Skocz do zawartości
Nerwica.com

Border czy nie border?


Lucid Dream

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj psychiatra stwierdził, że mam osobowość borderline, ale po przeczytaniu w internecie o tym zaburzeniu mam wątpliwości, bo sporo cech do mnie nie pasuje. Mam objawy Depresji (apatia, zmęczenie, ospałość, brak chęci do życia), Nerwicy (lęki społeczne, myśli obsesyjne) oraz Schizofrenii (czasami miewam urojenia) Jestem też mocno nadwrażliwy, wszystkim bardzo mocno się przejmuje, a najbardziej tym co ludzie o mnie myślą i krytyką. Na tej podstawie psychiatra stwierdził borderline.

 

To teraz napisze jakie cechy mam, które mi nie pasują do tego zaburzenia.

Jestem empatyczny, zwłaszcza na krzywdę ludzi i zwierząt, jestem osobą bardzo spokojną i nieśmiałą, nie mam zachowań agresywnych, nie lubię się kłócić i unikam konfliktów, nie odczuwam nienawiści, jestem przyjacielsko nastawiony do ludzi i nigdy nie zdarzyło mi się kogoś skrzywdzić.

 

Albo w internecie robią potwory z ludzi z borderline, albo ja nie mam tego zaburzenia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie czytałeś o bordo, istnieją strony gdzie naprawdę robi się z tych ludzi potwory np. strona dla mężczyzn (zapewne maminsynków) przeoranych przez kobiałki z tym zaburzeniem, to tam wiadomo że jad leje się strumieniami i to słynne płaczliwe "dlaczego ja?!" :hide: (jakby prawdziwy mężczyzna płakał w rękaw zamiast szukać rozwiązania :D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie czytałeś o bordo, istnieją strony gdzie naprawdę robi się z tych ludzi potwory np. strona dla mężczyzn (zapewne maminsynków) przeoranych przez kobiałki z tym zaburzeniem, to tam wiadomo że jad leje się strumieniami i to słynne płaczliwe "dlaczego ja?!" :hide: (jakby prawdziwy mężczyzna płakał w rękaw zamiast szukać rozwiązania :D).

No tak - "prawdziwy menszczyzna" szuka "fahowych" informacji na "stronach dla menszczyzn".

Umiejętność weryfikacji źródła informacji jest mu obca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopytam się lepiej lekarza, bo czytając internet można zgłupieć :D

Dopytaj. Tylko jak zweryfikujesz konowała, bo i takich jest niemało?

(Tylko podziwiam niechęć włożenia intelektualnego wysiłku.)

 

Nawet przeczytałem gdzieś, że osoby z borderline to psychopaci i powinno się ich zamykać :lol:

W pewnym sensie jest w tym wiele prawdy.

Tym niemniej powątpiewam w diagnozę na podstawie przeczytanych informacji. Myślę, ze dla wielu konowałów diagnoza "borderline" jest bezpieczną przystanią maskująca ich ignorancję - bo mało kto potrafi wywlec jej nietrafność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie czytałeś o bordo, istnieją strony gdzie naprawdę robi się z tych ludzi potwory np. strona dla mężczyzn (zapewne maminsynków) przeoranych przez kobiałki z tym zaburzeniem, to tam wiadomo że jad leje się strumieniami i to słynne płaczliwe "dlaczego ja?!" :hide: (jakby prawdziwy mężczyzna płakał w rękaw zamiast szukać rozwiązania :D).

No tak - "prawdziwy menszczyzna" szuka "fahowych" informacji na "stronach dla menszczyzn".

Umiejętność weryfikacji źródła informacji jest mu obca.

Pudło, próbuj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj psychiatra stwierdził, że mam osobowość borderline, ale po przeczytaniu w internecie o tym zaburzeniu mam wątpliwości, bo sporo cech do mnie nie pasuje.

 

Psychiatra na pewno miał rację, po prostu jesteś krnąbrnym borderem podważającym autorytet specjalisty! Stosujesz zaprzeczenie, to prymitywny mechanizm Twojej podświadomości! Idź na psychoterapię, przynajmniej 10- letnią i najlepiej płatną, bo inaczej pójdziesz do piekła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×