Skocz do zawartości
Nerwica.com

dieta ma wpływ na zdrowie psychicznie


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jem głównie słodycze, czekoladę lubię ale słodką, gorzkiej nie bardzo, lubię drożdżówki też jeść i bułki z masłem. Nie pogardzę batonami. Ze słonych to lubię bardzo orzeszki w takiej twardej otoczce z glutenu, tłuszczy trans i wzmacniaczy smaku. Mięsa nie lubię, od dziecka, bo jestem potomkiem rolników (grupa krwi A). Kiedyś jednak przyjdzie dzień, że będę jeść same owoce i warzywa zdrowe, ale na razie mi się nie udaje bo mam straszną ochotę na cukier. Brzuch mam jak w 4 miesiącu ciąży, ale dzięki temu babcie nie przeganiają mnie z miejsc w tramwaju. mój przykładowy jadłospis: śniadanie: 2 drożdżówki z kruszonką, potem ze siedem lodów ( w tym 4 rożki), na obiad jakieś odsmażane naleśniki kupne lub pierogi, potem czekolada itd. Ogólnie to ryczę se codziennie a psychiatra wali mi wyższe dawki leków i nie widzi związków diety z chorobą 8) A wy co jecie, pewnie jakieś fit same zdrowe, albo te ohydne diety paleo? szczerze nie wierze żeby ktoś się zdrowo odżywial i żeby siedział na tym forumie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie wierze żeby ktoś się zdrowo odżywial i żeby siedział na tym forumie...

 

Oj, nawet nie wiesz ilu. Ja osobiście się do tej grupy nie zaliczam , raczej bliżej mi do Twojego jadłospisu, ale znam tu wiele osób które odżywiają się zdrowo, fit, lajt itede itepe, a mimo to wciąż tu siedzą. Dieta niewątpliwie ma wpływ na samopoczucie psychiczne ("jesteśmy tym co jemy"), ale samą dietę nie wyleczy się zaburzeń czy chorób psychicznych. Jeżeli ktoś twierdzi, że się wyleczył to albo kłamie, albo sam nie wie co mówi, ale nigdy tak naprawdę nie borykał się z zaburzeniem/chorobą psychiczną sensu stricto. Co nie zmienia faktu, że niekiedy odpowiednia(co nie zawsze jest synonimem dla=zdrowa) dieta ma olbrzymie znaczenie. Zdaję się, że chyba swojego czasu popełniłem jakiś wpis o roli diety ketogennej przy padaczce.

 

Wyjątek oczywiście stanowią sytuacje, gdy to dieta, a konkretnie niedobory witamin, mikroelementów czy innych składników odżywczych były główną przyczyną zaburzenia psychicznego (czy raczej objawów ze strony oun imitujących zaburzenie), bo i takie sytuacje się zdarzają. Ale nie chcę mi się kurczaki lecieć po opasły wolumin "psychiatrii" z regału, więc tylko klasykami polecę- najczęściej witaminy z grupy B (B1, B3, B6, B12, kwas foliowy), D3 (ale również nadmiar), niedobór K, magnezu, cynku. Oczywiście mówimy o realnych, przewlekłych niedoborach, a nie jakieś kukuryku na patyku. Poza tym są choroby somatyczne, które mogą imitować zaburzenia psychiczne albo dawać w obrazie klinicznym jako jeden z objawów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieta ma wpływ z pewnoscia na nasze samopoczucie, kiedys,w lato, pare miechów spożywałem owoce warzywa i kasze i zmiana była nie do opisania pierzchła depresja nerwica osłabła, ale z tego nie nazbierasz kalorii, ratowałem sie bananami, ale w wikeszych ilosciach one uczulaja, zbiera sie woda w jelitach, moze nawet cukrzyca sie przypałęta?, baby maja lepiej bo mniej kalorii maja do spozycia. ja musiałem zrezygnowac, poniewaz strasznie schudłem i z tego przygłodzenia zaczeło jeszcze gorzaej walić mi na czerep niz przed dietą. ale taka deita pół na poł, jak najmniej produktów wysokoprzetworzonych i lekka gimnastyka rano, a cuda moga sie wydarzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dieta ma wpływ z pewnoscia na nasze samopoczucie, kiedys,w lato, pare miechów spożywałem owoce warzywa i kasze i zmiana była nie do opisania pierzchła depresja nerwica osłabła

 

a mienska nie jadłeś wtedy co tak schudłeś? Tłuszczy żadnych, nic? Z czym ta kasza była? Żądam szczegółow!

 

baby maja lepiej bo mniej kalorii maja do spozycia

 

To skandal i dyskryminacja płciowa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

a mienska nie jadłeś wtedy co tak schudłeś? Tłuszczy żadnych, nic? Z czym ta kasza była? Żądam szczegółow!

 

no jak pani żąda, to sługa służy. mięsa nie jadłem, ani tłuszczu, kasza na sucho dorzucałem sałatkę z 5-6 pomidorów w smetanie i jazda (w lato organizm nie wymaga tylu kalorii), spożywałem zielone rośliny,i to dzikie. prób sobie zielone szejki z roślin zielonych, dziko rosnących, ale jadalnych-pokrzyw, babki etp te zielsko bardzo silnie odtruwa, rozjaśnia sie uymsł, ale weź codziennie śmigaja po trawnikach i zbieraj świeżynke, masakra.

 

To skandal i dyskryminacja płciowa!!!

 

nie wytrzymie, nie wytrzymie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu w związku z problemami z zatokami odstawiłem gluten i cukier całkowicie i tak trwam do dziś .

Zdrowie kondycja nastąpiła ogromna poprawa dlatego chyba już dożywotnio pożegnałem się z tymi truciznami co do zdrowia psychicznego trudno powiedzieć ale przynajmniej się nie pogarsza:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu w związku z problemami z zatokami odstawiłem gluten i cukier całkowicie i tak trwam do dziś .

Zdrowie kondycja nastąpiła ogromna poprawa dlatego chyba już dożywotnio pożegnałem się z tymi truciznami co do zdrowia psychicznego trudno powiedzieć ale przynajmniej się nie pogarsza:)

 

 

Zaciekawiłeś mnie. Zwykle w przypadku problemów z zatokami radzi się odstawienie mleka i produktów mlecznych (zarowno w medycynie akademickiej - "zachodniej", jak i TCM). A Ty pijesz (jesz) mleko i pochodne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie nie ale w 80%,generalnie lekkie objawy zostały ale sam sobie mogę pomóc nie muszę brać co 2 tyg antybiotyku jak to było wcześniej do tego były różne zabiegi ambulatoryjne i szpitalne które nie wiele dały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×