokolwiek. Zainteresowani?

 

     Przede wszystkim całość nabrała osobistego charakteru, ale wkładam wszystkie starania w to, żeby sama opowieść nie była tak oczywista i pozwoliła na ambitniejszy odbiór, z którego można coś wynieść. Wybory mają w tym pomóc, dlatego że są waszymi wyborami, nie moimi. Przy takim założeniu będę musiał się ustrzec pozornym decyzjom, mają naprawdę wpłynąć na wasze doświadczenie. Jak dotąd tylko jedna rzecz jest narzucona - w historii jesteście bliżej nieokreśloną kobietą. Przepraszam płeć męską za brak ich udziału ((ノಥДಥ)ノ︵┻━┻・/). Zabieg uzasadniony, TO WCALE NIE TAK, ŻE WYMAGA TO WIĘCEJ PRACY!  Skłaniam się ku bardziej kobiecym ideałom.

 

     Poza tym w jakiś sposób to pomieszałem i finalnie cała praca chyba zostanie łącznikiem między mną a biorącym udział. Jak czytałem to, co napisałem wczoraj, to tak mi się wydało jakbym w rozpaczy szukał wysłuchania i ludzi, którymi mógłbym w końcu się otaczać. Nietypowe, ale szkoda byłoby nie spróbować. Może z czegoś się wyleczę przy okazji.

 

Coś jeszcze? Na ten czas chyba nic więcej. Będę wdzięczny, jeśli napiszecie, czy rzeczywiście warto się w coś takiego zaangażować i czego oczekiwalibyście po takiej opowieści. Albo co sami byście w niej umieścili? Bardzo proszę. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisałem, zwyczajnie tumblr. Przy każdym poście odnośniki do innych (wspomniane wybory). To amatorska rzecz, nic wielkiego, choć nie wiem jak ambitnie by zabrzmiała. Taka zajawka, którą chciałbym doprowadzić do końca. I najbliżej temu byłoby chyba właśnie do Visual Novel. Pomysł trochę kojarzy mi się z wykonaniem w RPG Makerze. Nie wiem w ogóle czy to ukończę, nie chcę się naciskać za bardzo, bo mam tendencje do porzucania rzeczy, kiedy się na nich skupiam, a nie robię ich pod wpływem chwili. To raczej taka rezerwa, która ma mi pomóc w rozwianiu złych myśli. bo normalnie gram w rune factory 4 ciii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tambler. :D Dobra, czepiam się o literówki, ale oj tam. :D

 

Tumblr? Seriously? Wybacz mi najmocniej, ale nooo, jako przyszły inżynier IT widzę o wiele lepsze miejsce dla Twojej powieści. ;) Szczerze mówiąc, już nawet postawienie zwykłej strony w HTML by lepiej wyglądało, bo mimowolnie jakoś trudno mi to sobie wyobrazić na takiej platformie jak tumblr... ten serwis miał zupełnie inny cel gdy go tworzono.

RPG Maker? To już bardziej polecam Unity, jeżeli chodzi o kwestię techniczną.

 

Ale mniejsza o to. Chcesz szczere zdanie? Nie pytaj się o zdanie czy warto, bo jak będziesz polegać na opinii innych, to prędzej czy później możesz stracić zapał - jeśli pojawią się jakieś trudności, albo znikną pochwały... Zamiast szukać siły na zewnątrz, poszukaj jej w środku. Kręci Cię taki temat? Chciałbyś coś stworzyć? Zamierzasz jakoś spędzić konstruktywnie czas? Masz wszystkie potrzebne narzędzia? Jeśli tak, to siadaj i pisz!

 

Wiem, że najprawdopodobniej brakuje Ci odwagi, by całkowicie rzucić się do pomysłu i dlatego szukasz pociechy na forum - no to daję Ci zachętę! Pisz, pisz, pisz!!! Zaplanuj sobie stałe godziny na pisanie, załóż sobie zeszyt na nowe idee... wyrób sobie wszystkie potrzebne nawyki do ukończenia projektu. Poćwicz swój charakter.

 

Jak już skończyć coś na kształt alphy, gdzie będziesz mieć swego rodzaju szkielet - wtedy możesz poprosić kogoś o sugestie.

 

Pomysł w takiej fazie tworzenia, tej początkowej, tak jak nam przedstawiłeś swoją powieść - ZAWSZE są dobre! Więc nie martw się, tylko zajmij się tym, czego pragniesz. I już. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heej, tumblr w wymowie to tambler! :105:

 

I wcale ci się nie dziwię. Jesteś inżynierem, a ja nieudacznikiem w każdej możliwej gałęzi, która dotyczy programowania. Dlatego chciałem wykorzystać tumblr w taki sposób, aby szablonowo przypominał okienko z dialogami i opisami. Tylko dałaś mi trochę do myślenia i zastanawiam się nad tym, czy nie lepiej pomyśleć nad lepszym rozwiązaniem. Cóż, to był tylko pomysł, mogę jeszcze porządnie to przemyśleć. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł mnie się bardzo podoba i przeczytam/obejrzę realizację z miłą chęcią. Przypomina mi trochę mój dawny pomysł napisania powieści składającej się z trzech części zawierających identyczne fabuły, ale z innym wewnętrznym komentarzem bohaterki. A tu jeszcze czynny udział czytelnika. To my się będziemy wcielać w jakąś wersję Ciebie czy kogoś dla Ciebie bliskiego? Powodzenia! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×