Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brexit- Co o nim sadzicie?"


neon

Rekomendowane odpowiedzi

Niemcy to eksportowy kraj i na rynku UK bardzo im zależy, ale też nie ścierpią takiego ciosu ze strony wyspiarzy - kara z pewnością jakaś będzie. Jednak wszystko wskazuje, że wyjście będzie miękkie, tak, aby umożliwić łatwiejszy powrót w struktury UE w przyszłości. Pod względem finansowym UK na pewno wyjdzie na tym źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy to eksportowy kraj i na rynku UK bardzo im zależy, ale też nie ścierpią takiego ciosu ze strony wyspiarzy - kara z pewnością jakaś będzie. Jednak wszystko wskazuje, że wyjście będzie miękkie, tak, aby umożliwić łatwiejszy powrót w struktury UE w przyszłości. Pod względem finansowym UK na pewno wyjdzie na tym źle.

No przecież oni płacą więcy niż dostajo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NN4V, Londyn był centrum finansowym UE i wielu krajów z poza. Tylko na samych finansach zarabiali kupę kasy i wkład w struktury UE to przy tym był pikuś. To już się skończyło. Mieli też znaczący głos w polityce międzynarodowej, a teraz będą tylko krajem jednym z wielu.

Mnie naprawdę zdziwiło, że UK wyszło z UE - widocznie tarcia Niemcy, Francja vs USA musiały być ogromne, ale sygnał przy tym jest bardzo czytelny - jesteśmy w przededniu III WŚ a NATO to tylko wydmuszka. Kiedy nastąpi eskalacja konfliktu? Mówi się, że kiedy padnie Iran, oraz Pakistan i broń atomowa znajdzie się w rękach fundamentalnych muzułmanów. Wcześniej jednak ma paść Paryż oraz Włochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Mnie naprawdę zdziwiło, że UK wyszło z UE - widocznie tarcia Niemcy, Francja vs USA musiały być ogromne, ale sygnał przy tym jest bardzo czytelny - jesteśmy w przededniu III WŚ a NATO to tylko wydmuszka. Kiedy nastąpi eskalacja konfliktu? Mówi się, że kiedy padnie Iran, oraz Pakistan i broń atomowa znajdzie się w rękach fundamentalnych muzułmanów. Wcześniej jednak ma paść Paryż oraz Włochy.

Fajne teorie spiskowe.

Wszak u nich zdecydował "mądry" naród, a do referendum doprowadziły durne polityczne rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NN4V, teorie spiskowe? Nie. To geopolityka, która notabene w Polsce jest praktycznie nie znana.

Masz, zawsze jakieś tam wprowadzenie w temat.

[videoyoutube=j-kTdEHhe5s][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Uwaga wraca granica w Ulstrze

Do 31 marca tak naprawdę nic nie będzie ostatecznie wiadomo, opcja drugiego referendum może wygrać jeżeli na stole zostanie tylko hard Brexit

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LanaBanana

Ceny pójdą w górę, będzie więcej pracy na najniższym szczeblu (już jest więcej), może być ciężej rozkręcić firmę (mniej pracowników, konieczność zaproponowania większej stawki), jak specjalistów brakowało tak będzie brakować. Kto siedział na zasiłku to będzie siedzieć bo mentalności ludzi nie zmienisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polacy i tak nie wrócą do Polski stamtąd. Ci co mieliby wrócić już wrócili, co najwyżej mniej Polaków będzie wyjeżdżać do UK , ale pojadą gdzie indziej. Zresztą W.Brytania już od kilku lat jest passe jeśli chodzi o wyjazdy, dominują Niemcy, Holandia, Norwegia.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LanaBanana

Mieszkam w UK od wielu lat i choćby się sytuacja gospodarsza dosyć pogorszyła, to i tak nie będzie aż tak źle jak w Polsce. Poza tym mi odpowiada podejście społeczne do wielu spraw i ogólnie ludzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LanaBanana napisał:

Mieszkam w UK od wielu lat i choćby się sytuacja gospodarsza dosyć pogorszyła, to i tak nie będzie aż tak źle jak w Polsce. Poza tym mi odpowiada podejście społeczne do wielu spraw i ogólnie ludzie.

