Skocz do zawartości
Nerwica.com

Podjerzewam u dziewczyny shizofremie


achilles115

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie od około roku jestem z pewną dziewczyną (ma ona stwierdzoną depresje)

 

Dzisiaj (dosłownie 5 minut temu) miałem z nią dłuższą rozmowę i nie wiem co robić a chce jej pomóc. Mianowicie już w przedszkolu wymyśliła sobie alterego, awatara poprostu alternatywną wersje siebię wiadomo fantazje dziecka. Tylko, że tu zaczyna się problem, że ona jest już w liceum i od czasów kiedy tą postać wymyśliła wzoruje się na niej. Na dodatek cały czas rozmyśla o tamtym wykreowanym świecie cały czas kogoś dodaje usuwa zmienia coś inaczej mówiąc kilka książek by z tego było. Pociesza mnie to, że jest świadoma tego, że to nie jest prawdziwe i chce przestać (ba próbowała już w podstawówce ale do teraz nie potrafi) jest dla niej to swoisty nałóg. Martwi mnie to, iż jej alterego jest kobietą dosyć agresywną (tak jak sama dziewczyna). Chciałbym jej jakoś pomóc, żeby z tego wyszła, żeby nie siedziała myślami cały czas w tamtym świecie tylko myślami błądziła bardziej po przyziemnych sprawach. Najpewniej geneza tego skrzywienia jest taka, że była wychowana tylko przez matkę która studiowała medycynę i nie miała zbytnio dla córki czasu. Więc teraz do sedna proszę was o rady (od razu mówię, że nie chce jej posyłać do psychiatryka) chciałbym raczej spróbować zająć jej czymś myśli by poprostu się na czymś skupiła to musi być coś na tyle rozwiniętego by ją pochłaniało całkowicie ale też niezbyt męczącego by jednak nie była wyczerpana za wszelką pomoc bardzo serdecznie dziękuję.

 

ps. uprzedzam żadnych danych nie podam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ma krytycyzm to jest szansa, że to nie schizofrenia. Cholernie ciężko zdiagnozować kogoś kogo się nie zna.

Mi się to kojarzy z nadmiernym bujaniem w obłokach. Po polsku nie ma za wiele ale możesz poczytać po angielsku na temat "Maladaptive daydreaming".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Maladaptive daydreaming is mistakenly and frequently misdiagnosed as schizophrenia[3] which is defined as a mental disorder characterized by abnormal social behavior and failure to recognize what is real.[8] Schizophrenia is considered a psychosis,[9][10][11] whereas maladaptive daydreaming is not considered a psychosis because the Maladaptive Daydreaming Scale (MDS) has been shown to be poorly correlated with a psychosis measure.[5] The fundamental difference between the two is that maladaptive daydreaming patients (MDers) are aware that their daydream characters are not real and they differentiate between what is real and what is not, whereas schizophrenia patients fail to recognize what is real and what is not.[8] MDers do not hear voices or see people that are not real,[3] whereas schizophrenia patients might.["

 

Znalazłem jeszcze coś takiego :

 

Fantasy prone personality: https://en.wikipedia.org/wiki/Fantasy_prone_personality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utwierdzę ją w fakcie że jest CHORA.

 

albo

 

matka kiedyś oglądała ręce, które leczą. została mi jeszcze jedna cudownie uzdrawiająca woda z tego wydarzenia.

hahaha tez to ogladałam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

utwierdzę ją w fakcie że jest CHORA.

 

albo

 

matka kiedyś oglądała ręce, które leczą. została mi jeszcze jedna cudownie uzdrawiająca woda z tego wydarzenia.

hahaha tez to ogladałam :D

 

 

myślisz że ludzie od tamtej pory zmądrzeli czy po prostu telewizja zmieniła ramówkę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałeś kiedyś monk, co byłoby gdybyś nie był tu gdzie jesteś. co myślałbyś o ludziach, którzy są tu gdzie ty jesteś? czy chciałbyś być człowiekiem, który byłby tam gdzie powinieneś być? rozumiem, że tu gdzie jesteś to nie był wybór? powiedz monk, czy to że jesteś tu gdzie jesteś to kwestia choroby?

 

mam na myśli to, że ludzie potrafią nawet zarabiać na tym, że byli chorzy i ludzie biją im bravo i ich podziwiają. myślisz... jak czytałeś biografie Nasha,a nie oglądałeś ten cukierkowy film, że to nie był chodzący "przypał", a mimo to był wielkim i podziwianym człowiekiem?

 

co to znaczy być tu gdzie jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałeś kiedyś monk, co byłoby gdybyś nie był tu gdzie jesteś. co myślałbyś o ludziach, którzy są tu gdzie ty jesteś? czy chciałbyś być człowiekiem, który byłby tam gdzie powinieneś być? rozumiem, że tu gdzie jesteś to nie był wybór? powiedz monk, czy to że jesteś tu gdzie jesteś to kwestia choroby?

 

mam na myśli to, że ludzie potrafią nawet zarabiać na tym, że byli chorzy i ludzie biją im bravo i ich podziwiają. myślisz... jak czytałeś biografie Nasha,a nie oglądałeś ten cukierkowy film, że to nie był chodzący "przypał", a mimo to był wielkim i podziwianym człowiekiem?

 

co to znaczy być tu gdzie jesteś?

 

A jesteś lekarzem :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz porad lekarza, to musisz iść do szpitala. tam ci przepiszą leki i po około miesięcznym pobycie dadzą Ci wypis z rozpoznaniem. :lol:

 

ciekawe czy zażywane leki mają wpływ na diagnozę. w sensie czy bardziej chodzi o objawy, co jest oczywiste. ale przecież leki redukują objawy. "konkretne". więc na tej podstawie też można byłoby diagnozować :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadanie konta na evot. Pozdrawiam.
No zbyszek Lisiecki przekonał innych do swojej wizji forum. :lol:

Świetne forum, wyjątkowi ludzie. Polecam.

Nie ma schizofreMii, tylko schizofrenia.
Mysle, ze nie istnieje cos takiego jak schizofremia.

 

:lol: te wpisy w tym wątku są jak portal przenoszący do krainy "evot"

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×