Skocz do zawartości
Nerwica.com

Proszę mi polecić dobry hip-hop


cyklopka

Rekomendowane odpowiedzi

W wyniku traumatycznego przeżycia znowu mi się trochę przekrzywił gust muzyczny.

 

Polećcie coś na odreagowanie. Lubię teksty o czymś i wpadające w ucho refreny. Może być polski, amerykański, rumuński, francuski, koreański, współczesny, z głębokich lat 90-tych. Tylko żeby to nie było jakieś gówniane reggae gdzie jakiś dupek rapuje w kółko, że mu się chce jarać, bo szwagier mi coś takiego puszczał i próbował wmówić, że to hip-hop.

 

Na pewno są na forum pasjonaci, dawajcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek1996

Proszę Cię bardzo. Pasjonatem rapu to ja nie jestem, ale nie miałem fajnego zdania o tym gatunku muzyki przez jakiś czas, a kilka lat temu mi się to zmieniło całkiem mocno. Tak na szybko wymienię nazwy raperów/zespołów łączących rap z innymi stylami, które nie piszą durnych utworów, a mają przekaz, ciekawe teksty, beaty czy brzmienie instrumentów.

 

Z Polski: Łona, Hans Solo i projekty w których się udziela, czyli Luxtorpeda, ale to bardziej już mocniejszy rockowo-metalowy klimat jest czy 52 Dębiec kiedyś, a aktualnie ten zespół ma nazwę 52 po prostu, Kękę, Bisz, B.O.K, Zaburzenia, Fisz, stare utwory zespołu Bakflip, przykład:

nowych nie ruszam, bo według mnie to syf i popsuli się strasznie, ale starsze jak najbardziej można słuchać, niektóre utwory Zeusa, Blazo mało popularny u nas, a jest z Polski. Niestety doceniany za granicą, jednak on wykonuje instrumentalną łącząc rap plus jazz. Z klasyków i starszych to oczywiście Kaliber 44, Trzeci Wymiar, Fenomen, Grammatik.

 

Zagraniczne: The Roots, Limp Bizkit, którego nie słucham prawie w ogóle, ale sentyment pozostał, Eminem też z sentymentu prędzej, jednak jego pewnie znasz, Dub Fx, chociaż to beatbox jest, no ale warto polecić, Nujabes.

 

Nie ma za co. Miłego sprawdzania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×