Skocz do zawartości
Nerwica.com

pies przewodnik na depresję


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można złożyć podanie o dofinansowanie na kupno psa przewodnika dla osoby chorującej na depresję i zaburzenia emocjonalne? Uważam, że pies pomógłby mi radzić sobie w życiu codziennym gdyż mam fobię społeczną i boję się chodzić sama do urzędów i na studia. Czy NFZ refunduje jakoś koszty utrzymania takiego psa leczniczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Co to jest pies asystujący?

 

Pies asystujący oznacza to odpowiednio wyszkolonego i specjalnie oznaczonego psa, w szczególności psa przewodnika osoby niewidomej lub niedowidzącej oraz psa asystenta osoby niepełnosprawnej ruchowo, który ułatwia osobie niepełnosprawne aktywne uczestnictwo w życiu społecznym.

 

Miejsce realizacji zadania: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełno- sprawnych – PFRON.

 

Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektów użyteczności publicznej, w tym także budynków biurowych i socjal- nych, a także w środkach transportu i komunikacji publicznej.

 

 

 

Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest:

 

 

 

1) wyposażenie psa asystującego w uprząż,

 

2) posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego,

 

3) posiadanie zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych.

 

Pies asystujący jest oznaczony napisem „Pies asystujący”. Napis umieszcza się w widocznym miejscu na uprzęży psa. Status psa asystującego potwierdza certyfikat wydawany po odbyciu odpowiedniego szkolenia.

 

 

Certyfikat wydaje uprawniony do tego podmiot prowadzący szko- lenie psów asystujących, wpisany do rejestru podmiotów uprawnio- nych do wydawania certyfikatów.

http://www.klub.ffm.pl/?&id=23

Mam szansę dostać takiego psa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedzielepiej, raczej nie, jeżeli nie spełniasz warunków warunków wymienionych w przepisach. Z tego co wiem, wyszkolenie psa-przewodnika jest niesamowicie drogie, w zależności od rodzaju rodzaj schorzenia pies powinien być wytresowany stosownie do niego. Nie slyszam o tresowaniu psa dot depresji i zaburzen emocjonalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie słyszałem o psach przewodnikach przy tego typu zaburzeniach.

A taki zwykły pies nie może być? Też dobrze działa na człowieka, zmusza do wychodzenia z domu, można się przytulić. Schroniska są ich pełne.

Tylko do urzędu z takim nie wejdziesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×