Skocz do zawartości
Nerwica.com

Agoniści dopaminy


Gość dopamine

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do znawców tematu czy wszyscy Agoniści dopaminy pobudzają również autoreceptory dopaminowe, bowiem gdyby tak było początek ich terapeutycznego działania byłby opóźniony tak jak to ma miejsce w przypadku większości leków przeciwdepresyjnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąty tydzień na Pramipeksolu . Lek nadal blokuje synteze dopaminy co objawia się u mnie zobojetnieniem, apatią,słabą motywacją , anhedonią. Czyli lek działa co mnie cieszy pomimo tylu -samych negatywnych skutków . Formalnie czas zadziałania Pramipeksolu może oscylowac wokół nawet ośmiu tygodni i dłużej. Po odhamowaniu dopaminy działa on skutecznie ponoć długo o wiele dłużej niż inni agoniści dopaminy którzy nie są jak Pramipeksol agonistami autoreceptorow D2 . Pobudzenie autoreceptorow D2 przez pramipexol sprawia ze w pierwszych kilku-kilkunastu tygodniach blokuje on synteze,uwalnianie i metabolizm dopaminy powodujac jej skrajny deficyt i takie objawy jak powyżej opisywalem. Z czasem nastepuje desensytyzacja autoreceptorow D2 i synteza dopaminy powraca do stabilnego poziomu. Trwa to dosyć długo i jest wtedy nieprzyjemnie jednak świadomość pojawiacej się wcześniej czy później gratyfikacji w postaci poprawy nastroju i funkcji poznawczych pozwala łatwiej przejść te początkowe niedogodności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak już się odblokuje. Ja bym pewnie nie wytrzymał bo (przynajmniej w teorii) mam już ogromny deficyt dopy i ledwo ogarniam.

 

OK . Sam jestem ciekaw ile to jeszcze potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×