Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomysł na biznes


Carlsberg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

ponieważ wiele osób na tym forum miewa problemy z tzw "normalnym funkcjonowaniem", tzn wczesnym wstawaniem do pracy, spędzaniem poza domem 8-12 godzin i zarabianiem na podstawowe potrzeby życiowe, pomyślałem o tym, czy nie założyć takiego oto wątku.

 

Chodzi mi o to czy zastanawialiście się nad prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Chodzi Wam po głowie założenie własnego biznesu, w którym sami decydujecie ile pracujecie, gdzie i kiedy?

 

A może właśnie macie jakiś pomysł na biznes i nosicie się z zamiarem jego realizacji. Ponieważ napisałem ten wątek to zacznę.

 

Chciałbym otworzyć swoje wydawnictwo. Tzn wydawać książki. Wiem, że czytelnictwo kuleje ostatnimi czasy ale ponoć sprzedaż książek wciąż wzrasta. Dość dobrze znam angielski, mógłbym przekładać książki zagranicznych brytyjskich i amerykańskich autorów i wydawać je w Polsce. Przy skutecznej promocji, mogłoby się udać.

 

a Wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chodzi Wam po głowie założenie własnego biznesu, w którym sami decydujecie ile pracujecie, gdzie i kiedy?

Nie.

 

...Chciałbym otworzyć swoje wydawnictwo. Tzn wydawać książki. Wiem, że czytelnictwo kuleje ostatnimi czasy ale ponoć sprzedaż książek wciąż wzrasta.

Weryfikujesz biznesplan na podstawie jakiegoś "ponoć"?

Słabe to.

 

...Dość dobrze znam angielski, mógłbym przekładać książki zagranicznych brytyjskich i amerykańskich autorów i wydawać je w Polsce. Przy skutecznej promocji, mogłoby się udać.

Jesteś specem od skutecznej promocji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chciałbym otworzyć swoje wydawnictwo. Tzn wydawać książki. Wiem, że czytelnictwo kuleje ostatnimi czasy ale ponoć sprzedaż książek wciąż wzrasta.

Weryfikujesz biznesplan na podstawie jakiegoś "ponoć"?

Słabe to.

 

To nie jest biznesplan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

...Dość dobrze znam angielski, mógłbym przekładać książki zagranicznych brytyjskich i amerykańskich autorów i wydawać je w Polsce. Przy skutecznej promocji, mogłoby się udać.

Jesteś specem od skutecznej promocji?

 

To muszę być specem, żeby coś skutecznie wypromować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przebicie się z nowym wydawnictwem na rynku łatwe nie będzie. Znajdź jakąś niszę, coś czego nikt inny w Polsce jeszcze nie wydaje i dobrze wypromuj.

Grunt to robić co się lubi, chociaż rzeczywistość może boleśnie zweryfikować każdy biznesplan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darmowy burdel brzmi jak "darmowe pieniądze" - czyli wesoło %21laugh.gif

Nikt Ci kolego nie napisze takiego realnego pomysłu na biznes ponieważ to nielogiczne :D

 

A to nie musi być jakiś super realny. Może ktoś coś próbował zrealizować, może coś niezwykłego komuś do głowy przyszło. Na forum jest sporo użytkowników, nie wierzę, że nikomu nie przyszło do głowy własnego biznesu otwierać zamiast męczyć się u kogoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Przyszedł mi do głowy pewien pomysł na biznes, ale nie dla siebie. 

Jest taki dziki kot nazywa się Serwal i tego kota można hodować w Polsce, tylko wymaga to pozwoleń. Ale akurat mi chodzi o krzyżówkę Serwala z kotem domowym. Taka krzyżówka jest dozwolona i taki kot nazywa się kot Savannah. W Polsce chyba nie ma takiej hodowli. Taki kot jest większy od Maina Coona. Najtańszy kot kosztuje 1,200 USD i jest to piąte pokolenie po Serwalu. 

A jeśli nawet nie taki kot to jakieś inne zwierzę, na którego hodowlę pozwala ustawa z 2011r. o dzikich zwierzętach. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×