Ja mieszkałem tam, dokładnie w Londynie  w latach 2006-2010, dla tak psychicznego człowieka jak ja nie ma znaczenia gdzie mieszka, wszędzie mu nie dobrze.😜  Ale nie słyszę ostatnio aby ktoś tam wyjeżdżał, to nie to co było w latach 2004-2008 gdzie co drugi człowiek w moim wieku jechał pracować na wysypy i b. często zostawał.    Inne kraje stały się bardziej atrakcyjne a Brexit jeszcze bardziej zniechęca. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LanaBanana
8 minut temu, carlosbueno napisał:

Ja mieszkałem tam, dokładnie w Londynie  w latach 2006-2010, dla tak psychicznego człowieka jak ja nie ma znaczenia gdzie mieszka, wszędzie mu nie dobrze.😜  Ale nie słyszę ostatnio aby ktoś tam wyjeżdżał, to nie to co było w latach 2004-2008 gdzie co drugi człowiek w moim wieku jechał pracować na wysypy i b. często zostawał.    Inne kraje stały się bardziej atrakcyjne a Brexit jeszcze bardziej zniechęca. 

Wielka Brytania nie jest już tak popularna jak kiedyś, ja też niewiele słyszę o nowoprzybyłych, z tym, że ja tutaj jestem na stałe i kurs funta do złotego nie ma dla mnie dużego znaczenia.

Mi podoba sie podejście społeczeństwa, jestem "lewakiem" więc na dzień dzisiejszy w Polsce byłoby mi się ciężko odnaleźć.

Jeśli mogę zapytac, dlaczego zdecydowałeś się wrócić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LanaBanana napisał:

Wielka Brytania nie jest już tak popularna jak kiedyś, ja też niewiele słyszę o nowoprzybyłych, z tym, że ja tutaj jestem na stałe i kurs funta do złotego nie ma dla mnie dużego znaczenia.

Mi podoba sie podejście społeczeństwa, jestem "lewakiem" więc na dzień dzisiejszy w Polsce byłoby mi się ciężko odnaleźć.

Jeśli mogę zapytac, dlaczego zdecydowałeś się wrócić?

Z powodu fatalnego samopoczucia psychicznego. A i żadnych luksusów tam też nie miałem.  W Londynie za stawkę nieco wyższą niż minimalna życie nie jest na wysokim poziomie, no i przy moim aspołecznym stylu bycia też tam do zbytniej integracji nie dochodziło.   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LanaBanana
8 minut temu, carlosbueno napisał:

Z powodu fatalnego samopoczucia psychicznego. A i żadnych luksusów tam też nie miałem.  W Londynie za stawkę nieco wyższą niż minimalna życie nie jest na wysokim poziomie, no i przy moim aspołecznym stylu bycia też tam do zbytniej integracji nie dochodziło.   

Tak do końca nie wiem od jakiego poziomu zaczyna się luksusowe życie, nie przelewało mi się w Polsce, więc dla mnie minimum to w sam raz a nawet dużo z tym, że zdaję sobie sprawę, że w pojedynkę wynajem mieszkania jest dosyć drogi, a poza tym mieszkam w okolicy Manchesteru więc też jest taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, LanaBanana napisał:

Tak do końca nie wiem od jakiego poziomu zaczyna się luksusowe życie, nie przelewało mi się w Polsce, więc dla mnie minimum to w sam raz a nawet dużo z tym, że zdaję sobie sprawę, że w pojedynkę wynajem mieszkania jest dosyć drogi, a poza tym mieszkam w okolicy Manchesteru więc też jest taniej.

Wynajęcie pokoju to było prawie 40% pensji a mieszkanie kosztowałoby  całą pensje, dlatego Londyn nie jest dobrym pomysłem jak zarabia się w okolicach minimum. W Polsce mam mieszkanie za darmo także de facto mój standard życia się dużo nie różni, a nawet może w Polsce jest wyższy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×