Skocz do zawartości
Nerwica.com

Sztuka dawna a współczesna.


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka sztuka Wam się bardziej podoba ? Czy dawna czy obecna.

Ja jestem za dawną sztuką w malarstwie,lubię obrazy w stylu wiejska chałupa.Biegający pies,bagna i brzozy na tym terenie.

Sztuki nowoczesnej nie rozumiem,nic mi nie mówi obraz dwie kropki i trójkąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tu-polewkę :mrgreen::lol:

 

 

http://cdn6.se.smcloud.net/t/photos/284156/krzyzyk-brzoza-smolenska-allegro.jpg

^^ rękodzieło, piękna robota, co sądzicie?

 

pochodzi z tego drzewa:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prokuratura-brzoza-smolenska-przelamana-na-wysokosci-ok-666-cm,305665.html

:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenus naszych czasów

http://natemat.pl/181789,wenus-naszych-czasow-rzezba-anny-uddenberg-satyra-na-spoleczenstwo-xxi-wieku

 

7abeecd1ead2e65c796a352022264756,640,0,0,0.jpg

 

Inspiracją artystki był zapewne pewien portal, który lubię i szanuję, m.in za tego typu zdjęcia :lol:

2197cded6fcd308255cca96ef423c6fe,641,0,0,0.jpg

Mają rację w tym artykule, "jakie czasy taka wenus" i nie ma sensu się o to spinać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka( zwłaszcza malarstwo) z grubsza dzieli się nie tą sprzed wynalezienia fotografii i na po jej wynalezieniu. Pierwsza odwzorowywała rzeczywistość druga coraz bardziej odchodziła od niej na rzecz abstrakcji coraz bardziej daleko idącej. A od kilkudziesięciu lat głównym zadaniem sztuki jest szokować. Dzisiaj w galerii sztuki nowoczesnej trudno odróżnić eksponat wystawy od np rur czy innych elementów wyposażenia, a na jakimś konkursie sztuki współczesnej( gdzie wystawiano w pokojach) wygrał pusty pokój który rzekomo okazywał pustkę dzisiejszego świata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha Liber teraz to wyjaśniłeś :pirate:

Raczej wydrwiłem niż wyjaśniłem, wyjaśnił carlosbueno, ale niech będzie :mrgreen:

 

 

Sprzątaczka wyrzuciła ekspozycję w muzeum sztuki współczesnej. Myślała, że to śmieci

http://deser.gazeta.pl/deser/1,111858,19101525,sprzataczka-wyrzucila-ekspozycje-w-muzeum-sztuki.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka( zwłaszcza malarstwo) z grubsza dzieli się nie tą sprzed wynalezienia fotografii i na po jej wynalezieniu. Pierwsza odwzorowywała rzeczywistość druga coraz bardziej odchodziła od niej na rzecz abstrakcji coraz bardziej daleko idącej. A od kilkudziesięciu lat głównym zadaniem sztuki jest szokować. Dzisiaj w galerii sztuki nowoczesnej trudno odróżnić eksponat wystawy od np rur czy innych elementów wyposażenia, a na jakimś konkursie sztuki współczesnej( gdzie wystawiano w pokojach) wygrał pusty pokój który rzekomo okazywał pustkę dzisiejszego świata.

 

Carlosbueno,dla mnie sztuka to obraz jak kobiety pracują na polu,a nie rura PCV.Wbita w ścianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka dawna a najbardziej mi się podobają obrazy Leonarda da Vinci np. Dama z gronostajem, Madonna w grocie, Madonna wśród skał, Mona Lisa, Ostatnia wieczerza, Madonna Benois, Madonna z Dzieciątkiem i kotkiem. Picasso też ma dobre obrazy. Van Gogha niektóre są fajne np. Most Langlois w Arles z piorącymi kobietami, Łodzie rybackie na plaży w Saintes-Maries-de-la-Mer, Żniwa w La Crau z Montmajour w tle, Żółty dom, Nocna kawiarnia, Taras kawiarni w nocy, Ogród poetów, Wspomnienie ogrodu w Etten, Czerwona winnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wenus naszych czasów

http://natemat.pl/181789,wenus-naszych-czasow-rzezba-anny-uddenberg-satyra-na-spoleczenstwo-xxi-wieku

 

7abeecd1ead2e65c796a352022264756,640,0,0,0.jpg

 

Inspiracją artystki był zapewne pewien portal, który lubię i szanuję, m.in za tego typu zdjęcia :lol:

2197cded6fcd308255cca96ef423c6fe,641,0,0,0.jpg

Mają rację w tym artykule, "jakie czasy taka wenus" i nie ma sensu się o to spinać :D

 

Jesteś sztuką i sztuką...

