Skocz do zawartości
Nerwica.com

potrzebuje cos dopaminowego na zbicie prolaktyny


Gość csrpk

Rekomendowane odpowiedzi

Siema w koncu mam w miare dobry zestaw lamotrygina i anafranil ktory zaczynam od malych dawek. Potrzebuje czegos dopaminowego co by troche zbilo prolaktyne ktora pewnie podskoczy po franku i odblokuje sprawy intymne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie bedzie mial nadmiaru prolaktyny, przynajmniej na dwoch badaniach, to malo ktory endokrynolog mu przepisze lek na hiperprolaktynemie. Do tego dochodza koszta (bo na NFZ sie nie doczekasz).

 

Prolaktyny tez nie warto miec zbyt niskiej, bo pelni troche funkcji w organizmie, stad warto monitorowac sobie ja co jakis czas (badanie nie jest jakos super drogie). Tak, to chyba wystarczy suplementowac sie cynkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn myslalem jeszcze nad czyms prokognitywnym szczerze mowiac.. Taka dodatkowa korzysc. Cos slyszalem o pirybedylu i lewodopie..

Tym bardziej, ze ciagle zapominam co gdzies polozylem, szukam ciagle roznych rzeczy moj psychiatra mi to wypisze bez wiekszych problemow..

 

Ktos cos wspominal o ciekawym polaczeniu solianu z lewodopa tylko ze to "lekki hardcore" dla mozgu, czy cos w tym stylu, w kazdym razie tak to mniej wiecej brzmialo..

 

Poki co biore lamotrygine, anafranil i benzo ktore powoli odstawiam. Nie ukrywam, ze troche chcialbym przytyc i zastanawiam sie nad sensem wlaczenia solianu do tego trio tym bardziej ze w malych dawkach rowniez dziala prospolecznie i zawsze przybieralem troche cialka.. Tylko wtedy bezwarunkowo musialbym wrzucic cos na dopamine.

 

Prosze o porady;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solian moze sie przyczynic do zwiekszenia prolaktyny w organizmie, zatem nie tedy droga. Przede wszystkim benzo moze pogarszac Twoje funkcje kognitywne, zatem najpierw zejdz z tego. Jezeli dalej bedzie slabo, to popros lekarza o niska dawke metylofenidatu przykladowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na pewno lamo troche (mam porownanie bo byl okres kiedy nie bralem), przede wszystkim benzo.. Ale odkad jestem troche na anafranilu nie potrzebuje ich brac czesto i powoli zmniejszam wraz z rozkrecaniem sie leku. Tak czy siak mam ostro zaburzone funkcje poznawcze i cos mimo wszystko przydaloby mi sie. Czesto potralilem isc w jakies miejsce i zapominalem po co poszedlem... (bez zadnych lekow).

 

Anafranil poodobno podnosi prolaktyne. Przydaloby mi sie cos prokognitywnego i dopaminowego zarazem. Myslalem o tym pirybedylu albo lewodopie. Doradzcie mi w tej kwestii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×