Skocz do zawartości
Nerwica.com

To od nerwicy czy lepiej się zbadać?


Michal8282.

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku mam takie dolegliwości że zaczynam wątpić że to tylko nerwica. Opiszę swoje objawy. Najgorsze to mdłości, lekkie cały czas, silne w miejscach publicznych - sklep itp. Po każdym posiłku, lekkim typu jabłko, jedna kanapka, szklanka wody, mam mega wzdęcia tak jakby wszystko podchodzi mi do gardła, i mdłości, czasem lekkie odruchy wymiotne, dławinie się. Rozpieranie w brzuchu, rozpieranie żołądka jakbym miał w nim kamienie. Męczę się z tym strasznie, żadne ssraje nie działają, nawet sulpiryd ostatnio dostałem też nie działa. Napiszcie proszę czy ktoś tak miał? Czy tyle fizycznych objawów może wynikać z nerwicy? Dodam że benzodiazepiny usuwają objawy do minimum, nic innego nie działa. Może ktoś zna dobre leki które pomogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dawka typowo nasenna, powinienes sprobowac wiekszej (45-60mg), wtedy powinna lepiej poradzic sobie z nerwica. Brales ja przynajmniej 2-3 miesiace? Jak wspominalem wczesniej, imbir jest bardzo dobry na wszelkiego rodzaju mdlosci, zatem warto tym sie wspomagac w trudnych chwilach.

Jak dlugo brales SSRI, jakie i w jakich dawkach? Jakies konkretne benzo pomaga czy obojetnie ktore? Jest tez kilka innych lekow, ktore rowniez polepszaja transmisje GABAergiczna, aczkolwiek bez ryzyka uzaleznienia, jak w przypadku benzo (przykladowo pregabalina).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jestem na ssri, od 2 lat kiedy mam nawrót brałem escitalopramum, paroksetyne, fluoksetyne, fluwoksamine teraz wenlafaksyne najdłużej. Wspomagająco jeszcze spamilan, mirtor, sulpiryd no i alprox doraznie. We wtorek idę do lekarza musi coś zmienić. Mirtazapina i mianseryna tak samo działają? Ciekawe co doktor powie o pregabalinie chyba rzadko się ją stosuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal8282., badałes sie na tarczyce i p.ciała? To co opisujesz wyglada na wiele dolegliwosci tez nerwicowych ale i np. nietolerancja laktozy, drazliwe jelito itd. Zrobic usg brzucha, itd, badania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczyca zbadana i p.ciała jest ok. Mam alergię na drożdże nie stosuje się do diety ale to chyba nie przez to. Pojutrze idę do psychiatry będę chciał zmianę na jakiś TLDP i o pregabalinę się zapytam. Jeśli TLDP nie pomogą to już nie mam alternatywy. Chociaż może gastrolog coś poradzi, ale nie chcę znowu wchodzić w hipohondrię i się doszukiwać się głupot. Tylko te objawy już mnie zaginają i czasem wątpię czy to tylko na tle nerwowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×