Masz piękną duszę i dupę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazdy okres ma swoje formy przekazu nie ma co porównywać sztuki współczesnej do jakiegoś grubego starego oleju bo jest adresowana do innego odbiorcy. Sztuka współczesna jest jak te film odbywające sie na poziomie symboliki. Dobry film to taki gdzie reżyser daje po drodze narzędzia do odkodowania symboli, zły to taki gdzie sygnały sa nie spójne. Gdzie trzeba znać symbolikę np Hiszpańskich moralistów a film odbywa sie w Japonii. Współczesna sztuka to sztuka zaangażowana, nie sposób czasem odkryć znaczenia obrazu gdy nie zna sie charakterystyki/ znajomości nurtu w stopniu chociażby podstawowym. Łatwo sie w tym wszystkim pogubić wśród fbukowych ,,artystów,, wszelakich przerostów formy nad treścią i manipulacja domów aukcyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka współczesna, ze samego środka gównoburzy, shitstorm był tak duży, że dotarł do największych mediów w Polsce.

 

 

[attachment=1]a.jpg[/attachment]

 

[attachment=0]b.jpg[/attachment]

 

 

Reszta:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,21784136,afera-o-kaczynskiego-w-slipkach-na-krzyzu-zaluje-ze-te,,1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na jakąś sztukę anty lewacką bo krytykującej chrześcijaństwo i tradycję jest pod dostatkiem. Tylko że większość artystów ma lewicowe poglądy także ciężko będzie o to. :mrgreen:

Anty-lewaki nie ćpają, więc nie mają wyobraźni pobudzonej na tyle, aby tworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na jakąś sztukę anty lewacką bo krytykującej chrześcijaństwo i tradycję jest pod dostatkiem. Tylko że większość artystów ma lewicowe poglądy także ciężko będzie o to. :mrgreen:

 

Czyli lewacki mainstream to nie jest jakiś żydo-masoński spisek, tylko pochodna poglądów ludzi, którzy mają konkretne talenty? Ciekawe :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na jakąś sztukę anty lewacką bo krytykującej chrześcijaństwo i tradycję jest pod dostatkiem. Tylko że większość artystów ma lewicowe poglądy także ciężko będzie o to. :mrgreen:

 

Czyli lewacki mainstream to nie jest jakiś żydo-masoński spisek, tylko pochodna poglądów ludzi, którzy mają konkretne talenty? Ciekawe :mrgreen:

W sporej części tak. Niegdyś oświeceni ludzie walczyli o prawa kobiet do głosowania, prawa czarnych i świeckość państwa a dziś ich "potomkowie" walczą o toalety dla 3-ciej płci i prawa kobiet do noszenia burki w miejscach publicznych. Te niegdysiejsze liberalne prawa zostały wywalczone wiele lat temu a dziś to już tylko szkodliwe wg mnie dziwactwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tworzę liściastą sztukę ostrożnie wycinając skomplikowane sceny

Nazywam się Omid Asadi, jestem 38-letnim byłym inżynierem i mistrzem boksu z Iranu, obecnie brytyjskim artystą. Pracuję z różnymi materiałami, ale uznanie zdobyłem wycinając liście. Moja twórczość jest zakorzeniona w moim dzieciństwie,kiedy istniał głęboki związek emocjonalny między mną a naturą...

 

 

[attachment=4]New-Works-5a3eb0f13ca73__880.jpg[/attachment]

 

[attachment=3]New-Works-5a3eace7e8282__880.jpg[/attachment]

 

[attachment=2]New-Works-5a3eac5018f22__880.jpg[/attachment]

 

[attachment=1]New-Works-5a3ea894d3b68__880.jpg[/attachment]

 

[attachment=0]New-Works-5a3ea7e166339__880.jpg[/attachment]

 

 

 

Źdródła

https://www.wykop.pl/link/4088447/tworze-lisciasta-sztuke-ostroznie-wycinajac-skomplikowane-sceny/

https://www.boredpanda.com/leaf-cutting-art-2-omid-asadi/

 

 

Piękne :uklon::uklon::uklon::uklon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×